Voltaren Emulgel 1%, 50 g
Lek
Lek

Voltaren Emulgel 1%, 50 g

5909990173518
Marka: Voltaren

Produkt leczniczy Voltaren Emulgel 1% występuje w formie białego żelu przeznaczonego do wcierania w skórę. Lek posiada w substancja czynna - diklofenak- należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe. Ze względu na podłoże żel wykazuje działanie także chłodzące i kojące. Voltaren Emulgel 1% jest stosowany w bólu mięśniowym, stawowym i kontuzjach - skręceniach, zwichnięciach.

Opis
Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy Voltaren Emulgel 1% przeznaczony jest do stosowania w miejscowym leczeniu pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, bólu pleców, zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe, ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów u osób powyżej 18 lat

Działanie Voltaren Emulgel 1%, 50 g

Produkt leczniczy Voltaren Emulgel 1% zawiera diklofenak sodowy, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Ponadto, ze względu na wodno-alkoholowe podłoże żel wywiera również działanie kojące i chłodzące

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Voltaren Emulgel 1% stosuje się na skórę. Zwykle stosowane dawkowanie: Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: 3-4 razy na dobę delikatnie wmasować na powierzchnię skóry w miejscach bólu i obrzęku. Ilość użytego leku należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. 2 g do 4 g (ilość żelu odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) jest wystarczająca do posmarowania powierzchni od około 400 cm2 do 800 cm2. Voltaren Emulgel 1% nie należy stosować dłużej niż: - U dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat: 14 dni w przypadku urazów mięśni i stawów (skręcenia, nadwerężenia lub stłuczenia) i zapalenia ścięgien. - U dorosłych (powyżej 18 lat): 21 dni w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Jeśli u młodzieży powyżej 14 lat, w razie konieczności stosowania leku przez dłużej niż 7 dni w leczeniu bólu lub w przypadku pogorszenia się objawów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Jeżeli ból i obrzęk nie ustępują w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem

Skład Voltaren Emulgel 1%, 50 g

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum) w postaci soli dietyloaminowej diklofenaku. 100 g leku zawiera 1 g diklofenaku sodowego w postaci 1,16 g soli dietyloaminowej diklofenaku. Substancje pomocnicze: dietyloamina, cetiol LC, cetomakrogol 1000, Carbopol 974P, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, ciekła parafina, substancja zapachowa (Perfume cream 45- zawiera benzoesan benzylu), woda oczyszczon

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10000 osób): - wysypka skórna, świąd, - zaczerwienienie lub pieczenie skóry. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 osób): - zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne (objawami nadwrażliwości są oparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami)

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Voltaren Emulgel 1%: - jeśli pacjent ma uczulenie na diklofenak lub glikol propylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, - objawami nadwrażliwości na lek może być sapanie lub skrócenie oddechu, wysypka skórna z pęcherzami lub pokrzywka, obrzęk twarzy lub języka, - jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni, - w trzecim trymestrze ciąży, - u osób poniżej 14 lat

Podmiot odpowiedzialny

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki.

Voltaren
4115201
Postać
żel
Droga podania
na skórę
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
27,33 zł

(0,55 zł ml) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj