Theraflu Total Grip 500 mg + 6,1 mg + 100 mg, 16 kapsułek
Lek
Lek

Theraflu Total Grip 500 mg + 6,1 mg + 100 mg, 16 kapsułek

5909991304492
Marka: Theraflu

Lek Theraflu Total Grip ze względu na swój złozony skład jest stosowany w leczeniu objawów przeziębienia z utrudnionym odksztuszniem.

Opis
Spis treści

Wskazania

Krotkotrwałe leczenie objawow przeziebienia, dreszczy i grypy, w tym łagodnego do umiarkowanego bolu i/lub goraczki, przekrwienia błony sluzowej nosa, a takze działanie wykrztusne w przypadku kaszlu z odkrztuszaniem.

Działanie Theraflu Total Grip 500 mg + 6,1 mg + 100 mg, 16 kapsułek

 • Lek Theraflu Total Grip zawiera trzy substancje czynne:
 • Paracetamol, ktory jest substancja przeciwbolowa i przeciwgoraczkowa (obniza temperature ciała w przypadku goraczki).
 • Chlorowodorek fenylefryny, ktory zmniejsza obrzek i przekrwienie błony sluzowej nosa. Odblokowuje zatkany nos i ułatwia oddychanie poprzez zmniejszenie obrzeku w przewodach nosowych.
 • Gwajafenezyna jest lekiem wykrztusnym, ktory rozrzedza wydzieline (flegme) i zmniejsza nasilenie mokrego kaszlu.
 • Dawkowanie

  Osoby dorosłe (w tym osoby w podeszłym wieku) i młodziez w wieku 16 i wiecej lat o masie ciała 50 kg lub wiekszej: Dwie kapsułki co 4 do 6 godzin, zaleznie od potrzeb. Łaczna dawka dobowa nie powinna przekraczac 6 kapsułek na dobe (2 kapsułki przyjmowane trzy razy na dobe). Czas trwania leczenia nie powinien przekraczac 3 dni. Pacjenci powinni zasiegnac porady lekarza, jezeli objawy beda utrzymywały sie dłuzej niz 3 dni lub beda sie nasilały, albo tez jezeli u pacjenta bedzie wystepował kaszel w połaczeniu z wysoka goraczka, wysypka skorna lub uporczywym bolem głowy. Tego produktu leczniczego nie nalezy stosowac u osob dorosłych, osob w podeszłym wieku oraz młodziezy w wieku 16 i wiecej lat, jezeli ich masa ciała wynosi ponizej 50 kg. Dzieci i młodziez Tego produktu leczniczego nie nalezy stosowac u: Dzieci w wieku ponizej 16 lat Młodziezy w wieku od 16 do 18 lat, jezeli ich masa ciała wynosi ponizej 50 kg Pacjenci z zaburzeniami czynnosci watroby U pacjentow z niewydolnoscia watroby lub zespołem Gilberta dawke nalezy zmniejszyc lub nalezy wydłuzyc odstep pomiedzy kolejnymi dawkami. Gdy wymagane jest zmniejszenie dawki, pojedyncza dawka 1000 mg paracetamolu nie jest odpowiednia dla pacjentow z niewydolnoscia watroby. Na rynku dostepne sa postaci farmaceutyczne bardziej odpowiednie dla tych pacjentow. U pacjentow z zaburzeniami czynnosci watroby łaczna dawka dobowa nie powinna przekraczac 2 saszetek w okresie 24 godzin (z zachowaniem odstepu co najmniej 8 godzin pomiedzy przyjeciem kolejnych saszetek). Pacjenci z zaburzeniami czynnosci nerek U pacjentow z zaburzeniami czynnosci nerek nalezy zachowac ostroznosc podczas stosowania tego produktu leczniczego i stosowac go pod nadzorem lekarza. Pojedyncza dawka 1000 mg paracetamolu nie jest odpowiednia dla pacjentow z filtracja kłebuszkowa 50 ml/min, gdy wymagane jest zmniejszenie dawki. Na rynku dostepne sa postaci farmaceutyczne bardziej odpowiednie dla tych pacjentow

  Skład Theraflu Total Grip 500 mg + 6,1 mg + 100 mg, 16 kapsułek

  Kazda kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu, 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 5 mg zasady fenylefryny) oraz 100 mg gwajafenezyny. Sustancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana, sodu laurylosiarczan, talk, magnezu stearynia

  Działania niepożądane

  • Jak kazdy lek, lek ten moze powodowac działania niepozadane, chociaz nie u kazdego one wystapia. Nalezy PRZERWAC stosowanie leku Theraflu Total Grip i bezzwłocznie skonsultowac sie z lekarzem w przypadku wystapienia nastepujacych objawow:
  • -reakcje alergiczne, w tym swiszczacy oddech, dusznosc, obrzek twarzy lub ust
  • - wysypka skorna (w tym pokrzywka, swiad), zaczerwienienie skory
  • - złuszczanie skory, pecherze, owrzodzenia, owrzodzenia w jamie ustnej
  • - zaburzenia zwiazane z krwia, w tym nietypowe krwawienie lub powstawanie siniakow
  • - zazołcenie skory lub oczu (zołtaczka). Sa to oznaki problemow z watroba Powyzsze działania niepozadane wystepuja rzadko (moga wystapic u 1 na 1000 osob) lub bardzo rzadko. W szczegolnosci powazne reakcje skorne wystepuja bardzo rzadko (moga wystapic u 1 na 10 000 osob). Ponizsze działania niepozadane moga wystapic rzadko lub bardzo rzadko (u maksymalnie 1 na 1000 osob lub 1 na 10 000 osob). Nalezy powiedziec lekarzowi, jesli wystapi ktorekolwiek z nizej wymienionych objawow:
  • - bol lub dyskomfort w jamie brzusznej (biegunka, nudnosci, wymioty)
  • - bole głowy, zawroty głowy
  • - wysokie cisnienie krwi, kołatanie serca, szybkie bicie serca
  • - zaburzenia snu, niepokoj, pobudzenie psychoruchowe, nerwowosc, drazliwosc lub dezorientacja
  • - problemy z oddychaniem
  • - rozszerzenie zrenicy, zwiekszone cisnienie w oku

  Przeciwwskazania

  Nadwrazliwosc na substancje czynne lub na ktorakolwiek substancje pomocnicza Choroby serca, nadcisnienie tetnicze Cukrzyca Nadczynnosc tarczycy Jaskra z zamknietym katem przesaczania Guz chromochłonny nadnerczy Pacjenci stosujacy inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciagu ostatnich dwoch tygodni, trojpierscieniowe leki przeciwdepresyjne, leki blokujace receptory beta-adrenergiczn Pacjenci stosujacy inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszajace przekrwienie błony sluzowej, leki zmniejszajace apetyt i leki psychostymulujace podobne do amfetaminy

  Podmiot odpowiedzialny

  GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
  ul. Rzymowskiego 53
  02-697 Warszawa


  Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Mama i dziecko. oraz w kategorii .Środki na ból brzucha

  3248561
  Postać
  kapsułki
  Droga podania
  doustne
  doustnie
  Rejestracja
  Lek
  Wiek
  dla dorosłych
  od 16. roku życia
  Czy to lek?
  Lek
  Super Cecha
  Lek
  info

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
37,13 zł

(2,32 zł kaps.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj