Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancje czynną paracetamol, substancję przeciwbólową i przeciwgorączkową. Jest stosowany w bólach różnego pochodzenia i natężenia, jak: migreny, nerwobóle, menstruacyjne, zębów czy związane z grypą lub przeziębieniem. Produkt zawiera paracetamol i nie podrażnia żołądka.
Bóle różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie takie jak:
bóle głowy,
migreny,
bóle reumatyczne,
bóle stawowe, mięśniowe i kostne,
bóle kręgosłupa,
nerwobóle,
bóle menstruacyjne,
bóle zębów.
Gorączka w przebiegu przeziębienia i (lub) gr
Działanie Paracetamol Biofarm 1000 mg, 10 tabletek
Lek Paracetamol Biofarm przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek nie działa przeciwzapalnie. Paracetamol działa mniej drażniąco na żołądek niż niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy). Działa łagodząco na bóli różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie: bóle głowy, migreny, bóle reumatyczne, bóle stawowe, mięśniowe i kostne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle zębów.
Dawkowanie
Lek stosuje się doustnie. Tabletkę należy połknąć, popijając niewielką ilością płynu (najlepiej przegotowanej wody). Tabletki można dzielić na dwie równe dawki. Bez porozumienia z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni. Dorośli i młodzież od 12 lat: jednorazowo stosuje się 1 lub 2 tabletki (od 500 mg do 1000mg paracetamolu), w razie konieczności po co najmniej 4 godzinach można przyjąć ponownie 1 albo 2 tabletki od 2 do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 tabletek (4 000 mg paracetamolu). Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: od 1/2 do 1 tabletki z zachowaniem większych odstępów czasowych
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy takie jak: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, czerwone, swędzące zmiany skórne oraz trudności z oddychaniem. Są to objawy reakcji nadwrażliwości (ciężkiego uczulenia) na lek. Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób): złe samopoczucie, niedociśnienie (spadek ciśnienia krwi), zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): reakcje nadwrażliwości ciężkie reakcje alergiczne wymagające przerwania leczenia, zaburzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi lub białych krwinek)
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną. Ciężka niewydolność wątroby (skala Child-Pugh 9). Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny 30 ml/min). Jednoczesne stosowanie inhibitorów MAO oraz do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania.
Podmiot odpowiedzialny
BIOFARM Sp. z o.o. ul. Wałbrzyska 13 60-198 Poznań
Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Pozostałe.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Dostawa
Metoda dostawy
Wartość zamówienia do 199zł
Wartość zamówienia od 199zł
Czas pakowania i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost dostawa "do drzwi adresata"
14,99zł
BEZPŁATNIE
do 24h
do 48h
InPost Paczkomaty dostawa "do punktu"
14,99zł
BEZPŁATNIE
do 24h
do 48h
Kurier Thermo Tracking (metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł
BEZPŁATNIE
do 24h
do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.
SEIGI GPSR - Module Demo Mode
Check module settings / You have not selected template or disabled Sprawdź ustawienia modułu. Nie wybrałeś szablonu lub go wyłączyłeś
Paracetamol Biofarm 1000 mg, 10 tabletek
Filtry
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności). Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony Akceptuj