Recigar 1,5 mg, 100 tabletek
Lek
Lek
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Recigar 1,5 mg, 100 tabletek

5909991391294
Marka: Recigar

Lek Recigar zawiera cytyzynę, substancja ta stopniowo wypiera nikotynę z organizmu. Lek jest stosowany w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Jedno opakowanie leku zawiera pełną kurację.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Recigar stosuje sie w leczeniu uzaleznienia od nikotyny. Stosowanie leku Recigar jest wskazane w odzwyczajaniu sie od palenia tytoniu i zmniejszeniu głodu nikotynowego u osob, ktore chca przestac palic. Koncowym celem stosowania leku Recigar jest trwałe zaprzestanie uzywania produktow zawierajacych nikotyne

Działanie Recigar 1,5 mg, 100 tabletek

Recigar zawiera w swoim składzie cytyzynę. Cytyzyna jest alkaloidem, który oddziałuje na receptory nikotynowe. Cytyzyna konkuruje z nikotyną o te same receptory, wiąże się silniej, stopniowo wypiera z nich nikotynę. Pozwala to na uzyskanie stopniowego zmniejszenia zależności organizmu od nikotyny i odzwyczajenie się od palenia tytoniu bez objawów abstynencji

Dawkowanie

tabelk

Skład Recigar 1,5 mg, 100 tabletek

Substancja czynna leku jest cytyzyna. Kazda tabletka zawiera 1,5 mg cytyzyny. - Pozostałe składniki to: Rdzen tabletki: Hypromeloza, mannitol, skrobia kukurydziana, krzemian glinowo-magnezowy, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian. Skład otoczki: AquaPolish P green Project 16712 [hypromeloza (E464), celuloza mikrokrystaliczna (E460), talk (E553b), glicerol, tytanu dwutlenek (E171), lak zołcieni chinolinowej (E104), lak indygotyny (niebieski 2) (E132)], aromat mentolowy proszek (SC552873), aspartam (E951)]

Działania niepożądane

Badania kliniczne i dotychczasowe doświadczenie w stosowaniu wskazują na dobrą tolerancję cytyzyny. Odsetek pacjentów, którzy przerywali leczenie cytyzyną z powodu działań niepożądanych, wynosił 6-15,5% i w badaniach kontrolowanych był porównywalny do odsetka pacjentów przerywających leczenie w grupie otrzymującej placebo. Zwykle obserwowano łagodne do umiarkowanych działania niepożądane, dotyczące najczęściej układu pokarmowego. Większość z nich występowała głównie w początkowym okresie terapii i ustępowała wraz z jej trwaniem. Objawy te mogły być również wynikiem zaprzestania palenia tytoniu, a nie leczenia cytyzyną. Poniżej przedstawiono zestawienie działań niepożądanych, pogrupowanych zgodnie z klasyfikacją układów i narządów oraz częstością ich występowania u pacjentów w badaniach klinicznych. Częstość występowania działań niepożądanych uporządkowano w następujący sposób: bardzo często (1/10), często (1/100 do 1/10), niezbyt często (1/1 000 do 1/100), rzadko (1/10 000 do 1/1 000), bardzo rzadko (1/10 000), częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych). Zaburzenia metabolizmu i odżywiania Bardzo często: zmiana apetytu (głównie zwiększenie), przyrost masy ciała Zaburzenia układu nerwowego Bardzo często: bóle głowy, rozdrażnienie, zaburzenia snu (bezsenność, senność, ospałość, dziwne sny, koszmary), zmiany nastroju, lęk Często: zawroty głowy, trudności w koncentracji Niezbyt często: uczucie ciężkości głowy, osłabienie popędu płciowego Zaburzenia oka Niezbyt często: łzawienie Zaburzenia serca Bardzo często: przyspieszenie akcji serca Często: zwolnienie akcji serca Zaburzenia naczyniowe Często: zwyżki ciśnienia tętniczego Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia Niezbyt często: duszność, wzmożone odkrztuszanie Zaburzenia żołądka i jelit Bardzo często: suchość w jamie ustnej, bóle brzucha (głównie w nadbrzuszu), nudności Często: wymioty, zmiany smaku, zaparcie , biegunka, wzdęcia, pieczenie języka, zgaga Niezbyt często: nadmierne ślinienie Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej Często: wysypka Niezbyt często: wzmożona potliwość, zmniejszenie elastyczności skóry Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej Bardzo często: bóle mięśniowe Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania Często: męczliwość, złe samopoczucie Niezbyt często: zmęczenie Badania diagnostyczne: Niezbyt często: wzrost aktywności aminotransferaz.

Przeciwwskazania

  • Produkt leczniczy Recigar jest przeciwwskazany w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą jak również w przypadku:
  • niestabilnej dławicy piersiowej,
  • przebytego niedawno zawału serca,
  • klinicznie istotnych zaburzeń rytmu serca,
  • niedawno przebytego udaru mózgu,
  • w okresie ciąży i karmienia piersią

Podmiot odpowiedzialny

Adamed Pharma S.A.
ul. Mariana Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów k. W-wy
Polska


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji ciała.

Recigar
3585661
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
1 m.ż.
1 r.ż.
2 r.ż.
3 m.ż.
3 r.ż.
4 m.ż.
4 r.ż.
5 m.ż.
5 r.ż.
6 m.ż.
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
od 1. miesiąca życia
od 1. roku życia
od 2. roku życia
od 3. miesiąca życia
od 3. roku życia
od 4. miesiąca życia
od 4. roku życia
od 5. miesiąca życia
od 5. roku życia
od 6. miesiąca życia
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
od urodzenia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
Produkt z Polski
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
35,59 zł

(0,36 zł tabl.) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj