Scopolan Compositum 10 tabletek
Lek
Lek
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Scopolan Compositum 10 tabletek

5909990308019
Marka: Scopolan
(0)

Produkt leczniczy Scopolan Compositum zawiera butylobromek hioscyny oraz metamizol sodowy jednowodny. Jest stosowany w bolesnych skurczach przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz układu moczowo-płciowego.

Opis
Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy Scopolan compositum przeznaczony do stosowania w  krótkotrwałym leczeniu dolegliwości bólowych o dużym nasileniu w stanach skurczowych przewodu pokarmowego (np. skurcze żołądka, kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego), dróg żółciowych (np. kolka żółciowa), układu moczowo-płciowego (np. kolka nerkowa, stany skurczowe związane z kamicą moczowodową, bolesne miesiączkowanie). Scopolan compositum jest odpowiedni w sytuacji, gdy stosowanie innych leków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne

Działanie

Produkt leczniczy złożony Scopolan compositum zawiera butylobromek hioscyny, który działa rozkurczająco oraz metamizol sodowy działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek przynosi ulgę w skurczach mięśni gładkich w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.  Zwykle stosowane dawka dla dorosłych to 1 do 2 tabletek drażowanych jednorazowo. Przy nasilonych bólach dawkowanie można zwiększyć, przyjmując 1-2 tabletki drażowane do 3 razy na dobę. - Lek należy stosować wyłącznie doraźnie (w przypadku wystąpienia dolegliwości). - Zawsze należy stosować najmniejszą dawkę skuteczną. - Leku nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. - Jeśli objawy się nasilą mimo stosowania leku, należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem

Skład Scopolan Compositum 10 tabletek

Substancjami czynnymi są butylobromek hioscyny (Hyoscini butylbromidum) oraz metamizol sodowy jednowodny (Metamizolum natricum monohydricum). 1 tabletka drażowana zawiera 10 mg butylobromku hioscyny i 250 mg metamizolu sodowego jednowodnego. Substancje pomocnicze: talk, guma arabska, żelatyna wieprzowa, glicerol, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, sacharoza, tytanu dwutlenek (E 171)

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Scopolan compositum: - nadwrażliwość na pirazolony i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, - uczulenie na alkaloidy tropanowe i ich pochodne, - zmiany w obrazie morfologicznym krwi, - wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, - ostra porfiria wątrobowa, - ostra niewydolność nerek lub wątroby, - jaskra z wąskim kątem przesączania, - rozrost prostaty, - niedrożność porażenna jelit, - zaparcia atoniczne, - zwężenie przełyku, wpustu lub odźwiernika żołądka,, - zwężenie szyi pęcherza moczowego,, - tachykardia, - nużliwość mięśni (myasthenia gravis, - patologiczne poszerzenie jelita grubego

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Scopolan compositum może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Niezbyt często występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów): - rumień, pieczenie skóry, świąd, pokrzywka, obrzęk, - suchość w jamie ustnej, nudności, wymioty, zaparcia, - tachykardia, hipotensja. Rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów): - uszkodzenie nerek, anuria, - zaburzenia widzenia. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): - zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna rozpływna martwica naskórka, - uszkodzenie czynności krwiotwórczej szpiku o podłożu alergicznym. Nieznana częstość występowania działań niepożądanych: - reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny, - uszkodzenie wątroby

Scopolan
3117601
Postać
tabletki
Droga podania
doustnie
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Produkt z Polski
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
12,02 zł

(1,20 zł tabl.) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
23 March 2023
  • W tym roku kleszcze atakują wcześnie. Są bardziej aktywne niż w poprzednich latach. Dlatego trzeba uważać, a każdą wizytę w lesie czy parku zakończyć na przeglądzie całego ciała po powrocie do domu. Oczywiście można też spróbować użyć środków odstraszających, jednak według specjalistów o tej porze roku mogą być one mało skuteczne. Kleszcze są wygłodniałe po zimie i nieprzyjemny (dla nich zapach) nie zniechęci ich do posiłku. A chyba wszyscy już wiedzą, że ugryzienie przez kleszcza to ryzyko zachorowania na boreliozę lub odkleszczowe zapalenie mózgu.

  • Jednym z najpopularniejszych składników repelentów jest DEET, czyli dietylotoluamid. Zalicza się on do syntetycznych repelentów, czyli związków które powstrzymują owady przed zbliżaniem się do miejsca ich zastosowania, spowalniają ich lot i “zniechęcają” do ukąszenia ludzi. 

  •  Nie należy kleszcza niczym smarować. Ani masłem, ani olejem, ani kefirem, wódką, spirytusem, płynami do odkażania, ani tym bardziej przypalać. Intruz przy takich czynnościach się po prostu zestresuje i zwymiotuje. A to niesie ze sobą dużo większe ryzyko zainfekowania niż gdyby nawet się najadł i odpadł.
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj