Theraflu Extragrip 650 mg + 10 mg + 20 mg, 14 saszetek
Lek
Lek

Theraflu Extragrip 650 mg + 10 mg + 20 mg, 14 saszetek

Marka: Theraflu
Opis

Spis treści

Wskazania

Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno –
stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z
nosa, kichanie.

Skład

Jedna saszetka zawiera: paracetamol (Paracetamolum) 650 mg chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum) 10 mg maleinian feniraminy (Pheniramini maleas) 20 mg)
Substancje pomocnicze:
sacharoza, acesulfam potasowy, żółcień chinolinowa (E 104), żółcień pomarańczowa, maltodekstryna
M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny,
sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

Działanie

Dawkowanie

Zawartość jednej saszetki (co odpowiada 650 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i
20 mg maleinianu feniraminy).
W razie konieczności dawkę można powtarzać, lecz nie częściej niż co 4-6 godzin. Nie należy
stosować więcej niż 3-4 saszetki w ciągu doby (co odpowiada 2600 mg paracetamolu, 40 mg
chlorowodorku fenylefryny i 80 mg maleinianu feniraminy).
Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania produkt można stosować nieprzerwanie
wyłącznie przez 5 kolejnych dni.
W przypadku objawów utrzymujących się przez ponad 5 dni lub gorączki trwającej ponad 3 dni
pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Stosowanie produktu jest przeciwwskazane w przypadku:
- nadwrażliwości na paracetamol, maleinian feniraminy lub chlorowodorek fenylefryny lub
którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną,
- stosowania inhibitorów IMAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu
- ciężkich schorzeń układu krwionośnego,
- nadciśnienia tętniczego,
- nadczynności tarczycy,
- jaskry z wąskim kątem przesączania,
- guza chromochłonnego,
- pacjentów stosujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne,
- pacjentów stosujących leki blokujące receptory beta-adrenergiczne,
- pacjentów stosujących inne leki sympatykomimetyczne.
Produktu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Zaburzenia krwi i układu chłonnego
Bardzo rzadko: małopłytkowość, agranulocytoza, leukopenia, pancytopenia
Zaburzenia układu immunologicznego
Rzadko: nadwrażliwość, obrzęk naczynioruchowy
Częstość nieznana: reakcja anafilaktyczna
Zaburzenia psychiczne
Rzadko: nerwowość, bezsenność
Zaburzenia układu nerwowego
Często: senność
Rzadko: zawroty głowy, bóle głowy
Zaburzenia serca
Rzadko: tachykardia, kołatanie serca
Zaburzenia naczyniowe
Rzadko: nadciśnienie
Zaburzenia żołądka i jelit
Często: nudności, wymioty
Rzadko: suchość w ustach, zaparcia, dyskomfort w obrębie jamy brzusznej, biegunka
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych
Rzadko: zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
Rzadko: wysypka, świąd, rumień, pokrzywka
W bardzo rzadkich przypadkach obserwowano ciężkie reakcje skórne, np. zespół Stevensa-Johnsona,
toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka.
Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania
Rzadko: złe samopoczucie

Dodatkowe informacje

Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. ul. Rzymowskiego 53 02-697 Warszawa

Theraflu
8240403
Postać
Saszetki
Droga podania
Doustne
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 149zł

 

Wartość koszyka do 148,99 zł

Wartość koszyka od 149,00 zł

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

POLTRAF

69,99 zł

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Opinie

Theraflu Extragrip 650 mg + 10 mg + 20 mg, 14 saszetek

access_time

Opublikowane komentarze dodawane są przez użytkowników w oparciu o ich własne przekonania. Dlatego nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub dotycząca stosowania leku. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj opinię

Cena
20,50 zł

(1,46 zł sasz.) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 149 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
16 September 2021

Wspólnym mianownikiem grzybic skóry jest nalot na skórze o białym zabarwieniu, złuszczanie oraz nadmierne rogowacenie naskórka, pęcherzyki z surowiczym wysiękiem, białe plamy zlewające się w większe konglomeraty, wilgotny charakter zmian, nieprzyjemny świąd, pieczenie, rumień, a niekiedy ból.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj