Vicks Sinex aleos i eukaliptus 0,5 mg/ml, 15 ml
Lek
Lek

Vicks Sinex aleos i eukaliptus 0,5 mg/ml, 15 ml

5909990833870
Marka: Vicks

Spray do nosa Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus zawiera oksymetazolinę redukującą przekrwienie błony śluzowej nosa i udrożniającą nos. Lek do stosowania krótkotrwałego przez dorosłych i dzieci od 6 roku życia w udrażniania nosa podczas kataru towarzyszącemu przeziębieniu.

Opis
Spis treści

Wskazania

Wskazaniem do stosowanie Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus jest leczenie objawów niedrożności nosa przy przeziębieniu lub stanach zapalnych błony śluzowej nosa

Działanie Vicks Sinex aleos i eukaliptus 0,5 mg/ml, 15 ml

Oksymetazolina zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa co skutkuje redukcją przekrwienia i udrożnieniem nosa

Dawkowanie

Dawkowanie: zalecana dawka to Dorosli i dzieci w wieku powyzej 10 lat: 1-2 dawki aerozolu do kazdego nozdrza nie czesciej niz 2-3 razy na dobe. Dzieci w wieku od 6 do 10 lat: 1 dawka aerozolu do kazdego nozdrza nie czesciej niz 2-3 razy na dobe. Dzieci w wieku ponizej 6 lat nie stosowac. Nie nalezy przekraczac zalecanej dawki

Skład Vicks Sinex aleos i eukaliptus 0,5 mg/ml, 15 ml

Substancja czynna jest oksymetazoliny chlorowodorek 0,5 mg/ml. Pozostałe składniki leku to: sorbitol, sodu cytrynian dwuwodny, tyloksapol, chloroheksydyny diglukonian, roztwor, kwas cytrynowy bezwodny, suchy wyciag z aloesu, benzalkoniowy chlorek, roztwor, L-mentol, acesulfam potasowy, cyneol, L-karwon, disodu edetynian, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona. (Patrz koniec punktu 2 dotyczacy benzalkoniowego chlorku)

Działania niepożądane

Jak kazdy lek, Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus moze powodowac działania niepozadane, chociaz nie u kazdego one wystapia. Niezbyt czesto (wystepuja u mniej niz 1 pacjenta na 100): Kichanie, suchosc i podraznienie w nosie, jamie ustnej lub gardle. Rzadko (wystepuja u mniej niz 1 pacjenta na 1000): Niepokoj, zmeczenie, rozdraznienie, zaburzenia snu u dzieci, przyspieszony rytm serca, kołatanie serca, wzrost cisnienia krwi, zatkany nos, obrzek błony sluzowej nosa, bol głowy, nudnosci, rumience, wysypka i zaburzenia widzenia.

Przeciwwskazania

  • Kiedy nie stosowac leku Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus
  • jesli pacjent ma uczulenie (nadwrazliwosc) na substancje czynna, chlorowodorek oksymetazoliny, lub ktorykolwiek z pozostałych składnikow leku Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus
  • jesli pacjent stosuje (badz stosował w ciagu ostatnich dwoch tygodni) inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory MAO stosowane sa w leczeniu choroby Parkinsona i depresji).
  • jesli pacjent ma ciezka chorobe serca lub dusznosc w przebiegu niewydolnosci serca.
  • jesli pacjent ma podwyzszone cisnienie w gałce ocznej (jaskra z waskim katem przesaczania).
  • jesli pacjent miał zabieg usuniacia przysadki.
  • jesli pacjent ma zapalenie skory lub błony sluzowej nosa lub ma strupy w nosie.

Podmiot odpowiedzialny

P&G Health Germany GmbH
Sulzbacher Strasse 40
65824 Schwalbach am Taunus
Niemcy


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Środki na nietrzymanie moczu.

Vicks
8802002
Postać
aerozol
Droga podania
do nosa
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
24,36 zł

(1,62 zł ml) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj