Vicks Sinex aleos i eukaliptus 0,5 mg/ml, 15 ml
Lek
Lek

Vicks Sinex aleos i eukaliptus 0,5 mg/ml, 15 ml

5909990833870
Marka: Vicks
(0)

Spray do nosa Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus zawiera oksymetazolinę redukującą przekrwienie błony śluzowej nosa i udrożniającą nos. Lek do stosowania krótkotrwałego przez dorosłych i dzieci od 6 roku życia w udrażniania nosa podczas kataru towarzyszącemu przeziębieniu.

Opis
Spis treści

Wskazania

Wskazaniem do stosowanie Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus jest leczenie objawów niedrożności nosa przy przeziębieniu lub stanach zapalnych błony śluzowej nosa

Działanie

Oksymetazolina zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa co skutkuje redukcją przekrwienia i udrożnieniem nosa

Dawkowanie

Dawkowanie: zalecana dawka to Dorosli i dzieci w wieku powyzej 10 lat: 1-2 dawki aerozolu do kazdego nozdrza nie czesciej niz 2-3 razy na dobe. Dzieci w wieku od 6 do 10 lat: 1 dawka aerozolu do kazdego nozdrza nie czesciej niz 2-3 razy na dobe. Dzieci w wieku ponizej 6 lat nie stosowac. Nie nalezy przekraczac zalecanej dawki

Skład Vicks Sinex aleos i eukaliptus 0,5 mg/ml, 15 ml

Substancja czynna jest oksymetazoliny chlorowodorek 0,5 mg/ml. Pozostałe składniki leku to: sorbitol, sodu cytrynian dwuwodny, tyloksapol, chloroheksydyny diglukonian, roztwor, kwas cytrynowy bezwodny, suchy wyciag z aloesu, benzalkoniowy chlorek, roztwor, L-mentol, acesulfam potasowy, cyneol, L-karwon, disodu edetynian, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona. (Patrz koniec punktu 2 dotyczacy benzalkoniowego chlorku)

Przeciwwskazania

  • Kiedy nie stosowac leku Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus
  • jesli pacjent ma uczulenie (nadwrazliwosc) na substancje czynna, chlorowodorek oksymetazoliny, lub ktorykolwiek z pozostałych składnikow leku Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus
  • jesli pacjent stosuje (badz stosował w ciagu ostatnich dwoch tygodni) inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory MAO stosowane sa w leczeniu choroby Parkinsona i depresji).
  • jesli pacjent ma ciezka chorobe serca lub dusznosc w przebiegu niewydolnosci serca.
  • jesli pacjent ma podwyzszone cisnienie w gałce ocznej (jaskra z waskim katem przesaczania).
  • jesli pacjent miał zabieg usuniacia przysadki.
  • jesli pacjent ma zapalenie skory lub błony sluzowej nosa lub ma strupy w nosie.

Działania niepożądane

Jak kazdy lek, Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus moze powodowac działania niepozadane, chociaz nie u kazdego one wystapia. Niezbyt czesto (wystepuja u mniej niz 1 pacjenta na 100): Kichanie, suchosc i podraznienie w nosie, jamie ustnej lub gardle. Rzadko (wystepuja u mniej niz 1 pacjenta na 1000): Niepokoj, zmeczenie, rozdraznienie, zaburzenia snu u dzieci, przyspieszony rytm serca, kołatanie serca, wzrost cisnienia krwi, zatkany nos, obrzek błony sluzowej nosa, bol głowy, nudnosci, rumience, wysypka i zaburzenia widzenia.

Vicks
8802002
Postać
aerozol
Droga podania
do nosa
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
22,22 zł

(1,48 zł ml) / w tym VAT

Ostatnie sztuki w magazynie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
20 January 2023

Gorączka choć należy do bardzo powszechnych objawów w chorobach infekcyjnych, to często budzi w nas niepokój. O ile u chorującego dziecka w wieku przedszkolnym częsta gorączka nie powinna nikogo dziwić, o tyle nawracająca podwyższona temperatura ciała u seniora wymaga odpowiedniej diagnostyki.

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj