Saridon 250 mg + 150 mg + 50 mg, 20 tabletek
Lek
Lek

Saridon 250 mg + 150 mg + 50 mg, 20 tabletek

5909990095629
Marka: Saridon

Lek Saridon działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Propyfenazon i kofeina dodane do tego leku wzmagają działanie paracetamolu.

Opis
Spis treści

Wskazania

Ból głowy, ból zęba, ból miesiączkowy, ból pooperacyjny, ból reumatyczny. Ból i gorączka związane z przeziębieniem i grypą

Działanie Saridon 250 mg + 150 mg + 50 mg, 20 tabletek

Lek Saridon działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Propyfenazon i kofeina dodane do tego leku wzmagają działanie paracetamolu

Dawkowanie

Dorośli: 1-2 tabletki Młodzież w wieku 12-16 lat: 1 tabletka Jeśli istnieje konieczność, dawkę można powtórzyć do trzech razy na dobę. Produktu nie stosować w dawkach większych niż zalecane. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni, gorączka trwa dłużej niż 3 dni, objawy się nasilą lub wystąpią dodatkowe objawy, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem

Skład Saridon 250 mg + 150 mg + 50 mg, 20 tabletek

Jedna tabletka zawiera: Paracetamol (Paracetamolum) 250 mg Propyfenazon (Propyphenazonum) 150 mg Kofeina (Coffeinum) 50 mg Substancje pomocnicze: Hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, esma-spreng, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Działania niepożądane

Zaburzenia krwi i układu chłonnego Zgłaszano pojedyncze przypadki małopłytkowości, leukopenii, plamicy małopłytkowej, agranulocytozy i pancytopenii związane ze stosowaniem paracetamolu i propyfenazonu. Zaburzenia żołądka i jelit Mogą również wystąpić zaburzenia żołądka i jelit (pieczenie, nudności, wymioty, niepokój w żołądku, biegunka, ból brzucha). Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych Niewydolność wątroby, zapalenie wątroby, jak również zależna od dawki niewydolność wątroby, martwica wątroby (w tym ze skutkiem śmiertelnym). Przewlekłe niekontrolowane stosowanie może prowadzić do zwłóknienia wątroby, marskości wątroby (w tym zakończonej zgonem). Zaburzenia układu immunologicznego Reakcje alergiczne, reakcje anafilaktyczne i wstrząs anafilaktyczny. Zaburzenia układu nerwowego Zawroty głowy, senność. Zaburzenia nerek i dróg moczowych Uszkodzenie nerek, zwłaszcza w przypadku przedawkowania. Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia Skurcz oskrzeli, astma. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej Wysypka, świąd, pokrzywka, obrzęk alergiczny i obrzęk naczynioruchowy, ostre uogólnione wysypki, wysypka polekowa, rumień wielopostaciowy, bardzo rzadko zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych: zespół Stevensa Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, ostra uogólniona osutka krostkowa (AGEP acute generalized exanthematous pustulosis) (w tym zakończona zgonem).

Przeciwwskazania

Produktu leczniczego nie należy stosować: u pacjentów z nadwrażliwością na substancje czynne (paracetamol, propyfenazon, kofeinę) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1, u pacjentów z nadwrażliwością na pirazolony lub pochodne tych związków (nadwrażliwość na fenazon, aminofenazon, metamizol), u pacjentów z nadwrażliwością na fenylobutazon, u pacjentów z potwierdzoną nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy, u pacjentów z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (ryzyko wystąpienia niedokrwistości hemolitycznej), u pacjentów z chorobą alkoholową, u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby (w skali Child-Pugh >9), u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, u pacjentów z ostrą porfirią wątrobową, u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Podmiot odpowiedzialny

Bayer Sp. z o.o.
Al.Jerozolimskie 158
02-326 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji twarzy.

Saridon
3144602
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
35,20 zł

(1,76 zł tabl.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
05 October 2021

Bóle migrenowe są dla wielu osób prawdziwą zmorą, a mechanizmy powstawania migreny do dziś pozostają niewyjaśnione. Poza leczeniem farmakologicznym pomocna w zwalczaniu bólu może okazać się również odpowiednia dieta. Wyeliminowanie niektórych pokarmów oraz wprowadzenie trwałych zmian może zmniejszyć nasilenie i częstotliwość napadów migreny.

Co jeść przy migrenie, żeby zmniejszyć częstotliwość napadów?

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj