Espumisan 40 mg, 100 kapsułek
Lek
Lek

Espumisan 40 mg, 100 kapsułek

5909990168729
Marka: Espumisan

Lek Espumisan zawiera symetykon, który zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków powietrza, co ułatwia przesuwanie się powietrza w jelitach, likwidując uczucie napięcia oraz związanego z nim bólu.

Opis
Spis treści

Wskazania

W leczeniu objawowym dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z gromadzeniem się gazów, np.: wzdęcia. W przypadku wzmożonego powstawania gazów w okresie pooperacyjnym. Pomocniczo w badaniach diagnostycznych okolic brzucha, np. badaniach radiologicznych i ultrasonograficznych oraz gastroskopii. Espumisan wskazany jest do stosowania u dzieci w wieku powyżej 6 lat, młodzieży i dorosłych

Działanie Espumisan 40 mg, 100 kapsułek

Lek zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, powodując ich pękanie a uwolnione gazy mogą być następnie wchłaniane przez ścianę jelita i usuwane w wyniku ruchów jelit

Dawkowanie

W zaburzeniach żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów, np. wzdęcia, w tym, w przypadku wzmożonego powstawania gazów w okresie pooperacyjnym: dzieci powyżej 6 lat, młodzież i dorośli: 2 kapsułki (co odpowiada 80 mg symetykonu) 3 do 4 razy na dobę. Lek może być stosowany w trakcie lub po posiłkach, w razie potrzeby także przed snem. Lek należy przyjmować tak długo jak występują dolegliwości. W razie konieczności lek może być przyjmowany przez dłuższy czas, jednak jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy poradzić się lekarza. W przygotowaniu do badań diagnostycznych okolic brzucha, np. radiologicznych, ultrasonograficznych oraz gastroskopii: w dniu poprzedzającym badanie: przyjmować 2 kapsułki 3 razy na dobę (co odpowiada 240 mg symetykonu) rano w dniu badania: przyjmować 2 kapsułki na czczo (co odpowiada 80 mg symetykonu)

Skład Espumisan 40 mg, 100 kapsułek

Każda kapsułka zawiera 40 mg symetykonu oraz metylu parahydroksybenzoesan (E 218), żelatyna, glicerol (85%), żółcień pomarańczowa FCF (E 110), żółcień chinolinowa (E 104)

Działania niepożądane

Dotychczas nie zanotowano działań niepożądanych związanych z zastosowaniem produktu ESPUMISAN. Żółcień pomarańczowa FCF (E 110) może powodować reakcje alergiczne. Parahydroksybenzoesan metylu (E 218) może powodować reakcje alergiczne (prawdopodobnie Opóźnione)

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, żółcień pomarańczową FCF (E 110), metylu parahydroksybenzoesan (E 218) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Podmiot odpowiedzialny

BERLIN-CHEMIE/MENARINI
POLSKA Sp. z o.o.
ul. Słomińskiego 4
00-204 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Środki na refluks i problemy trawienne.

Espumisan
5580501
Postać
kapsułki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
25,98 zł

(0,26 zł kaps.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj