Voltaren Max żel 23,2 mg/g, 50 g
Lek
Lek

Voltaren Max żel 23,2 mg/g, 50 g

Produkt leczniczy Voltaren MAX zawiera diklofenak. Jest stosowany przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo w przypadku stanów zapalnych ścięgien, mięśni i stawów również w bólu pleców.

Opis

Spis treści

Wskazania

Lek Voltaren MAX jest przeznaczony do leczenia pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, bólu pleców.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak dietyloamoniowy (Diclofenacum diethylammonium). 1 gram żelu zawiera 23,2 mg diklofenaku dietyloamoniowego co odpowiada 20 mg diklofenaku sodowego. Substancją pomocniczą: alkohol izopropylowy, alkohol oleinowy, glikol propylenowy, kokozylokaprylokapronian, parafina ciekła, makrogolu eter cetostearylowy, karbomer, dietyloamina, kompozycja zapachowa eukaliptusowa, butylohydroksytoluen (E 321), woda oczyszczona.

Działanie

Produkt leczniczy Voltaren MAX wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. Dorośli i dzieci powyżej 14 lat: należy go stosować 2 razy na dobę na bolące miejsca. Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Voltaren MAX: -jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, -jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy (stosowany również, jako lek przeciwzakrzepowy), ibuprofen, lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni, gorączki i stanów zapalnych, -w trzecim trymestrze ciąży, -u dzieci poniżej 14 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): -wysypka skórna, -świąd, -zaczerwienienie lub pieczenie skóry, -zapalenie skóry. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 osób): -zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne.

Dodatkowe informacje

Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli pacjent ma uszkodzoną skórę, otwarte rany, wypryski. Należy zaprzestać stosowania leku, jeśli po jego użyciu pojawi się wysypka. Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie skóry oraz przez długi okres czasu, jeśli nie zostało to zalecone przez lekarza. Lek Voltaren MAX jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Nie należy go stosować w jamie ustnej, nie połykać. Po użyciu należy umyć ręce. Należy unikać kontaktu żelu z oczami. Jeżeli lek dostanie się do oczu, należy przemyć je czystą wodą i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek może być stosowany jednocześnie z bandażami lub opatrunkami zwykle stosowanymi w przypadku skręceń, jednak nie należy stosować go pod opatrunki uniemożliwiające dostęp powietrza. Lek Voltaren MAX zawiera glikol propylenowy, który u niektórych osób, może powodować podrażnienie skóry. Lek Voltaren MAX zawiera butylohydroksytoluen, który może powodować miejscową reakcje skórną lub podrażnienie oczu i błon śluzowych. Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Voltaren
8964002
Postać
Żel
Droga podania
na skórę
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
Wiek
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 149zł

 

Wartość koszyka do 148,99 zł

Wartość koszyka od 149,00 zł

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

POLTRAF

69,99 zł

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Opinie

Voltaren Max żel 23,2 mg/g, 50 g

access_time

Opublikowane komentarze dodawane są przez użytkowników w oparciu o ich własne przekonania. Dlatego nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub dotycząca stosowania leku. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj opinię

Cena
18,30 zł

(0,37 zł g) / w tym VAT

Ostatnie sztuki w magazynie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 149 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
21 October 2021

Prawdziwy tran jest olejem pozyskiwanym z wątroby dorsza lub ryb dorszowatych. Sporo osób mylnie tranem nazywa oleje z wątroby innych ryb np. z wieloryba lub rekina. Nie oznacza to jednak, że oleje te nie mają właściwości prozdrowotnych. Inny skład fizykochemiczny sprawia jednak, że oleje te mają nieco inną aktywność biologiczną.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj