Lirra Gem 5 mg, 7 tabletek
Lek
Lek

Lirra Gem 5 mg, 7 tabletek

5909991019747
Marka: Lirra

Lek Lirra Gem zawiera lewocytyryzynę, substancję przeciwalergiczną. Stosuje się go w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa.

Opis
Spis treści

Wskazania

Objawowe leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (w tym przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa) i pokrzywki u dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat

Działanie Lirra Gem 5 mg, 7 tabletek

Lirra Gem działa przeciwalergicznie

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i starsza: Zalecana dawka dobowa wynosi 5 mg (1 tabletka powlekana). w podeszłym wieku: U pacjentów w podeszłym wieku z umiarkowanymi do ciężkich zaburzeniami czynności nerek zaleca się _dostosowanie dawki Dzieci i młodzież Dzieci w wieku od 2 do 6 lat: U dzieci w wieku od 2 do 6 lat nie jest możliwe dostosowanie dawki leku w postaci tabletek powlekanych. Zaleca się _stosowanie leków zawierających lewocetyryzynę _w postaci farmaceutycznej przeznaczonej dla dzieci. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: Zalecana dawka dobowa wynosi 5 mg (1 tabletka powlekana).

Skład Lirra Gem 5 mg, 7 tabletek

Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg lewocetyryzyny dichlorowodorku. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Działania niepożądane

Częste działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 do 10 pacjentów): suchość w jamie ustnej, bóle głowy, zmęczenie, senność/ospałość, zaburzenia snu Niezbyt częste działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 do 100 pacjentów) uczucie wyczerpania, bóle brzucha, zaparcia

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, cetyryzynę, hydroksyzynę, jakiekolwiek inne pochodne piperazyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Pacjenci z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10 ml/min

Podmiot odpowiedzialny

Glenmark Pharmaceuticals Sp. z o.o.
ul. Osmańska 14
02-823 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Środki na mięśnie i stawy.

Lirra
3246951
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
15,83 zł

(2,26 zł tabl.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj