Septolete Ultra 3 mg + 1 mg, 16 pastylek
Lek
Lek

Septolete Ultra 3 mg + 1 mg, 16 pastylek

5909991232412
Marka: Septolete

Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i antyseptyczne, dzięki łagodzi podrażnienia gardła, jamu ustnej oraz stany zapalne dziąseł i krtani.

Opis
Spis treści

Wskazania

Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu jest wskazany u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 6 lat jako lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i antyseptyczny w leczeniu podrażnienia gardła, jamy ustnej i dziąseł, w zapaleniu dziąseł i zapaleniu gardła

Działanie Septolete Ultra 3 mg + 1 mg, 16 pastylek

Lek wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i przeciwbólowe

Dawkowanie

Dorośli: zalecane dawkowanie to 3 do 4 pastylek twardych na dobę. Pastylkę należy wolno ssać w jamie ustnej co 3 do 6 godzin. Pacjenci w podeszłym wieku: zalecana dawka jest taka sama jak dla osób dorosłych. Dzieci i młodzież: młodzież w wieku powyżej 12 lat: Zalecane dawkowanie to 3 do 4 pastylek twardych na dobę. Pastylkę należy wolno ssać w jamie ustnej co 3 do 6 godzin. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: Zalecane dawkowanie to 3 pastylki twarde na dobę. Pastylkę należy wolno ssać w jamie ustnej co 3 do 6 godzin

Skład Septolete Ultra 3 mg + 1 mg, 16 pastylek

3 mg chlorowodorku benzydaminy i 1 mg chlorku cetylopirydyniowego oraz olejek miętowy, lewomentol, sukraloza (E 955), kwas cytrynowy (E 330), izomalt (typM) (E 953), aromat cytrynowy (zawierający butylohydroksyanizol (E 320)), aromat kwiatu bzu, barwnik kurkumina (E 100 (zawierająca benzoesan sodu (E 211)), kompleksy miedziowe chlorofiliny (E 141

Działania niepożądane

Rzadko występujące działania niepożądane:

  • - reakcje nadwrażliwości
  • - zaburzenia układu oddechowego
  • - pokrzywka
  • - nadwrażliwość na światło
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane:
  • - podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej
Częstotliwość nieznana:
  • - pieczenie lub suchość w jamie ustnej

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Dzieci w wieku poniżej 6 lat

Podmiot odpowiedzialny

KRKA-POLSKA Sp. z o.o.
ul. Równoległa 5
02-235 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Pierwsza pomoc i apteczki. oraz w kategorii .Apeczka domowa

4541592
Postać
pastylki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
25,21 zł

(1,58 zł szt.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj