Apap Extra 500 mg + 65 mg, 50 tabletek
Lek
Lek

Apap Extra 500 mg + 65 mg, 50 tabletek

5909990644926
Marka: APAP
(0)

APAP Extra to połączenie paracetamolu z kofeiną. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, natomiast kofeina zwiększa siłę działania paracetamolu.

Opis
Spis treści

Wskazania

Bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe

Działanie

Lek APAP Extra działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godz. (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby)

Skład Apap Extra 500 mg + 65 mg, 50 tabletek

Jedna tabletka powlekana zawiera 500,0 mg paracetamolu (Paracetamolum) i 65,0 mg kofeiny(Coffeinum) oraz substancje pomocnicze: Powidon Skrobia kukurydziana Metyloceluloza Talk Wapnia stearynian Hypromeloza 5 Hypromeloza 15 Makrogol 3350

Przeciwwskazania

  • - Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą.
  • - Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.
  • - Choroba alkoholowa. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
  • - Zaburzenia rytmu serca.
  • - Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.
  • - Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.
  • - Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Bardzo często>1/10
Często>1/100 do 1/10
Niezbyt często>1/1 000 do 1/100
Rzadko>1/10 000 do 1/1 000
Bardzo rzadko1/10 000
Paracetamol: zaburzenia krwi i układu chłonnego: bardzo rzadko: małopłytkowość, agranulocytoza; zaburzenia układu immunologicznego: rzadko: skórne reakcje alergiczne, tj. pokrzywka, wysypka; zaburzenia układu nerwowego: bardzo rzadko: zawroty głowy; zaburzenia żołądka i jelit: rzadko: nudności, wymioty, bóle brzucha; zaburzenia nerek i dróg moczowych: bardzo rzadko: martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; kolka nerkowa. Kofeina: w przypadku podawania produktu zawierającego kofeinę w zalecanych dawkach w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu, możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze zwiększeniem całkowitej dawki kofeiny, takich jak: zaburzenia serca: częstość nieznana: niemiarowość rytmu serca; zaburzenia układu nerwowego: częstość nieznana: bezsenność, zaburzenia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty gł

APAP
3000947
Postać
tabletki
Droga podania
doustnie
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 12. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
19,99zł 19,99zł do 24h do 72h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
29,93 zł

(0,60 zł tabl.) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
18 November 2022

W aptece i drogeriach możemy spotkać różne rodzaje szczoteczek do zębów - między innymi manualną, soniczną i elektryczną.Która z nich będzie najlepsza dla nas? Wszystko zależy  od własnych potrzeb, przyzwyczajeń, ale również od stanu zdrowia naszej jamy ustnej. Każdy rodzaj szczoteczek ma swoje wady i zalety, a każdą z nich można wykorzystywać w określonych problemach zdrowotnych.

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj