Difortan żel 50 g
Lek
Lek

Difortan żel 50 g

5909991343590
Marka: Difortan

Lek Difortan w postaci żelu zawiera etofenamat, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jest stosowany do wcierania w skórę w przypadku bólów mięśni, bólu pourazowego, łagodnego i umiarkowanego bólu reumatycznego, łagodnego i umiarkowanego bólu stawów, zapalenia stawów, zapalenia kaletki, zapalenia ścięgien.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Difortan 50 g przeznaczony jest do stosowania w miejscowym leczeniu stłuczeń, łagodnych i umiarkowanych bólów mięśni, bólu pourazowego, łagodnego i umiarkowanego bólu bólu reumatycznego, łagodnego i umiarkowanego bólu stawów, zapalenia stawów, zapalenia kaletki, zapalenia ścięgien.

Działanie Difortan żel 50 g

Lek Difortan zawiera etofenamat, dzięki czemu lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Dawkowanie

Dawkowanie Difortan: ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.  Stosowanie Difortanu: - Przed i po użyciu preparatu należy umyć ręce. - Lek należy rozprowadzić na bolący obszar poprzez delikatne wcieranie. - Jeśli objawy nie miną po 7 dniach lub nastąpi ich pogorszenie, to należy zgłosić się do lekarza. Stłuczenia, naciągnięcia, zwichnięcia: od 3 do 4 aplikacji na dobę choroby reumatyczne: od 2 do 3 aplikacji na dobę.

Skład Difortan żel 50 g

Skład leku Difortan: substancją czynną jest etofenamat (Etofenamat). 1 g żelu zawiera 100 mg etofenamatu. Substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, glicerol, trolamina, karbomery, woda oczyszczona.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W przypadku poniższych objawów należy niezwłoczenie skotnaktować się z lekarzem: - nadwrażliwość w postaci wysypki skórnej, duszności i trudności w przełukaniu, - zmiany pęcherzowe, - fotodermatoza (stan zaczerwienienia po ekspozycji na słońce). Często występujace działania niepożądane (u 1 na 10 osób): - świąd, - rumień, - miejscowe podrażnienie skóry, które zwykle zanika po przerwaniu leczenia. Rzadko występujace działania niepożądane (u 1 na 1000 osób): - kontaktowe zapalenie skóry, - alergiczne zapalenie skóry, - fotodermatoza. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 osób): - pokrzywka, - zmiany pęcherzowe, - toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do stosowania preparatu Difortan: - w przypadku uczulenia na substancję czynną lub pomocniczną, - u kobiet w ciąży, - na uszkodzoną lub zakażoną skórę, w tym obszary skóry z ranami i wypryskiem, - u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Podmiot odpowiedzialny

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Witaminy i minerały. oraz w kategorii .Układ sercowo-naczyniowy

3399341
Postać
żel
Droga podania
na skórę
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
23,15 zł

(0,46 zł g) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
26 May 2023

Alergia Na pokarmy i nietolerancja pokarmowa to dwa różne stany, które mogą powodować nieprzyjemne objawy po spożyciu określonych produktów. Choć niektóre z tych objawów mogą być podobne, istnieją fundamentalne różnice między tymi dwoma stanami. W tym artykule omówimy różnice między alergią a nietolerancją pokarmową, aby lepiej zrozumieć te terminy i jak wpływają na nasze zdrowie.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj
Zapytaj farmaceutę