Pedicetamol roztwór doustny 100 mg/ml, 60 ml
Lek
Lek

Pedicetamol roztwór doustny 100 mg/ml, 60 ml

Marka: Pedicetamol

Pedicetamol w formie roztworu doustnego przeznaczony dla dzieci i niemowląt zawiera paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Do stosowania w celu obniżenia gorączki i redukcji bólu.

Opis

Spis treści

Wskazania

Pedicetamol wskazany jest do stosowania w celu obniżenia gorączki (trwającej nie dłużej niż 3 dni) i uśmierzania bólu łagodnego i umiarkowanego.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol. Każdy ml roztworu zawiera 100 mg paracetamolu. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 600, glicerol, aromat malinowy (glikol propylenowy, alkohol etylowy i alkohol benzylowy), sacharyna sodowa, azorubina (karmoizyna) (E122) i woda oczyszczona.

Działanie

Pedicetamol zawiera paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Dawkowanie

Pedicetamol przeznaczony jest do stosowania u dzieci o masie ciała do 32 kg (w przybliżeniu w wieku od 0 miesięcy do 10 lat). Konieczne jest stosowanie się do dawkowania określonego na podstawie masy ciała dziecka i określenie odpowiedniej dawki roztworu doustnego w mililitrach. Przybliżone przedziały wiekowe określone w odniesieniu do masy ciała zostały podane tylko jako dodatkowa informacja dla pacjenta. Zalecana dawka dobowa paracetamolu wynosi około 60 mg/kg mc na dobę i jest podawana w 4 do 6 dawkach na dobę, np. 15 mg/kg mc. co 6 godzin lub 10 mg/kg mc. co 4 godziny. U dzieci w wieku poniżej 3 lat zaleca się podawanie roztworu doustnego w postaci kropli (4 mg/kroplę), za pomocą zakraplacza (1) dołączonego do opakowania 30 ml. U dzieci w wieku od 3 lat zaleca się podawanie roztworu doustnego w mililitrach (ml), za pomocą strzykawki (2) dołączonej do opakowania 60 ml.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Pedicetamol jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Reakcje niepożądane przy stosowaniu paracetamolu występują zazwyczaj rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów) lub bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów). Rzadko występujące działania niepożądane to ogólne złe samopoczucie, niedociśnienie i zwiększona aktywność enzymów wątrobowych. Bardzo rzadko, podczas stosowania dużych dawek leku lub podczas długotrwałego leczenia, może dojść do uszkodzenia wątroby. Również bardzo rzadko może pojawić się hipoglikemia, mętny mocz, działania niepożądane ze strony nerek, wysypka skórna, pokrzywka, wstrząs anafilaktyczny oraz zmiany liczby krwinek, takie jak neutropenia i leukopenia. W bardzo rzadkich przypadkach zgłaszano poważne reakcje skórne.

Dodatkowe informacje

0

Pedicetamol
8678302
Postać
płyn
Droga podania
Doustne
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
1 m.ż.
1 r.ż.
2 r.ż.
3 m.ż.
3 r.ż.
4 m.ż.
4 r.ż.
5 m.ż.
5 r.ż.
6 m.ż.
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
od urodzenia
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 149zł

 

Wartość koszyka do 148,99 zł

Wartość koszyka od 149,00 zł

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

POLTRAF

69,99 zł

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Opinie

Pedicetamol roztwór doustny 100 mg/ml, 60 ml

access_time

Opublikowane komentarze dodawane są przez użytkowników w oparciu o ich własne przekonania. Dlatego nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub dotycząca stosowania leku. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj opinię

Cena
18,64 zł

(0,31 zł ml) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 149 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
16 September 2021

Wspólnym mianownikiem grzybic skóry jest nalot na skórze o białym zabarwieniu, złuszczanie oraz nadmierne rogowacenie naskórka, pęcherzyki z surowiczym wysiękiem, białe plamy zlewające się w większe konglomeraty, wilgotny charakter zmian, nieprzyjemny świąd, pieczenie, rumień, a niekiedy ból.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj