Vicks Antigrip Complex 500 mg + 200 mg + 10 mg,  10 saszetek
Lek
Lek

Vicks Antigrip Complex 500 mg + 200 mg + 10 mg, 10 saszetek

5909990799749
Marka: Vicks

Vicks Antigrip Complex o smaku cytrusowo-mentolowym zawiera paracetamol, gwajafenazynę oraz fenylefrynę. Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy z obawami takimi jak: gorączka, niedrożność nosa, mokry kaszek. Lek do stosowania dla dorosłych i dzieci od 12 roku życia.

Opis
Spis treści

Wskazania

Wskazaniem do stosowania ;eki jest łagodzenie objawów przeziębienia i grypy z towarzyszącą gorączką, katarem bądź mokrym kaszlem

Działanie Vicks Antigrip Complex 500 mg + 200 mg + 10 mg, 10 saszetek

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, gwajafenazyna rozrzedza zalegającą flegmę ułatwiając odksztuszanie w kaszlu mokrym, fenylefryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa redukując jego obrzęk i udrażniając g

Dawkowanie

Lek podaje się doustnie, po rozpuszczeniu proszku z 1 saszetki w 250 ml (1 szklance) gorącej wody. Vicks AntiGrip Complex należy wypić w ciągu 90 minut od rozpuszczenia zawartości saszetki. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania, więc jeśli po 3 dniach objawy nie ustąpią lub nasilą się, to należy skonsultować się z lekarzem. Zwykle stosowane dawkowanie dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat to 1 saszetka. Jeśli będzie taka potrzeba dawkowanie można powtórzyć co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby. Nie należy przyjmować leku z napojami alkoholowymi

Skład Vicks Antigrip Complex 500 mg + 200 mg + 10 mg, 10 saszetek

Kazda saszetka leku stanowi jedna dawke leku zawierajaca substancje czynne: paracetamol 500 mg, gwajafenezyne 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 10 mg. Inne składniki leku to: sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam (E951), acesulfam potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, zołcien chinolinowa (E104).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeśli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane lub jakiekolwiek inne nietypowe objawy, należy natychmiast odstawić lek. Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): utrata apetytu, nudności albo wymioty. Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów): anafilaksja, świszczący oddech albo problemy z oddychaniem, wysypka skórna, pokrzywka, ból brzucha, biegunka, ból głowy, zawroty głowy, szybkie bicie serca, wysokie ciśnienie krwi, bezsenność, nerwowość, drżenie, drażliwość, niepokój, dezorientacja lub lęk. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): ciężkie reakcje skórne, niektóre zaburzenia komórek krwi i trzustki

Przeciwwskazania

  • Kiedy nie stosować leku Vicks AntiGrip Complex:
  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • jeśli u pacjenta występuje: choroba serca, wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), choroba wątroby lub ciężka choroba nerek, nadczynność tarczycy, cukrzyca, jaskra (podwyższone ciśnienie w oku) z wąskim kątem przesączania, porfiria.
  • jeśli pacjent stosuje: trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki beta-adrenolityczne, leki obniżające ciśnienie krwi lub przeciw dławicy piersiowej, w przeciągu ostatnich 14 dni przyjmował inhibitory monoaminooksydazy (IMAO).

Podmiot odpowiedzialny

P&G Health Germany GmbH
Sulzbacher Strasse 40
65824 Schwalbach am Taunus
Niemcy


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Pierwsza pomoc i apteczki.

Vicks
8753902
Postać
proszek
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
33,22 zł

(3,32 zł szt.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj