Persen Forte 87,5 mg + 17,5 mg + 17,5 mg, 40 kapsułek
Lek
Lek

Persen Forte 87,5 mg + 17,5 mg + 17,5 mg, 40 kapsułek

5909991406585
Marka: Persen

Lek Persen Forte jest lekiem pochodzenia roślinnego polecanym do stosowania w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz w trudnościach z zasypianiem.

Opis
Spis treści

Wskazania

Persen forte jest lekiem roślinnym o działaniu uspokajającym, stosowanym tradycyjnie w łagodnych stanach napięcia nerwowego i trudnościach w zasypianiu

Działanie Persen Forte 87,5 mg + 17,5 mg + 17,5 mg, 40 kapsułek

Lek jest tradycyjnie stosowany w łagodnych stanach napięcia nerwowego i trudnościach w zasypiani

Dawkowanie

Dzieci w wieku poniżej 12 lat. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku W łagodnych stanach napięcia nerwowego 1 lub 2 kapsułki dwa lub trzy razy na dobę. W trudnościach w zasypianiu 2 kapsułki 1/2 do 1 godziny przed snem. Maksymalna dawka dobowa: 6 kapsułek. Działanie lecznicze obserwuje się w okresie od 2 do 4 tygodni. Sposób podawania Kapsułki można przyjmować niezależnie od posiłk, popijając niewielką ilością wody

Skład Persen Forte 87,5 mg + 17,5 mg + 17,5 mg, 40 kapsułek

Jedna kapsułka twarda zawiera substancje czynne o działaniu leczniczym: 87,5 mg wyciągu (w postaci suchego wyciągu) z Valeriana officinalis L., radix (korzeń kozłka lekarskiego) (4-7:1) Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V). 17,5 mg wyciągu (w postaci suchego wyciągu) z Melissa officinalis L., folium (liście melisy lekarskiej) (3-6:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 50% (V/V). 17,5 mg wyciągu (w postaci suchego wyciągu) z Mentha piperita L., folium, (liście mięty pieprzowej) (3-6:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 40% (V/V) oraz magnezu tlenek, laktoza jednowodna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żłty (E 172), tytanu dwutlenek (E 171), żelatyna

Działania niepożądane

Po zażyciu preparatów korzenia kozłka lekarskiego mogą wystąpić objawy ze strony przewodu pokarmowego (np. nudności, skurcze brzucha). Częstość tych zaburzeń nie jest znana. Po zażyciu preparat zawierających liście mięty pieprzowej mogą nasilić się objawy refluksu żołądkowo-przełykowego, w tym zgagi

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, mentol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Podmiot odpowiedzialny

ZENTIVA


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Zioła i zdrowa żywność.

Persen
4753911
Postać
kapsułki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
48,35 zł

(1,21 zł kaps.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj