Ibuprom Sport żel 50 mg/g, 100 g
Lek
Lek

Ibuprom Sport żel 50 mg/g, 100 g

5907377139829
Marka: Ibuprom
(0)

Lek Ibuprom Sport żel zawiera ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny. Wskazaniem do zastosowaniu żelu jest między innymi miejscowe leczenie stanów zapalnych.

Opis
Spis treści

Wskazania

  • - miejscowe leczenie bólów mięśni,
  • - leczenie bólów w przebiegu zwyrodnieniowych chorób stawów, reumatycznych schorzeń stawów obwodowych i kręgosłupa,
  • - leczenie zmian zapalnych tkanek okołostawowych (np. kaletek maziowych, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebek stawowych),
  • - leczenie bolesnej sztywności barku, bólów okolicy lędźwiowej kręgosłupa, zmian pourazowych związanych z uprawianiem sportu lub powypadkowych (np. stłuczeń, skręceń).

Działanie Ibuprom Sport żel 50 mg/g, 100 g

Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ibuprofen działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jego działanie jest uwarunkowane hamowaniem syntezy prostaglandyn w zmienionej zapalnie tkance

Dawkowanie

Lek IBUPROM SPORT żel stosuje się miejscowo, na skórę. Jeżeli lekarz nie zalecił innego stosowania, zazwyczaj stosuje się na skórę pasek żelu o długości 4 do 10 cm (2 g do 5 g żelu, co odpowiada 100 mg do 250 mg ibuprofenu) i wciera 3 do 4 razy na dobę. W razie konieczności można lek stosować częściej, jednak nie częściej niż co 4 godziny. Nie należy przekraczać dawki 12 g żelu (600 mg ibuprofenu) na dobę. Czas trwania leczenia jest ustalany przez lekarza. Jeśli po upływie 10 dni od rozpoczęcia stosowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną zaostrzeniu, należy skonsultować się z lekarzem. Lek nie jest przeznaczony do stosowania pod opatrunkiem okluzyjnym

Skład Ibuprom Sport żel 50 mg/g, 100 g

Substancją czynną jest ibuprofen. Pozostałe składniki to: etanol 96%, alkohol izopropylowy, hydroksyetyloceluloza, lewomentol, aromat Reflex 12122 (metylu salicylan), glikolu dietylenowego monoetylowy eter, makrogologlicerydów kaprylokaproniany (Makrogol 400), glicerol, sodu wodorotlenek (10% roztwór wodny), woda oczyszczona

Przeciwwskazania

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • - Jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość (uczulenie) na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
  • - Jeśli w przeszłości po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ u pacjenta wystąpiły: pokrzywka, alergiczne zapalenie błon śluzowych nosa lub astma.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeśli wystąpią poniższe objawy nie należy przyjmować leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem.: niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne, wstrząs; astma, pogorszenie stanu astmatycznego, skurcz oskrzeli lub duszność. Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (mogą dotyczyć do 1 na 10,000 osób): zaburzenia skóry (np. zaczerwienienie, mrowienie w miejscu podania), wysypki różnego typu, świąd, pokrzywka, obrzęk naczyniowy, plamica, choroby pęcherzowe skóry (martwica naskórka, rumień wielopostaciowy), niewydolność nerek u pacjentów z chorobami nerek, ból brzucha, niestrawność. Podczas długotrwałego leczenia mogą wystąpić dodatkowe działania niepożądane.

Zobacz też inne produkty marki Ibuprom.

Ibuprom
3300871
Postać
żel
Droga podania
na skórę
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 14. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 199zł 

 

Wartość koszyka do 198,99 zł

Wartość koszyka od 199,00 zł

Czas dostawy

 

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

Kurier specjalistyczny - Poltraf

26,99 zł

do 72h

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Cena
24,62 zł

(0,25 zł g) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 December 2021

Jakie są pierwsze skojarzenia z hasłem „Nowy rok”? Na pewno wśród liderów były „postanowienia”. Bardzo dobra rzecz takie „postanowienia noworoczne”, bo pomagają nam być lepszymi, albo chociaż bardziej znośnymi dla samych siebie. Na potrzeby tego tekstu zamieniłbym to słowo na znaczeniowo bardzo podobne – „cele”. No tak, bardzo często na nowy rok stawiamy sobie nowe cele. I badania wykazują, że może nie potrzebnie robimy je w czasie, który powinniśmy poświęcić raczej rodzinie lub zabawie, bo cele te okazują się trwać statystycznie aż tydzień. Ale chcemy, żeby było inaczej. Jak to zrobić? Jest kilka sposobów.

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj