MIG 400 mg, 20 tabletek
Lek
Lek

MIG 400 mg, 20 tabletek

5909990657971
Marka: Mig

Produkt leczniczy MIG w postaci tabletek zawiera ibuprofen. Jest stosowany w objawowym leczeniu gorączki i bólu.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek MIG jest wskazany do krótkotrwałego leczenia objawowego bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki

Działanie MIG 400 mg, 20 tabletek

Produkt leczniczy MIG działa łagodząco na dolegliwości bólowe i gorączkę

Dawkowanie

Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.   - Dzieci w wieku 6-9 lat: jednorazowo 0,5 tabletki. Nie należy stosować więcej niż 1,5 tabletki w ciągu doby. - Dzieci w wieku 10-12 lat: jednorazowo 0,5 tabletki. Nie należy stosować więcej niż 2 tabletki w ciągu doby. - Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 0,5-1 tabletki. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki w ciągu doby. - Po zastosowaniu dawki jednorazowej następną dawkę należy przyjąć nie wcześniej niż po upływie 6 godzin. - Tabletki należy połykać w całości, popijając dużą ilością płynu, podczas lub po posiłku

Skład MIG 400 mg, 20 tabletek

Substancją czynną jest: ibuprofen (Ibuprofenum). 1 tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu. Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian; otoczka tabletki: hypromeloza 6 mPas, makrogol 4000, powidon K 30, tytanu dwutlenek (E 171)

Działania niepożądane

Jak każdy lek, len ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Często występujące działania niepożądane (nie więcej niż 1 na 10 pacjentów): - objawy ze strony przewodu pokarmowego, np. zgaga, ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia. Niezbyt często występujące działania niepożądane (nie więcej niż 1 na 100 pacjentów): - wrzody żołądka lub jelito, niekiedy z krwawieniem i perforacją, - zapalenie błony śluzowej jamy ustnej z powstaniem owrzodzeń, zapalenie błony śluzowej żołądka, - zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, np. ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, drażliwość, zmęczenie, - reakcje nadwrażliwości z wysypkami skórnymi i swędzeniem, a także napady astmy oskrzelowej. Rzadko występujące działania niepożądane (nie więcej niż 1 na 1000 pacjentów): - dzwonienie w uszach (szumy uszne). Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (nie więcej niż 1 na 10 000 pacjentów): - kołatanie serca (palpitacje), niewydolność serca, - zapalenie błony śluzowej przełyku, zapalenie trzustki, - zmniejszenie ilości moczu wytwarzanego przez nerki i nagromadzenie się płynów w organizmie (obrzęki), - zaburzenia krwiotworzenia (niedokrwistość, małopłytkowość)

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku MIG w tabletkach: - jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku - jeśli u pacjenta wystąpił kiedykolwiek w przeszłości skurcz oskrzeli, napad astmy oskrzelowej, obrzęk błony śluzowej nosa lub reakcje skórne (pokrzywka) w związku z przyjęciem kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ - jeśli u pacjenta występują zaburzenia krwiotworzenia o niewyjaśnionej przyczynie - jeśli u pacjenta wystąpiło krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja przewodu pokarmowego w związku z uprzednio stosowanymi NLPZ - jeśli u pacjent stwierdza się czynną lub nawracającą chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy - jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie, niewydolność wątroby, nerek lub serca

Podmiot odpowiedzialny

BERLIN-CHEMIE/MENARINI
POLSKA Sp. z o.o.
ul. Słomińskiego 4
00-204 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji ciała.

Mig
8531102
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
19,01 zł

(0,95 zł tabl.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj