Hitaxa Fast 5 mg, 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustniej
Lek
Lek
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Hitaxa Fast 5 mg, 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustniej

5909990981328
Marka: Hitaxa

Lek Hitaxa Fast zawiera desloratadynę, substancję przeciwalergiczną, dzięki czemu może być stosowany w łagodzeniu objawów alergicznego nieżytu nosa oraz pokrzywki.

Opis
Spis treści

Wskazania

Produkt Hitaxa jest wskazany w celu łagodzenia objawów związanych z:

 • - alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa,
 • - pokrzywką.
 • Działanie Hitaxa Fast 5 mg, 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustniej

  Lek Hitaxa Fast działa przeciwalergicznie, dzięki czemu łagodzi objawy alergicznego nieżytu nosa oraz pokrzywk

  Dawkowanie

  Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej): jedną 5 mg tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej produktu Hitaxa umieścić w jamie ustnej raz na dobę w celu złagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (w tym okresowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa) i pokrzywką.

  Skład Hitaxa Fast 5 mg, 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustniej

  Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 2,5 mg desloratadyny Oraz substancje pomocnicze: Poliakrylina potasowa, Kwas cytrynowy jednowodny, Żelaza tlenek czerwony (E 172), Magnezu stearynian, Kroskarmeloza sodowa, Aromat Tutti Frutti, płynny (zawiera również glikol propylenowy), Aspartam (E 951), Celuloza mikrokrystaliczna, Mannitol (suszony rozpyłowo), Potasu wodorotlenek (do ustalenia pH)

  Działania niepożądane

  W badaniach klinicznych, w zakresie badanych wskazań, w tym w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa i w przewlekłej pokrzywce idiopatycznej, po podaniu desloratadyny w zalecanej dawce 5 mg na dobę w postaci tabletek, działania niepożądane wystąpiły u 3% pacjentów więcej niż u tych, którzy otrzymywali placebo. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi, występującymi częściej niż w grupie placebo, były: uczucie zmęczenia (1,2%), suchość w jamie ustnej (0,8%) i bóle głowy (0,6%). W badaniu klinicznym, w którym brało udział 578 pacjentów w wieku 12 do 17 lat stwierdzono, że najczęściej występującym działaniem niepożądanym był ból głowy, który zaobserwowano u 5,9% pacjentów leczonych desloratadyną i u 6,9% pacjentów przyjmujących placebo. Inne działania niepożądane obserwowane bardzo rzadko po wprowadzeniu leku do obrotu: Zaburzenia psychiczne: omamy. Zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy, senność, bezsenność, pobudzenie psychoruchowe, drgawki. Zaburzenia serca: tachykardia, kołatanie serca. Zaburzenia żołądka i jelit: bóle brzucha, nudności, wymioty, niestrawność, biegunka. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zwiększenie stężenia bilirubiny, zapalenie wątroby. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: ból mięśni. Zaburzenia ogólne: reakcje nadwrażliwości (takie jak: anafilaksja, obrzęk naczynioruchowy, duszność, świąd, wysypka i pokrzywka).

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

  Podmiot odpowiedzialny

  Adamed Pharma S.A.
  ul. Mariana Adamkiewicza 6A
  05-152 Czosnów k. W-wy
  Polska


  Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji ciała.

  Hitaxa
  3002761
  Postać
  tabletki
  Droga podania
  doustne
  doustnie
  Rejestracja
  Lek
  Wiek
  dla dorosłych
  od 12. roku życia
  od 14. roku życia
  od 15. roku życia
  od 16. roku życia
  Czy to lek?
  Lek
  Super Cecha
  Lek
  Produkt z Polski
  info

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
7,99 zł

(0,80 zł tabl.) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj