Xylometazolin WZF 0,1% krople do nosa 10 ml
Lek
Lek
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Xylometazolin WZF 0,1% krople do nosa 10 ml

5909990182411
Marka: Polfa Łódź

Produkt leczniczy Xylometazolin WZF 0,1 % zawiera chlorowodorek ksylometazoliny. Jest stosowany w celu łagodzenia kataru i zmniejsza ilość wydzieliny. Preparat w postaci kropli jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Xylometazolin WZF 0,1 % przeznaczony jest do stosowania pomocniczo w leczeniu ostrego zapalenia błony luzowej nosa pochodzenia wirusowego lub bakteryjnego, oraz w przypadku ostrego lub przewlekłego zaostrzającego się zapalenia zatok przynosowych. Preparat jest wskazany w alergicznym zapaleniu błony luzowej nosa i w ostrym zapaleniu ucha rodkowego - w celu udrożnienia trąbki słuchowej

Działanie Xylometazolin WZF 0,1% krople do nosa 10 ml

Lek Xylometazolin WZF 0,1 % zawiera chlorowodorek ksylometazoliny, dzięki czemu krople działają na zwężenie naczyń krwiononych, zmniejszają obrzęk i przekrwienie błony luzowej jamy nosowo-gardłowej, zmniejszają iloć wydzieliny.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. Doroli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2 do 3 kropli do każdego otworu nosowego co 8 do 10 godzin.  - Nie podawać więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego na dobę. - Nie należy stosować dłużej niż 3 do 5 dni. - Ze względów higienicznych opakowanie powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta

Skład Xylometazolin WZF 0,1% krople do nosa 10 ml

Substancja czynna: chlorowodorek ksylometazoliny. 1 ml roztworu zawiera 1 mg chlorowodorku ksylometazoliny. Substancje pomocnicze: disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, sodu chlorek, sorbitol, disodu edetynian, benzalkoniowy chlorek roztwór, woda oczyszczona

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 osób): - ból głowy, bezsennoć - nudnoci, - osłabienie, zmęczenie - reakcje alergiczn

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Xylometazolin WZF 0,1 % - w przypadku nadwrażliwoci na którykolwiek składnik produktu, - w zanikowym zapaleniu błony luzowej nosa,  - u dzieci poniżej 12 lat. - u kobiet w ciąży

Podmiot odpowiedzialny

Polpharma S.A. Zakłady Farmaceutyczne
ul. Władysława Łokietka 10,
98-200 Sieradz


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji ciała.

4388901
Postać
krople
Droga podania
do nosa
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
Super Cecha
Lek
Produkt z Polski
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
10,77 zł

(1,08 zł ml) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj