Lopacut 2 mg, 10 tabletek
Lek
Lek

Lopacut 2 mg, 10 tabletek

5909990893973
Marka: Lopacut

Lek Lopacut 2 mg posiada loperamid należący do grupy leków przeciwbiegunkowych. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów nagłej, krótkotrwałej biegunki (ostra biegunka) u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Lopacut 2 mg przeznaczony do stosowania w celu złagodzenia objawów nagłej, krótkotrwałej biegunki u osób dorosłych oraz u młodzieży powyżej 12. roku życia

Działanie Lopacut 2 mg, 10 tabletek

Lek Lopacut 2 mg posiada substancję czynną chlorowodorek loperamidu należący do grupy leków przeciwbiegunkowych. Przyczynia się do złagodzenia objawów nagłej, krótkotrwałej biegunki (ostra biegunka) u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Lopacut sprawia, że stolec jest bardziej twardy oraz zmniejsza częstość wypróżnień

Dawkowanie

Stosowanie u dorosłych i młodzież w wieku powyżej 12 lat: początkowo 2 tabletki a następnie 1 tabletka po każdym luźnym stolcu, jednak nie wcześniej niż 2-3 godziny po przyjęciu dawki początkowej. Maksymalna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek w przypadku dorosłych (maksymalna dawka dobowa to 12 mg) i 4 tabletki w przypadku młodzieży (maksymalna dawka to 8 mg). Nie należy stosować leku Lopacut dłużej niż 2 dni bez konsultacji z lekarzem. Uwaga! Jeśli pacjent zastosował zbyt dużą dawkę leku Lopacut lub jeśli dziecko zażyło lek przez przypadek, należy skontaktować się z lekarzem lub szpitalem, aby uzyskać informacje o ryzyku i dalszym postępowaniu.W przypadku pominięcia zastosowania leku Lopacut nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki

Skład Lopacut 2 mg, 10 tabletek

Substancją czynną leku jest chlorowodorek loperamidu, 2 mg w jednej tabletce. Pozostałe składniki leku to: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian; otoczka tabletki: Opadry OY-S-28703: polidekstroza, hypromeloza, dwutlenek tytanu (E 171) i makrogol 4000

Działania niepożądane

Poniższa lista dotyczy zgłaszanych działań niepożądanch przedstawionych zgodnie z częstością występowania. Często (może wystąpić u 1 do 10 pacjentów na 100): - zaparcia - wzdęcia - skurcze i kolki brzuszne - nudności - zawroty głowy - ból głowy Niezbyt często (może wystąpić u 1 do 10 pacjentów na 1 000): - senność - suchość w jamie ustnej - ból brzucha - uczucie dyskomfortu w brzuchu - ból górnej części brzucha - wymioty - niestrawność - wysypka Rzadko (może wystąpić u 1 do 10 pacjentów na 10 000): - utrata świadomości - brak krytycznych funkcji poznawczych i obniżenie poziomu świadomości (osłupienie) - obniżony poziom świadomości - zwiększenie napięcia mięśniowego (hipertonia) - zaburzenia koordynacji - zwężenie źrenic (mioza) - problemy z oddawaniem moczu (zatrzymanie moczu) - niedrożność jelit - wzdęcie (rozdęcie brzucha) - powiększona okrężnica (toksyczne rozszerzenie okrężnicy) - reakcje alergiczne (nadwrażliwości) - pokrzywka - świąd - szybko postępujący obrzęk twarzy, warg, języka i gardła (obrzęk naczynioruchowy) - ciężka postać zmian na skórze i błonach śluzowych (wysypka pęcherzowa) - uczucie zmęczenia Nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych) - senność Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania: - Jeśli u pacjenta stwierdzono alergię (nadwrażliwość) na loperamid lub którykolwiek z pozostałych składników leku Lopacut - Jeśli w stolcu występuje krew lub jeśli biegunce towarzyszy wysoka gorączka - Jeśli pacjent ma zapalenie jelita grubego (colitis ulcerosa lub pseudomembranous colitis po terapii antybiotykowej), - Jeśli pacjent ma bakteryjne zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy spowodowane chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter, - Jeśli u pacjenta występuje spowolniony pasaż pokarmu przez jelita, np. jeśli występują zaparcia, - Jeśli pacjent ma na rozdęcia brzucha, - Jeśli u pacjenta występuje długotrwała biegunka (przewlekła biegunka)

Podmiot odpowiedzialny

Vitabalans Sp. z o.o.
ul. Narbutta 5 m 1
02-564 Warszawa

Lopacut
8877702
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
4,49 zł

(0,45 zł tabl.) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
26 May 2023

Alergia Na pokarmy i nietolerancja pokarmowa to dwa różne stany, które mogą powodować nieprzyjemne objawy po spożyciu określonych produktów. Choć niektóre z tych objawów mogą być podobne, istnieją fundamentalne różnice między tymi dwoma stanami. W tym artykule omówimy różnice między alergią a nietolerancją pokarmową, aby lepiej zrozumieć te terminy i jak wpływają na nasze zdrowie.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj
Zapytaj farmaceutę