Theraflu Total Grip 500 mg + 6,1 mg + 100 mg, 16 kapsułek
Lek
Lek

Theraflu Total Grip 500 mg + 6,1 mg + 100 mg, 16 kapsułek

5909991304492
Marka: Theraflu
(0)

Lek Theraflu Total Grip ze względu na swój złozony skład jest stosowany w leczeniu objawów przeziębienia z utrudnionym odksztuszniem.

Opis
Spis treści

Wskazania

Krotkotrwałe leczenie objawow przeziebienia, dreszczy i grypy, w tym łagodnego do umiarkowanego bolu i/lub goraczki, przekrwienia błony sluzowej nosa, a takze działanie wykrztusne w przypadku kaszlu z odkrztuszaniem.

Działanie

 • Lek Theraflu Total Grip zawiera trzy substancje czynne:
 • Paracetamol, ktory jest substancja przeciwbolowa i przeciwgoraczkowa (obniza temperature ciała w przypadku goraczki).
 • Chlorowodorek fenylefryny, ktory zmniejsza obrzek i przekrwienie błony sluzowej nosa. Odblokowuje zatkany nos i ułatwia oddychanie poprzez zmniejszenie obrzeku w przewodach nosowych.
 • Gwajafenezyna jest lekiem wykrztusnym, ktory rozrzedza wydzieline (flegme) i zmniejsza nasilenie mokrego kaszlu.
 • Dawkowanie

  Osoby dorosłe (w tym osoby w podeszłym wieku) i młodziez w wieku 16 i wiecej lat o masie ciała 50 kg lub wiekszej: Dwie kapsułki co 4 do 6 godzin, zaleznie od potrzeb. Łaczna dawka dobowa nie powinna przekraczac 6 kapsułek na dobe (2 kapsułki przyjmowane trzy razy na dobe). Czas trwania leczenia nie powinien przekraczac 3 dni. Pacjenci powinni zasiegnac porady lekarza, jezeli objawy beda utrzymywały sie dłuzej niz 3 dni lub beda sie nasilały, albo tez jezeli u pacjenta bedzie wystepował kaszel w połaczeniu z wysoka goraczka, wysypka skorna lub uporczywym bolem głowy. Tego produktu leczniczego nie nalezy stosowac u osob dorosłych, osob w podeszłym wieku oraz młodziezy w wieku 16 i wiecej lat, jezeli ich masa ciała wynosi ponizej 50 kg. Dzieci i młodziez Tego produktu leczniczego nie nalezy stosowac u: Dzieci w wieku ponizej 16 lat Młodziezy w wieku od 16 do 18 lat, jezeli ich masa ciała wynosi ponizej 50 kg Pacjenci z zaburzeniami czynnosci watroby U pacjentow z niewydolnoscia watroby lub zespołem Gilberta dawke nalezy zmniejszyc lub nalezy wydłuzyc odstep pomiedzy kolejnymi dawkami. Gdy wymagane jest zmniejszenie dawki, pojedyncza dawka 1000 mg paracetamolu nie jest odpowiednia dla pacjentow z niewydolnoscia watroby. Na rynku dostepne sa postaci farmaceutyczne bardziej odpowiednie dla tych pacjentow. U pacjentow z zaburzeniami czynnosci watroby łaczna dawka dobowa nie powinna przekraczac 2 saszetek w okresie 24 godzin (z zachowaniem odstepu co najmniej 8 godzin pomiedzy przyjeciem kolejnych saszetek). Pacjenci z zaburzeniami czynnosci nerek U pacjentow z zaburzeniami czynnosci nerek nalezy zachowac ostroznosc podczas stosowania tego produktu leczniczego i stosowac go pod nadzorem lekarza. Pojedyncza dawka 1000 mg paracetamolu nie jest odpowiednia dla pacjentow z filtracja kłebuszkowa 50 ml/min, gdy wymagane jest zmniejszenie dawki. Na rynku dostepne sa postaci farmaceutyczne bardziej odpowiednie dla tych pacjentow

  Skład Theraflu Total Grip 500 mg + 6,1 mg + 100 mg, 16 kapsułek

  Kazda kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu, 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 5 mg zasady fenylefryny) oraz 100 mg gwajafenezyny. Sustancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana, sodu laurylosiarczan, talk, magnezu stearynia

  Przeciwwskazania

  Nadwrazliwosc na substancje czynne lub na ktorakolwiek substancje pomocnicza Choroby serca, nadcisnienie tetnicze Cukrzyca Nadczynnosc tarczycy Jaskra z zamknietym katem przesaczania Guz chromochłonny nadnerczy Pacjenci stosujacy inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciagu ostatnich dwoch tygodni, trojpierscieniowe leki przeciwdepresyjne, leki blokujace receptory beta-adrenergiczn Pacjenci stosujacy inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszajace przekrwienie błony sluzowej, leki zmniejszajace apetyt i leki psychostymulujace podobne do amfetaminy

  Działania niepożądane

  • Jak kazdy lek, lek ten moze powodowac działania niepozadane, chociaz nie u kazdego one wystapia. Nalezy PRZERWAC stosowanie leku Theraflu Total Grip i bezzwłocznie skonsultowac sie z lekarzem w przypadku wystapienia nastepujacych objawow:
  • -reakcje alergiczne, w tym swiszczacy oddech, dusznosc, obrzek twarzy lub ust
  • - wysypka skorna (w tym pokrzywka, swiad), zaczerwienienie skory
  • - złuszczanie skory, pecherze, owrzodzenia, owrzodzenia w jamie ustnej
  • - zaburzenia zwiazane z krwia, w tym nietypowe krwawienie lub powstawanie siniakow
  • - zazołcenie skory lub oczu (zołtaczka). Sa to oznaki problemow z watroba Powyzsze działania niepozadane wystepuja rzadko (moga wystapic u 1 na 1000 osob) lub bardzo rzadko. W szczegolnosci powazne reakcje skorne wystepuja bardzo rzadko (moga wystapic u 1 na 10 000 osob). Ponizsze działania niepozadane moga wystapic rzadko lub bardzo rzadko (u maksymalnie 1 na 1000 osob lub 1 na 10 000 osob). Nalezy powiedziec lekarzowi, jesli wystapi ktorekolwiek z nizej wymienionych objawow:
  • - bol lub dyskomfort w jamie brzusznej (biegunka, nudnosci, wymioty)
  • - bole głowy, zawroty głowy
  • - wysokie cisnienie krwi, kołatanie serca, szybkie bicie serca
  • - zaburzenia snu, niepokoj, pobudzenie psychoruchowe, nerwowosc, drazliwosc lub dezorientacja
  • - problemy z oddychaniem
  • - rozszerzenie zrenicy, zwiekszone cisnienie w oku
  Theraflu
  3248561
  Postać
  kapsułki
  Droga podania
  doustnie
  Rejestracja
  Lek
  Super Cecha
  Lek
  Czy to lek?
  Lek
  Wiek
  dla dorosłych
  od 16. roku życia
  info

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
22,25 zł

(1,39 zł kaps.) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
20 January 2023

Gorączka choć należy do bardzo powszechnych objawów w chorobach infekcyjnych, to często budzi w nas niepokój. O ile u chorującego dziecka w wieku przedszkolnym częsta gorączka nie powinna nikogo dziwić, o tyle nawracająca podwyższona temperatura ciała u seniora wymaga odpowiedniej diagnostyki.

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj