Claritine Allergy 10 mg, 7 tabletek
Lek
Lek

Claritine Allergy 10 mg, 7 tabletek

5909990874217
Marka: Claritine
(0)

Lek Claritine Allergy zawiera loratadynę, substancję przeciwalergiczną. Jest stosowany w przypadku alergicznego zapalenie błony śluzowej nosa z towarzyszącym kichaniem, świądem, pieczeniem oczu.

Opis
Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy Claritine Allergy jest wskazany w objawowym leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i przewlekłej pokrzywki idiopatycznej

Działanie

Lek Claritine Allergy działa przeciwalergicznie poprzez blokowanie obwodowego receptora histaminowego, dzięki czemu łagodzi objawy alergicznego nieżytu nosa oraz pokrzywki. Loratadyna nie wywołuje senności.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 10 mg (1 tabletka) raz na dobę. Dzieci i młodzież Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: Masa ciała większa niż 30 kg: 10 mg (1 tabletka) raz na dobę. Nie jest wskazane stosowanie tabletek (10 mg) u dzieci, których masa ciała jest mniejsza niż 30 kg. Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby należy zastosować mniejszą dawkę początkową, ponieważ klirens loratadyny u tych osób może być zmniejszony. W takich przypadkach, dorosłym i dzieciom o masie ciała większej niż 30 kg należy podawać 10 mg loratadyny, co drugi dzień. Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek Nie ma konieczności zmiany dawki u pacjentów z niewydolnością nerek. Pacjenci w podeszłym wieku Nie ma konieczności zmiany dawki u pacjentów w podeszłym wieku

Skład Claritine Allergy 10 mg, 7 tabletek

Każda tabletka zawiera 10 mg Loratadinum (loratadyny) oraz substancje pomocnicze: Laktoza jednowodna, Skrobia kukurydziana, Magnezu stearynian.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób):

  • senność.
Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób):
  • ból głowy,
  • zmęczenie, bezsenność,
  • zwiększenie apetytu,
  • nudności,
  • suchość w jamie ustnej,
  • wysypka.
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):
  • ciężka reakcja alergiczna (świszczący oddech, świąd, pokrzywka, obrzęk). Częstość nieznana:
    • zwiększenie masy ciała.
Claritine
4190111
Postać
tabletki
Droga podania
doustnie
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
15,03 zł

(2,15 zł tabl.) / w tym VAT

Ostatnie sztuki w magazynie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
03 March 2023

Nowa wegańska przekąska? Nie bardzo.Przyszłość kulinariów i być może jedyna szansa na wyżywienie kolejnych miliardów ludzi? Zdecydowanie. Jadalne owady np. suszone świerszcze to nic nadzwyczajnego. Jadłem smażone koniki polne i bardzo je polecam!

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj