Xylometazolin WZF 0,1% krople do nosa 10 ml
Lek
Lek
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Xylometazolin WZF 0,1% krople do nosa 10 ml

5909990182411
Marka: Polfa Warszawa
(0)

Produkt leczniczy Xylometazolin WZF 0,1 % zawiera chlorowodorek ksylometazoliny. Jest stosowany w celu łagodzenia kataru i zmniejsza ilość wydzieliny. Preparat w postaci kropli jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Xylometazolin WZF 0,1 % przeznaczony jest do stosowania pomocniczo w leczeniu ostrego zapalenia błony luzowej nosa pochodzenia wirusowego lub bakteryjnego, oraz w przypadku ostrego lub przewlekłego zaostrzającego się zapalenia zatok przynosowych. Preparat jest wskazany w alergicznym zapaleniu błony luzowej nosa i w ostrym zapaleniu ucha rodkowego - w celu udrożnienia trąbki słuchowej

Działanie

Lek Xylometazolin WZF 0,1 % zawiera chlorowodorek ksylometazoliny, dzięki czemu krople działają na zwężenie naczyń krwiononych, zmniejszają obrzęk i przekrwienie błony luzowej jamy nosowo-gardłowej, zmniejszają iloć wydzieliny.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. Doroli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2 do 3 kropli do każdego otworu nosowego co 8 do 10 godzin.  - Nie podawać więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego na dobę. - Nie należy stosować dłużej niż 3 do 5 dni. - Ze względów higienicznych opakowanie powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta

Skład Xylometazolin WZF 0,1% krople do nosa 10 ml

Substancja czynna: chlorowodorek ksylometazoliny. 1 ml roztworu zawiera 1 mg chlorowodorku ksylometazoliny. Substancje pomocnicze: disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, sodu chlorek, sorbitol, disodu edetynian, benzalkoniowy chlorek roztwór, woda oczyszczona

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Xylometazolin WZF 0,1 % - w przypadku nadwrażliwoci na którykolwiek składnik produktu, - w zanikowym zapaleniu błony luzowej nosa,  - u dzieci poniżej 12 lat. - u kobiet w ciąży

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 osób): - ból głowy, bezsennoć - nudnoci, - osłabienie, zmęczenie - reakcje alergiczn

4388901
Postać
krople
Droga podania
do nosa
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Produkt z Polski
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
19,99zł 19,99zł do 24h do 72h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
6,89 zł

(0,69 zł ml) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
18 November 2022

W aptece i drogeriach możemy spotkać różne rodzaje szczoteczek do zębów - między innymi manualną, soniczną i elektryczną.Która z nich będzie najlepsza dla nas? Wszystko zależy  od własnych potrzeb, przyzwyczajeń, ale również od stanu zdrowia naszej jamy ustnej. Każdy rodzaj szczoteczek ma swoje wady i zalety, a każdą z nich można wykorzystywać w określonych problemach zdrowotnych.

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj