Ibuprom Sport żel 50 mg/g, 100 g
Lek
Lek

Ibuprom Sport żel 50 mg/g, 100 g

5907377139829
Marka: Ibuprom

Lek Ibuprom Sport żel zawiera ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny. Wskazaniem do zastosowaniu żelu jest między innymi miejscowe leczenie stanów zapalnych.

Opis
Spis treści

Wskazania

 • - miejscowe leczenie bolow miesni,
 • - leczenie bolow w przebiegu zwyrodnieniowych chorob stawow, reumatycznych schorzen stawow obwodowych i kregosłupa,
 • - leczenie zmian zapalnych tkanek okołostawowych (np. kaletek maziowych, sciegien, pochewek sciegnistych, wiezadeł i torebek stawowych),
 • - leczenie bolesnej sztywnosci barku, bolow okolicy ledzwiowej kregosłupa, zmian pourazowych zwiazanych z uprawianiem sportu lub powypadkowych (np. stłuczen, skrecen).
 • Działanie Ibuprom Sport żel 50 mg/g, 100 g

  Ibuprofen nalezy do grupy niesteroidowych lekow przeciwzapalnych (NLPZ). Ibuprofen działa przeciwbolowo i przeciwzapalnie. Jego działanie jest uwarunkowane hamowaniem syntezy prostaglandyn w zmienionej zapalnie tkance

  Dawkowanie

  Lek IBUPROM SPORT zel stosuje sie miejscowo, na skore. Jezeli lekarz nie zalecił innego stosowania, zazwyczaj stosuje sie na skore pasek zelu o długosci 4 do 10 cm (2 g do 5 g zelu, co odpowiada 100 mg do 250 mg ibuprofenu) i wciera 3 do 4 razy na dobe. W razie koniecznosci mozna lek stosowac czesciej, jednak nie czesciej niz co 4 godziny. Nie nalezy przekraczac dawki 12 g zelu (600 mg ibuprofenu) na dobe. Czas trwania leczenia jest ustalany przez lekarza. Jesli po upływie 10 dni od rozpoczecia stosowania leku objawy nie ustapia lub ulegna zaostrzeniu, nalezy skonsultowac sie z lekarzem. Lek nie jest przeznaczony do stosowania pod opatrunkiem okluzyjnym

  Skład Ibuprom Sport żel 50 mg/g, 100 g

  Substancja czynna jest ibuprofen. Pozostałe składniki to: etanol 96%, alkohol izopropylowy, hydroksyetyloceluloza, lewomentol, aromat Reflex 12122 (metylu salicylan), glikolu dietylenowego monoetylowy eter, makrogologlicerydow kaprylokaproniany (Makrogol 400), glicerol, sodu wodorotlenek (10% roztwor wodny), woda oczyszczona

  Działania niepożądane

  Jak kazdy lek, lek ten moze powodowac działania niepozadane, chociaz nie u kazdego one wystapia. Jesli wystapia ponizsze objawy nie nalezy przyjmowac leku i natychmiast skontaktowac sie z lekarzem.: niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne, wstrzas; astma, pogorszenie stanu astmatycznego, skurcz oskrzeli lub dusznosc. Działania niepozadane wystepujace bardzo rzadko (moga dotyczyc do 1 na 10,000 osob): zaburzenia skory (np. zaczerwienienie, mrowienie w miejscu podania), wysypki roznego typu, swiad, pokrzywka, obrzek naczyniowy, plamica, choroby pecherzowe skory (martwica naskorka, rumien wielopostaciowy), niewydolnosc nerek u pacjentow z chorobami nerek, bol brzucha, niestrawnosc. Podczas długotrwałego leczenia moga wystapic dodatkowe działania niepozadane.

  Przeciwwskazania

  • Jesli pacjent ma uczulenie na substancje czynna lub na ktorykolwiek z pozostałych składnikow tego leku
  • - Jesli u pacjenta wystepuje nadwrazliwosc (uczulenie) na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
  • - Jesli w przeszłosci po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ u pacjenta wystapiły: pokrzywka, alergiczne zapalenie błon sluzowych nosa lub astma.

  Podmiot odpowiedzialny

  USP Zdrowie Sp. z o.o.
  ul. Poleczki 35
  02-822 Warszawa


  Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Suplementy wspomagające płodność.

  Ibuprom
  3300871
  Postać
  żel
  Droga podania
  na skórę
  Rejestracja
  Lek
  Wiek
  dla dorosłych
  od 14. roku życia
  od 15. roku życia
  od 16. roku życia
  Czy to lek?
  Lek
  Super Cecha
  Lek
  info

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
42,49 zł

(0,42 zł g) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 December 2021

Jakie są pierwsze skojarzenia z hasłem „Nowy rok”? Na pewno wśród liderów były „postanowienia”. Bardzo dobra rzecz takie „postanowienia noworoczne”, bo pomagają nam być lepszymi, albo chociaż bardziej znośnymi dla samych siebie. Na potrzeby tego tekstu zamieniłbym to słowo na znaczeniowo bardzo podobne – „cele”. No tak, bardzo często na nowy rok stawiamy sobie nowe cele. I badania wykazują, że może nie potrzebnie robimy je w czasie, który powinniśmy poświęcić raczej rodzinie lub zabawie, bo cele te okazują się trwać statystycznie aż tydzień. Ale chcemy, żeby było inaczej. Jak to zrobić? Jest kilka sposobów.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj