Flonidan Control 10 mg, 10 tabletek
Lek
Lek

Flonidan Control 10 mg, 10 tabletek

5909990987917
Marka: Flonidan

Produkt leczniczy Flonidan Control zawiera loratadynę, substancję działającą przeciwalergicznie. Jest stosowany w łagodzeniu objawów reakcji alergicznej.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Flonidan Control przeznaczony jest do stosowania w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa z towarzyszącym kichaniem, wodnistym wyciekiem z nosa lub świądem nosa, świądem podniebienia, świądem oraz zaczerwienieniem lub łzawieniem oczu. Flonidan Control zalecany jest również w leczeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej (tzn. przewlekłej pokrzywki o nieznanej przyczynie), takich jak świąd skóry i pokrzywka.

Działanie Flonidan Control 10 mg, 10 tabletek

Lek Flonidan Control posiada w składzie loratadynę, która należy do leków przeciwhistaminowych, wykazuje działanie częściowe wybiórczo na obwodowe receptory histaminowe H1 i słabo przenika do ośrodkowego układu nerwowego. U większości osób loratadyna stosowana w zalecanych dawkach nie objawia klinicznie istotnego ośrodkowego działania sedatywnego.

Dawkowanie

Lek Flonidan Control należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zwykle stosowana dawka to 1 tabletka na dobę. - Stosowanie leku Flonidan Control bez zalecenia lekarza nie powinno przekraczać 10 dni - Tabletkę należy połknąć w całości, bez rozgryzania, popijając płynem.

Skład Flonidan Control 10 mg, 10 tabletek

Substancją czynną leku jest loratadyna (Loratadinum). Jedna tabletka zawiera 10 mg loratadyny. Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Często występujące działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 10 osób): - ból głowy, nerwowość i uczucie zmęczenia (u dzieci), - senność (u dorosłych i młodzieży). Niezbyt często występujące działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 100 osób): - ból głowy, zwiększenie apetytu i zaburzenia snu (u dorosłych i młodzieży). Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): - ciężkie reakcje alergiczne z nagłym utrudnieniem oddychania, bardzo ciężkimi zawrotami głowy lub zapaścią, obrzękiem twarzy lub gardła. W razie wystąpienia opisanych objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub szukać pomocy medycznej. - przyspieszona czynność serca, kołatanie serca, zapalenie błony śluzowej żołądka, nudności, zaburzenia czynności wątroby, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy, uczucie zmęczenia, wysypka, wypadanie włosów.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Flonidan Control: - jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na loratadynę lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku, - u kobiet w ciąży.

Podmiot odpowiedzialny

Sandoz
ul. Domaniewska 50C
02-672 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Plastry specjalistyczne.

Flonidan
8003801
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
16,41 zł

(1,64 zł tabl.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj