Apap dla dzieci forte zawiesina doustna 40 mg/ml, 85 ml
Lek
Lek

Apap dla dzieci forte zawiesina doustna 40 mg/ml, 85 ml

Marka: APAP

Lek Apap dla dzieci forte zawiera paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgoraczkowym. Lek może być stosowany od 3 miesiąca życia w celu odniżenia temperatury ciała bądź leczenia bólu o małym i średnim nasileniu.

Opis

Spis treści

Wskazania

PAP dla dzieci FORTE to lek stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (np. bólu głowy, bólu gardła, bólu lub/i gorączki w przebiegu grypy lub przeziębienia, bólu związanego z zapaleniem ucha środkowego, bólu zęba, bolesnego ząbkowania, bólów menstruacyjnych, bólów mięśni i kości, bólu lub/i gorączki związanych z odczynem poszczepiennym, gorączki w przebiegu ospy wietrznej lub biegunki wirusowej, bólu po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych). APAP dla dzieci FORTE jest przeznaczony do leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) gorączki u dzieci o masie ciała do 40 kg (w przybliżeniu od 0 miesięcy do 12 lat), dzieci powyżej 12 lat, młodzieży i dorosłych (włączając osoby w podeszłym wieku).

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), guma ksantan, woda oczyszczona, aromat pomarańczowy [aromaty naturalne, aromaty sztuczne, etanol, butylohydroksyanizol (E 320)].

Działanie

APAP dla dzieci FORTE zawiera paracetamol. Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym stosowanym do leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) gorączki.

Dawkowanie

Tabelka + Dawkowanie należy ustalić przede wszystkim na podstawie masy ciała pacjenta. Zalecana dawka dobowa paracetamolu to około 60 mg/kg masy ciała/dobę, która jest podzielona na 4 do 6 dawek w ciągu doby, czyli 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku APAP dla dzieci FORTE jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku APAP dla dzieci FORTE

Działania niepożądane

  • Należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia reakcji alergicznych (uczulenia) na paracetamol takich jak: obrzęk Quinckego (obrzęk twarzy, karku i narządów płciowych), duszność (skrócenie oddechu), zlewne poty (nasilone pocenie), nudności, czy spadek ciśnienia krwi. Często (może wystąpić u 1 na 10 pacjentów):
  • − umiarkowana senność;
  • − nudności;
  • − wymioty. Niezbyt często (może wystąpić u 1 na 100 pacjentów):
  • − zawroty głowy;
  • − senność;
  • − zdenerwowanie;
  • − uczucie palenia w gardle;
  • − biegunka;
  • − ból brzucha (w tym skurcze i zgaga);
  • − zaparcie;
  • − ból głowy;
  • − nasilone pocenie;
  • − zmniejszona ciepłota ciała (dreszcze). Rzadko (może wystąpić u 1 na 1000 pacjentów):
  • − zaczerwienienie skóry. Bardzo rzadko (może wystąpić u 1 na 10 000 pacjentów):
  • − choroby układu krwiotwórczego (zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby i sporadyczne przypadki braku białych krwinek, zaburzenia w tworzeniu komórek krwi w szpiku kostnym);
  • − u pacjentów predysponowanych, skurcz oskrzeli. Bardzo rzadko zgłaszano ciężkie reakcje skórne.

Dodatkowe informacje

Podmiot odpowiedzialny US Pharmacia Sp. z o.o. ul. Ziębicka 40 50-507 Wrocław Wytwórca Laboratórios Basi – Indústria Farmacêutica, S.A. Parque Industrial Manuel Lourenço Ferreira, lotes 15 e 16 3450-232 Mortágua Tel.: +351 231 920 250 Fax.: +351 231 921 055 Portugalia

APAP
6502851
Postać
płyn
Droga podania
Doustne
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
Wiek
1 r.ż.
2 r.ż.
3 m.ż.
3 r.ż.
4 m.ż.
4 r.ż.
5 m.ż.
5 r.ż.
6 m.ż.
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 169zł 

 

Wartość koszyka do 168,99 zł

Wartość koszyka od 169,00 zł

Czas dostawy

 

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

Kurier specjalistyczny - Poltraf

26,99 zł

do 72h

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Opinie
access_time

Opublikowane komentarze dodawane są przez użytkowników w oparciu o ich własne przekonania. Dlatego nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub dotycząca stosowania leku. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj opinię

Cena
17,71 zł

(0,21 zł ml) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 169 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
10 January 2022

Żywność modyfikowana genetycznie – GMO to bardzo gorący temat. Ma zarówno wielu zwolenników ja i zagorzałych przeciwników. Tylko która strona ma rację? Czy jest się czego bać? Co to jest GMO i jak się otrzymuje żywność modyfikowaną genetycznie?

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj