Aleric Deslo Active 0,5 mg/ml, 60 ml
Lek
Lek

Aleric Deslo Active 0,5 mg/ml, 60 ml

Produkt leczniczy Aleric Deslo Active zawiera desloratadynę, która działa przeciwalergicznie, przeciwhistaminowo.

Opis

Spis treści

Wskazania

Lek Aleric Deslo Active przeznaczony jest do stosowania w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką.

Skład

Substancją czynną leku jest desloratadyna (desloratadinum) 1 ml roztworu zawiera 0,5 mg desloratadyny. Substancje pomocnicze: sodu cytrynian, sorbitol ciekły, sukraloza, kwas cytrynowy, glikol propylenowy, hypromeloza 2910, aromat Tutti frutti płynny, woda oczyszczona. '

Działanie

Lek Aleric Deslo Active roztwór doustny zawiera desloratadynę, dzięki czemu lek działa przeciwalergicznie przy czym nie wywołuje senności. Lek pomaga w kontrolowaniu reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli i młodzież w wieku ponad 12 lat: doustnie, 10 ml (5 mg) roztworu raz na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 11 lat: doustnie, 5 ml (2,5 mg) roztworu raz na dobę. - Okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa należy leczyć biorąc pod uwagę ocenę historii choroby pacjenta. Leczenie należy przerwać po ustąpieniu objawów i wznowić w momencie ich ponownego wystąpienia. - W przewlekłym alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa można zalecić pacjentowi kontynuowanie leczenia w okresie narażenia na alergen. - Leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz pokrzywki bez konsultacji z lekarzem nie powinno trwać dłużej niż 10 dni.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Aleric Deslo Active: - jeśli pacjent ma uczulenie na desloratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Dorośli Często (nie częściej niż u 1 na 10 pacjentów): - zmęczenie, suchość w jamie ustnej, ból głowy. Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): - ciężkie reakcje alergiczne, wysypka, - kołatanie oraz nieregularne bicie serca, szybkie bicie serca, - bóle brzucha, nudności (mdłości), wymioty, rozstrój żołądka, biegunka, - zawroty głowy, senność, bezsenność - bóle mięśni, omamy, drgawki, niepokój z nadmierną aktywnością ruchową, - zapalenie wątroby, nieprawidłowości w testach czynności wątroby. Częstość nieznana: częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych: - nietypowe osłabienie, zażółcenie skóry i (lub) gałek ocznych, - zwiększona wrażliwość skóry na słońce, nawet w przypadku zachmurzenia słońca, i na promieniowanie UV (ultrafioletowe), na przykład na promieniowanie UV w solarium, - zmiana w sposobie bicia serca, - nietypowe zachowanie, - zachowanie agresywne, - zwiększenie masy ciała, - zwiększony apetyt. Dzieci Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): - wolne bicie serca, zmiana w sposobie bicia serca, - nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne, - zwiększenia masy ciała, zwiększony apetyt.

Dodatkowe informacje

US Pharmacia Sp. z o.o. ul. Ziębicka 40 50-507 Wrocław

Aleric
3375393
Postać
syrop
Droga podania
Doustne
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
Wiek
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 169zł 

 

Wartość koszyka do 168,99 zł

Wartość koszyka od 169,00 zł

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

Kurier specjalistyczny

159,99 zł

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Opinie
access_time

Opublikowane komentarze dodawane są przez użytkowników w oparciu o ich własne przekonania. Dlatego nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub dotycząca stosowania leku. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj opinię

Cena
10,23 zł

(0,17 zł ml) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 169 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
17 November 2021

Słoneczne i ciepłe lato to już przeszłość. Temperatura w ciągu dnia nie przekracza 10 stopni, a w nocy pojawiają się przymrozki. Dzień jest krótki, a my tracimy zapadł do pracy. Oznacza to tylko jedno - jesień na dobre się u nas zadomowiła, a już zagląda do nas zima. Co to może oznaczać? Że sezon infekcyjny trwa w najlepsze, a my odkurzamy domowe sposoby na infekcje.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj