Flonidan Control 10 mg, 10 tabletek
Lek
Lek

Flonidan Control 10 mg, 10 tabletek

5909990987917
Marka: Flonidan
(0)

Produkt leczniczy Flonidan Control zawiera loratadynę, substancję działającą przeciwalergicznie. Jest stosowany w łagodzeniu objawów reakcji alergicznej.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Flonidan Control przeznaczony jest do stosowania w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa z towarzyszącym kichaniem, wodnistym wyciekiem z nosa lub świądem nosa, świądem podniebienia, świądem oraz zaczerwienieniem lub łzawieniem oczu. Flonidan Control zalecany jest również w leczeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej (tzn. przewlekłej pokrzywki o nieznanej przyczynie), takich jak świąd skóry i pokrzywka.

Działanie Flonidan Control 10 mg, 10 tabletek

Lek Flonidan Control posiada w składzie loratadynę, która należy do leków przeciwhistaminowych, wykazuje działanie częściowe wybiórczo na obwodowe receptory histaminowe H1 i słabo przenika do ośrodkowego układu nerwowego. U większości osób loratadyna stosowana w zalecanych dawkach nie objawia klinicznie istotnego ośrodkowego działania sedatywnego.

Dawkowanie

Lek Flonidan Control należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zwykle stosowana dawka to 1 tabletka na dobę. - Stosowanie leku Flonidan Control bez zalecenia lekarza nie powinno przekraczać 10 dni - Tabletkę należy połknąć w całości, bez rozgryzania, popijając płynem.

Skład Flonidan Control 10 mg, 10 tabletek

Substancją czynną leku jest loratadyna (Loratadinum). Jedna tabletka zawiera 10 mg loratadyny. Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Flonidan Control: - jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na loratadynę lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku, - u kobiet w ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Często występujące działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 10 osób): - ból głowy, nerwowość i uczucie zmęczenia (u dzieci), - senność (u dorosłych i młodzieży). Niezbyt często występujące działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 100 osób): - ból głowy, zwiększenie apetytu i zaburzenia snu (u dorosłych i młodzieży). Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): - ciężkie reakcje alergiczne z nagłym utrudnieniem oddychania, bardzo ciężkimi zawrotami głowy lub zapaścią, obrzękiem twarzy lub gardła. W razie wystąpienia opisanych objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub szukać pomocy medycznej. - przyspieszona czynność serca, kołatanie serca, zapalenie błony śluzowej żołądka, nudności, zaburzenia czynności wątroby, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy, uczucie zmęczenia, wysypka, wypadanie włosów.

Zobacz też inne produkty marki Flonidan.

Flonidan
8003801
Postać
tabletki
Droga podania
doustnie
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
Wiek
dla dorosłych
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 199zł 

Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
19,99zł 19,99zł do 24h do 72h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
10,73 zł

(1,07 zł tabl.) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
15 September 2022

Wrzesień to idealny czas, by zacząć bieganie. Temperatura nieznacznie spada, wilgotność wzrasta, więc "próg wejścia" w regularny trening jest znacznie niższy. Każdy wie, że trening biegowy w lecie nie należy do przyjemnych - przynajmniej dla początkujących biegaczy. Dlaczego właśnie warto stać się początkowym biegaczem i jak tego dokonać na początku jesieni?

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj