Aspirin Effect 10 saszetek
Lek
Lek

Aspirin Effect 10 saszetek

5909990841394
Marka: Aspirin

Produkt leczniczy Aspirin Effect zwiera kwas acetylosalicylowy, dzięki czemu wykazuje działąnie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest stosowany w bólach różnego pochodzenia jak ból głowy, mięśni, stawów, w gorączce i dolegliwościach związanych z przeziębieniem.

Opis
Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy Aspirin Effect jet wskazany w dolegliwościach bólowych np.: ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców; dolegliwości związane z przeziębieniem i grypą, gorączka

Działanie Aspirin Effect 10 saszetek

Produkt leczniczy Aspirin Effect posiada w składzie kwas acetylosalicylowy należący do grupy leków NLPZ, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Kwas acetylosalicylowy wpływa hamująco na wytwarzanie m.in. prostaglandyn i tromboksanu (wykazuje działanie przeciwagregacyjne)

Dawkowanie

Dorośli: jednorazowo 12 saszetek. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 saszetek na dobę. Granulat należy umieścić bezpośrednio na języku i poczekać aż się rozpuści. Rozpuszczone granulki należy połknąć a jeśli to konieczne można popić niewielką ilością płynu. Leku nie należy zażywać na czczo

Skład Aspirin Effect 10 saszetek

Substancją czynną jest: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). 1 saszetka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego (840 mg całego granulatu). Substancje pomocnicze: mannitol, sodu wodorowęglan, sodu diwodorocytrynian, kwas askorbowy, aromat Cola H& R 290053, aromat pomarańczowy 290038 HR SPT, kwas cytrynowy, bezwodny, aspartam (E951)

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Częstość nieznana: - zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, ból żołądka i brzucha, fusowate wymioty, smoliste stolce, choroba wrzodowa żołądka/dwunastnicy, - zaburzenia czynności wątroby, - szumy uszne i zawroty głowy, - zwiększone ryzyko krwawień, krwiaki, - zaburzona czynność nerek, - reakcje nadwrażliwości - wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, zaburzenia oddychania, - astma oskrzelowa

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Aspirin Effect: - w przypadku uczulenia na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku, - jeśli u pacjenta występują: skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek, - jeśli w przeszłości występowały napady astmy po podaniu salicylanów lub substancjami o podobnym działaniu, szczególnie NLPZ, - jeśli pacjent stosuje metotreksat w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, - ostatni trymestr ciąży, - dzieci poniżej 12 lat

Podmiot odpowiedzialny

Bayer Sp. z o.o.
Al.Jerozolimskie 158
02-326 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki.

Aspirin
3992212
Postać
saszetki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
22,30 zł

(2,23 zł szt.) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj