Arcalen maść 30 g
Lek
Lek
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Arcalen maść 30 g

5909990006014
Marka: Arcalen

Produkt leczniczy Arcalen zawiera wyciąg gęsty złożony z koszyczków arniki i nagietka oraz wyciąg suchy z kory kasztanowca. Jest stosowany w przypadku stanów pourazowych (siniaki, obrzęki, stłuczenia, bóle mięśniowe).

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Arcalen przeznaczony jest do stosowania jako środek ułatwiający i przyspieszający resorpcję małych wylewów podskórnych (siniaków) w różnego rodzaju niewielkich stanach pourazowych. Może być stosowany w przypadku wystąpienia obrzęków po urazach mechanicznych np. przy stłuczeniach. Maść służy również do masażu w bólach mięśniowych po treningach sportowych

Działanie Arcalen maść 30 g

Produkt leczniczy Arcalen wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwkrzepliwe oraz zmniejszające przepuszczalność ścian naczyń włosowatych

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. - Przed pierwszym użyciem należy przebić odwrotną stroną nakrętki membranę zabezpieczającą tubę. - Lek do stosowania na skórę (nieuszkodzoną). Młodzież od 12 roku życia i dorośli: - miejsca po niewielkich urazach (stłuczenia, siniaki) smarować cienką warstwą maści kilka razy dziennie, - do masażu leczniczego po intensywnym wysiłku fizycznym stosować maść w ilości 3-4 g (pasmo maści długości ok. 5 cm)

Skład Arcalen maść 30 g

Substancjami czynnymi są: wyciąg gęsty złożony z koszyczków arniki i nagietka oraz wyciąg suchy z kory kasztanowca. 1 g maści zawiera 20 mg wyciągu gęstego złożonego z Arnica chamissonis Less., anthodium i Calendula officinalis L., anthodium (3-7:1) oraz 12,5 mg wyciągu suchego z Aesculus hippocastanum L., cortex (40-90:1). Ekstrahent: metanol 90% (V/V). Substancje pomocnicze: lanolina, parafina stała, parafina ciekła, wazelina biała, magnezu stearynian, olejek cytrynowy, mieszanina 1,2-dibromo-2,4-dicyjanobutanu i 2-fenoksyetanolu w proporcji 20%-80%, woda oczyszczona

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W przypadku wystąpienia objawów uczulenia (nadwrażliwości) - zaczerwienienie, wysypka - należy zaprzestać stosowania leku

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Arcalen: - w przypadku uczulenia na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników, - jeśli u pacjenta występuje uczulenie na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae (Compositae), - na uszkodzoną skórę

Podmiot odpowiedzialny

Herbapol Poznań
Towarowa 47/51,
61-896 Poznań

Arcalen
4033901
Postać
maść
Droga podania
na skórę
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
Produkt z Polski
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
18,45 zł

(0,62 zł g) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj