Panadol dla dzieci zawiesina 100 ml
Lek
Lek

Panadol dla dzieci zawiesina 100 ml

Produkt leczniczy Panadol dla dzieci zawiera paracetamol, który obniża gorączkę i łagodzi ból. Jest wskazany do stosowania w okresie przeziębienia i grypy, po szczepieniach.

Opis

Spis treści

Wskazania

Lek Panadol dla dzieci wskazany jest w bólu i gorączce, której towarzyszy przeziębienie i grypa lub po szczepieniach ochronnych. Preparat jest przeznaczony do stosowania na ból różnego pochodzenia jak np. bolesne ząbkowanie; ból zębów, głowy, gardła, ucha.

Skład

Substancją czynną jest: paracetamol (Paracetamolum). 5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120 mg paracetamolu. Substancje pomocnicze: kwas jabłkowy, azorubina, guma ksantan, maltitol ciekły, aromat truskawkowy, sorbitol 70 % (krystalizujący), metylu parahydroksybenzoesan sodowy (E219), etylu parahydroksybenzoesan sodowy (E215), propylu parahydroksybenzoesan sodowy (E217), sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona.

Działanie

Produkt leczniczy Panadol dla dzieci zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Dawkowanie

Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. - Dziecko 3 miesiące (6 kg): 3,5 ml. - Dziecko 6 miesięcy (8 kg): 5 ml. - Dziecko 9 miesięcy (9 kg): 5,5 ml. - Dziecko 1 rok (10 kg): 6 ml. - Dziecko 2 lata (12,5 kg): 8 ml. - Dziecko 3 lata (17 kg): 10,5 ml. - Dziecko 5 lat (19 kg): 12 ml. - Dziecko 6 lat (21 kg): 13 ml. - Dziecko 9 lat (30 kg): 19 ml. - Dziecko 12 lat (42 kg): 26 ml.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Panadol dla dzieci: - w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, - jeśli są stosowane inne leki zawierające paracetamol, - jeśli pacjent cierpi na ciężką niewydolność wątroby lub nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): - wysypka skórna, swędzenie skóry, utrudnione oddychanie, opuchlizna warg, języka, - sińce i krwawienia o nieznanej przyczynie, - zaburzenia czynności wątroby, - ostra, uogólniona wysypka krostkowa, - gorączka, - problemy z oddychaniem (szczególnie jeśli w przeszłości występowały podobne objawy po podaniu innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych). W przypadku wystąpienia jednego z powyższych objawów, należy przerwać stosowanie leku i zwrócić się do lekarza.

Dodatkowe informacje

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE W. Rzymowskiego 53 Warszawa

Panadol
5078101
Postać
syrop
Droga podania
Doustne
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
Wiek
1 r.ż.
2 r.ż.
3 m.ż.
3 r.ż.
4 m.ż.
4 r.ż.
5 m.ż.
5 r.ż.
6 m.ż.
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 169zł 

 

Wartość koszyka do 168,99 zł

Wartość koszyka od 169,00 zł

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

Kurier specjalistyczny

159,99 zł

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Opinie
access_time

Opublikowane komentarze dodawane są przez użytkowników w oparciu o ich własne przekonania. Dlatego nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub dotycząca stosowania leku. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj opinię

Cena
17,60 zł

(0,18 zł ml) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 169 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
17 November 2021

Słoneczne i ciepłe lato to już przeszłość. Temperatura w ciągu dnia nie przekracza 10 stopni, a w nocy pojawiają się przymrozki. Dzień jest krótki, a my tracimy zapadł do pracy. Oznacza to tylko jedno - jesień na dobre się u nas zadomowiła, a już zagląda do nas zima. Co to może oznaczać? Że sezon infekcyjny trwa w najlepsze, a my odkurzamy domowe sposoby na infekcje.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj