Iburapid 400 mg, 50 tabletek
Lek
Lek

Iburapid 400 mg, 50 tabletek

5909991257668
Marka: Iburapid
(0)

Lek Ibuprofen zawiera substancję czynna ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest stosowany w bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu). Lek można używać w celu łagodzenia objawów gorączki różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Ibuprofen zawiera substancję czynna ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest stosowany w bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu). Lek można używać w celu łagodzenia objawów gorączki różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych)

Działanie Iburapid 400 mg, 50 tabletek

Substancją czynną jest: ibuprofen (Ibuprofenum). 1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu. Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon K30, talk, dimetykon, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka tabletki: talk, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, czerwień koszenilowa (E 124), azorubina (E 122), dimetykon

Dawkowanie

Lek Ibuprofen działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo

Skład Iburapid 400 mg, 50 tabletek

Lek Ibuprofen stosowany jest w bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu). Wskazany w gorączce różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Lek możne być stosowany w bolesnym miesiączkowaniu

Przeciwwskazania

Dorośli i młodzież (w wieku od 12 lat) o masie ciała 40kg i większej: dawka początkowa ibuprofenu to 400mg. W razie konieczności można przyjąć dodatkową dawkę 400mg ibuprofenu (1 tabletka). Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien być ustalany odpowiednio do występujących objawów i przy uwzględnieniu maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie powinien być on krótszy niż 6 godzin. W ciągu 24 godzin nie należy przekraczać całkowitej dawki 1200mg ibuprofenu (3 tabletki)

Działania niepożądane

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w składzie. Nadwrażliwość na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu błony śluzowej nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie); perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Krwawienie mózgowo-naczyniowe lub inne czynne krwawienie. Zaburzenia hematopoezy (zaburzenia układu krwiotwórczego) o niewyjaśnionej przyczynie. Ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym nawodnieniem). Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. Ostatni trymestr ciąży. Dzieci o masie ciała poniżej 40kg

Zobacz też inne produkty marki Iburapid.

Iburapid
3158065
Postać
tabletki
Droga podania
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 12. roku życia
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 199zł 

 

Wartość koszyka do 198,99 zł

Wartość koszyka od 199,00 zł

Czas dostawy

 

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

Kurier specjalistyczny 

19,99 zł

do 72h

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Cena
13,88 zł

(0,28 zł tabl.) / w tym VAT

Ostatnie sztuki w magazynie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
20 July 2022

Preparaty z magnezem to jedne z najczęściej wydawanych farmaceutyków bez recepty w aptekach. Mówi się, że większość społeczeństwa ma niedobór tego pierwiastka w organizmie. Dodatkowo temat suplementacji magnezu jest bardzo popularny wśród reklam w telewizji i w Internecie. Czy tak naprawdę każdy musi go suplementować? A jeśli tak, to jaka forma jest najlepiej przyswajalna zgodnie z medycyną opartą na faktach?

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj