Urofuraginum 50 mg, 30 tabletek
Lek
Lek
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Urofuraginum 50 mg, 30 tabletek

5909990897346
Marka: Urofuraginum

Produkt leczniczy UroFuraginum zawiera furaginę, substancję działającą przeciwbakteryjnie. Lek przeznaczony do stosowania w przypadku zakażenia dolnych dróg moczowych.

Opis
Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy UroFuraginum bez recepty stosuje się w przypadku zakażenia dolnych dróg moczowych.

Działanie Urofuraginum 50 mg, 30 tabletek

Produkt leczniczy UroFuraginum zawiera furaginę, która działa przeciwbakteryjnie (bakteriostatycznie) przeciwko bakteriom Gram-dodatnim (Staphylococcus) oraz Gram-ujemnym (Escherichia, Enterobacter, Proteus, Klebsiella). Preparat wykazuje również działanie przeciwpierwotniakowe. W środowisku kwaśnym możliwe jest uzyskanie mocniejszego działania furaginy (furazydyny).

Dawkowanie

Jak stosować UroFuraginum: Dorośli: w pierwszym dniu leczenia 2 tabletki (100 mg) 4 razy na dobę, a następnie 2 tabletki (100 mg) 3 razy na dobę. -Lek należy przyjmować doustnie podczas posiłków zawierających białko, które powoduje zwiększenie wchłaniania leku. -Lek stosuje się przez 7-8 dni. Jeżeli po upływie 7-8 dni stosowania objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Skład Urofuraginum 50 mg, 30 tabletek

1 tabletka zawiera: -substancję czynną: furazydynę 50 mg, -pozostałe składniki: skrobia kukurydziana, sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy.

Działania niepożądane

Lek UroFuraginum bez recepty jak każdy inny lek może powodować działania niepożądane, jednak nie u każdego muszą one wystąpić.

Działania niepożądane występujące często (u 1 do 10 na 100 pacjentów): -nudności, nadmierne oddawanie gazów, -bóle głowy. Działania niepożądane występujące nie częściej niż u 1 na 100 pacjentów: -sinica, niedokrwistość megaloblastyczna lub niedokrwistość hemolityczna, -zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia, uszkodzenie nerwów obwodowych (także o ostrym lub nieodwracalnym przebiegu, zwłaszcza u pacjentów z niewydolnością nerek, niedokrwistością, cukrzycą, zaburzeniami elektrolitowymi, niedoborem witaminy B), -reakcje z nadwrażliwości dotyczące układu oddechowego, w tym reakcje ostre (objawiające się gorączką, dreszczami, kaszlem, bólami w klatce piersiowej, dusznością, wysiękiem do przestrzeni w klatce piersiowej, zmianami w obrazie radiologicznym płuc i zwiększeniem liczby szczególnego rodzaju krwinek białych; najczęściej szybko lub bardzo szybko ustępują po odstawieniu leku), reakcje przewlekłe (w tym zwłóknienie płuc i rozsiane śródmiąższowe zapalenie płuc), -zaparcia, biegunka, objawy dyspeptyczne, bóle brzucha, wymioty, zapalenie ślinianek, zapalenie trzustki, rzekomobłoniaste zapalenie jelit, -łysienie, złuszczające zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, -gorączka, dreszcze, złe samopoczucie, zakażenia drobnoustrojami opornymi na furazydynę, -świąd, pokrzywka, reakcje anafilaktyczne, obrzęk naczynioruchowy, wysypka, -objawy polekowego zapalenia wątroby, żółtaczka cholestatyczna, martwica miąższu wątroby.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do stosowania UroFuraginum to uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Niewydolność nerek oraz klirens kreatyniny poniżej 60 ml/min lub podwyższony poziom kreatyniny w surowicy. Rozpoznana polineuropatia (zaburzenie układu nerwowego), np. w przebiegu cukrzycy. Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (enzymu biorącego udział w przemianach zachodzących w krwinkach czerwonych). Nie należy stosować leku: -w I trymestrze ciąży, -w okresie donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i porodu, ze względu na ryzyko niedokrwistości hemolitycznej u noworodka, -u dzieci i młodzieży.

Podmiot odpowiedzialny

Adamed Pharma S.A.
ul. Mariana Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów k. W-wy
Polska


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji ciała.

Urofuraginum
8847001
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
Produkt z Polski
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
8,93 zł

(0,30 zł tabl.) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
21 June 2021

Dolegliwości, związane z infekcjami dróg moczowych i pęcherza dotykają przede wszystkim kobiet. Wszystko wynika z biologii. Kobieca cewka moczowa jest zdecydowanie krótsza niż męska i przez to cały ambaras.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj