Aspirin C Forte 800 mg + 480 mg, 10 tabletek musujących
Lek
Lek

Aspirin C Forte 800 mg + 480 mg, 10 tabletek musujących

5908229300756
Marka: Aspirin
(0)

Lek Aspirin C Forte działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Dzięki zawartości witaminy C wspomaga łagodzenie objawów przeziębienia i grypy.

Opis
Spis treści

Wskazania

Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu (np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy

Działanie

Lek Aspirin C Forte działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Dzięki zawartości witaminy C wspomaga łagodzenie objawów przeziębienia i grypy

Dawkowanie

Dorośli jednorazowo 1 tabletkę musującą. W razie konieczności dawkę jednorazową można powtarzać, co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki musujące na dobę

Skład Aspirin C Forte 800 mg + 480 mg, 10 tabletek musujących

Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) oraz kwas askorbowy (Acidum ascorbicum). 1 tabletka musująca zawiera 800 mg kwasu acetylosalicylowego i 480 mg kwasu askorbowego. Substancje pomocnicze: sodu wodorowęglan modyfikowany: sodu wodorowęglan, sodu węglan; kwas cytrynowy bezwodny, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Aspirin C Forte: - jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6); - jeśli pacjent ma skazę krwotoczną (skłonność do krwawień); - jeśli pacjent ma ostrą chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy; - jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność serca, wątroby lub nerek; - jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; - jeśli pacjent jest leczony metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych (lek stosowany m.in. w leczeniu niektórych nowotworów oraz reumatoidalnego zapalenia stawów); - jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży; - u dzieci i młodzieży. Lek Aspirin C Forte nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży z uwagi na ilość substancji czynnych zawartych w jednej tabletce musującej

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy natychmiast powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego, jeśli wystąpi: - krwawienie z przewodu pokarmowego (wymioty zawierające krew lub fusowatą treść podobną do fusów z kawy) lub czarny, smolisty stolec; - objawy ciężkiej reakcji nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy i powiek, obrzęk języka i krtani ze zwężeniem dróg oddechowych, trudności z oddychaniem, duszność aż do napadów astmy, przyspieszenie czynności serca, nagłe obniżenie ciśnienia tętniczego aż do zagrażającego życiu wstrząsu. Powyższe reakcje mogą wystąpić nawet po pierwszym podaniu leku. Mogą wystąpić następujące działania niepożądane - bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja (przedziurawianie żołądka lub jelita); - zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz); - zawroty głowy i szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania; - zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne, z nosa, z dziąseł, z układu moczowo-płciowego), krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), ostra lub przewlekła niedokrwistość z niedoboru żelaza albo ostra niedokrwistość pokrwotoczna objawiające się ogólnym osłabieniem organizmu, bladością, hypoperfuzją a także nieprawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych; - hemoliza i niedokrwistość hemolityczna u pacjentów cierpiących na poważną postać niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (patrz punkt: Ostrzeżenia i środki ostrożności); - krwawienie do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i (lub) jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe); - zaburzenia czynności nerek i ciężka niewydolność nerek; - reakcje nadwrażliwości takie jak: astma, wysypka, pokrzywka, obrzęk (w tym naczynioruchowy), zaburzenia oddychania i pracy serca, zapalenie błony śluzowej nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa i bardzo rzadko ciężkie reakcje, w tym wstrząs anafilaktyczny; - astma oskrzelowa. W związku z leczeniem NLPZ (leki przeciwbólowe nazywane niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi) zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca

Aspirin
3074341
Postać
tabletki musujące
Droga podania
doustnie
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
1 m.ż.
1 r.ż.
2 r.ż.
3 m.ż.
3 r.ż.
4 m.ż.
4 r.ż.
5 m.ż.
5 r.ż.
6 m.ż.
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
od urodzenia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
22,73 zł

(2,27 zł tabl. mus.) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
20 January 2023

Gorączka choć należy do bardzo powszechnych objawów w chorobach infekcyjnych, to często budzi w nas niepokój. O ile u chorującego dziecka w wieku przedszkolnym częsta gorączka nie powinna nikogo dziwić, o tyle nawracająca podwyższona temperatura ciała u seniora wymaga odpowiedniej diagnostyki.

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj