Cholinex 150 mg, 32 pastylki do ssania
Lek
Lek

Cholinex 150 mg, 32 pastylki do ssania

5909990712700
Marka: Cholinex

Lek Cholinex zawiera salicylan choliny, jest stosowany m.in. w stanach zapalnych błony śluzowej gardła, bólu i obrzęku gardła.

Opis
Spis treści

Wskazania

Stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Ból i obrzęk gardła towarzyszący stanom zapalnym. Jako lek wspomagający antybiotykoterapię zakażeń błony śluzowej jamy ustnej i gardła wywołanych przez niektóre drobnoustroje.

Działanie Cholinex 150 mg, 32 pastylki do ssania

Lek Cholinex działania przeciwbólowo i przeciwzapalne. Salicylan choliny zmniejsza obrzęk, przekrwienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Zwiększa również wydzielanie śliny, co wspomaga działanie przeciwzapalne.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: przeciętnie ssać po 1 pastylce 4 do 6 razy na dobę. Jeśli ból gardła nie ustępuje w ciągu 1 do 2 dni, należy skontaktować się z lekarze

Skład Cholinex 150 mg, 32 pastylki do ssania

Każda pastylka zawiera 150 mg Cholini salicylas (choliny salicylanu). oraz substancje pomocnicze: Sacharoza, Glukoza ciekła, Olejek miętowy.

Działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych szacowano następująco: bardzo często (>1/10); często (1/100 do 1/10); niezbyt często (1/1 000 do 1/100); rzadko (1/10 000 do 1/1000); bardzo rzadko (1/10 000), częstość nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych). W przypadku salicylanów podawanych doustnie mogą wystąpić: Zaburzenia układu immunologicznego Rzadko: reakcje alergiczne (zaczerwienienie skóry i wysypki, kaszel, uczucie zatkania nosa, obrzęk twarzy, języka, warg, trudności przy połykaniu lub trudności w oddychaniu). Zaburzenia żołądka i jelit Rzadko: uszkodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego (bóle brzucha, wymioty, krwawienia). Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych Bardzo rzadko: u dzieci poniżej 12 roku życia przy doustnym stosowaniu salicylanów istnieje możliwość wystąpienia zespołu Reye`a

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na:

  • salicylany, .
  • inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, .
  • pozostałe składniki preparatu.
Nie podawać u osób z żylakami przełyku, ze względu na zagrożenie krwoto

Podmiot odpowiedzialny

Stada Pharm sp. z.o.o.
Krakowiaków 44
02-255 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Plastry rozgrzewające i chłodzące.

Cholinex
4083312
Postać
pastylki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
19,56 zł

(0,61 zł szt.) / w tym VAT

Ostatnie sztuki w magazynie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj