MIG 400 mg, 20 tabletek
Lek
Lek

MIG 400 mg, 20 tabletek

Marka: Mig

Produkt leczniczy MIG w postaci tabletek zawiera ibuprofen. Jest stosowany w objawowym leczeniu gorączki i bólu.

Opis

Spis treści

Wskazania

Lek MIG jest wskazany do krótkotrwałego leczenia objawowego bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki.

Skład

Substancją czynną jest: ibuprofen (Ibuprofenum). 1 tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu. Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian; otoczka tabletki: hypromeloza 6 mPas, makrogol 4000, powidon K 30, tytanu dwutlenek (E 171).

Działanie

Produkt leczniczy MIG działa łagodząco na dolegliwości bólowe i gorączkę.

Dawkowanie

Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.   - Dzieci w wieku 6-9 lat: jednorazowo 0,5 tabletki. Nie należy stosować więcej niż 1,5 tabletki w ciągu doby. - Dzieci w wieku 10-12 lat: jednorazowo 0,5 tabletki. Nie należy stosować więcej niż 2 tabletki w ciągu doby. - Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 0,5-1 tabletki. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki w ciągu doby. - Po zastosowaniu dawki jednorazowej następną dawkę należy przyjąć nie wcześniej niż po upływie 6 godzin. - Tabletki należy połykać w całości, popijając dużą ilością płynu, podczas lub po posiłku.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku MIG w tabletkach: - jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku - jeśli u pacjenta wystąpił kiedykolwiek w przeszłości skurcz oskrzeli, napad astmy oskrzelowej, obrzęk błony śluzowej nosa lub reakcje skórne (pokrzywka) w związku z przyjęciem kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ - jeśli u pacjenta występują zaburzenia krwiotworzenia o niewyjaśnionej przyczynie - jeśli u pacjenta wystąpiło krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja przewodu pokarmowego w związku z uprzednio stosowanymi NLPZ - jeśli u pacjent stwierdza się czynną lub nawracającą chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy - jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie, niewydolność wątroby, nerek lub serca.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, len ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Często występujące działania niepożądane (nie więcej niż 1 na 10 pacjentów): - objawy ze strony przewodu pokarmowego, np. zgaga, ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia. Niezbyt często występujące działania niepożądane (nie więcej niż 1 na 100 pacjentów): - wrzody żołądka lub jelito, niekiedy z krwawieniem i perforacją, - zapalenie błony śluzowej jamy ustnej z powstaniem owrzodzeń, zapalenie błony śluzowej żołądka, - zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, np. ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, drażliwość, zmęczenie, - reakcje nadwrażliwości z wysypkami skórnymi i swędzeniem, a także napady astmy oskrzelowej. Rzadko występujące działania niepożądane (nie więcej niż 1 na 1000 pacjentów): - dzwonienie w uszach (szumy uszne). Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (nie więcej niż 1 na 10 000 pacjentów): - kołatanie serca (palpitacje), niewydolność serca, - zapalenie błony śluzowej przełyku, zapalenie trzustki, - zmniejszenie ilości moczu wytwarzanego przez nerki i nagromadzenie się płynów w organizmie (obrzęki), - zaburzenia krwiotworzenia (niedokrwistość, małopłytkowość).

Dodatkowe informacje

Berlin-Chemie AG Glienicker Weg 125 Berlin, Niemcy

Mig
8531102
Postać
Tabletki
Droga podania
Doustne
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 169zł 

 

Wartość koszyka do 168,99 zł

Wartość koszyka od 169,00 zł

Czas dostawy

 

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

Kurier specjalistyczny - Poltraf

26,99 zł

do 72h

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Opinie
access_time

Opublikowane komentarze dodawane są przez użytkowników w oparciu o ich własne przekonania. Dlatego nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub dotycząca stosowania leku. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj opinię

Cena
5,76 zł

(0,29 zł tabl.) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 169 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
10 January 2022

Żywność modyfikowana genetycznie – GMO to bardzo gorący temat. Ma zarówno wielu zwolenników ja i zagorzałych przeciwników. Tylko która strona ma rację? Czy jest się czego bać? Co to jest GMO i jak się otrzymuje żywność modyfikowaną genetycznie?

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj