Aspirin Effect 10 saszetek
Lek
Lek

Aspirin Effect 10 saszetek

Produkt leczniczy Aspirin Effect zwiera kwas acetylosalicylowy, dzięki czemu wykazuje działąnie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest stosowany w bólach różnego pochodzenia jak ból głowy, mięśni, stawów, w gorączce i dolegliwościach związanych z przeziębieniem.

Opis

Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy Aspirin Effect jet wskazany w dolegliwościach bólowych np.: ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców; dolegliwości związane z przeziębieniem i grypą, gorączka.

Skład

Substancją czynną jest: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). 1 saszetka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego (840 mg całego granulatu). Substancje pomocnicze: mannitol, sodu wodorowęglan, sodu diwodorocytrynian, kwas askorbowy, aromat Cola H& R 290053, aromat pomarańczowy 290038 HR SPT, kwas cytrynowy, bezwodny, aspartam (E951).

Działanie

Produkt leczniczy Aspirin Effect posiada w składzie kwas acetylosalicylowy należący do grupy leków NLPZ, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Kwas acetylosalicylowy wpływa hamująco na wytwarzanie m.in. prostaglandyn i tromboksanu (wykazuje działanie przeciwagregacyjne).

Dawkowanie

Dorośli: jednorazowo 1–2 saszetek. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 saszetek na dobę. Granulat należy umieścić bezpośrednio na języku i poczekać aż się rozpuści. Rozpuszczone granulki należy połknąć a jeśli to konieczne można popić niewielką ilością płynu. Leku nie należy zażywać na czczo.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Aspirin Effect: - w przypadku uczulenia na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku, - jeśli u pacjenta występują: skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek, - jeśli w przeszłości występowały napady astmy po podaniu salicylanów lub substancjami o podobnym działaniu, szczególnie NLPZ, - jeśli pacjent stosuje metotreksat w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, - ostatni trymestr ciąży, - dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Częstość nieznana: - zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, ból żołądka i brzucha, fusowate wymioty, smoliste stolce, choroba wrzodowa żołądka/dwunastnicy, - zaburzenia czynności wątroby, - szumy uszne i zawroty głowy, - zwiększone ryzyko krwawień, krwiaki, - zaburzona czynność nerek, - reakcje nadwrażliwości - wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, zaburzenia oddychania, - astma oskrzelowa.

Dodatkowe informacje

BAYER SP. Z O.O. Aleje Jerozolimskie 158 Warszawa

Aspirin
3992212
Postać
Granulat
Droga podania
Doustne
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 169zł 

 

Wartość koszyka do 168,99 zł

Wartość koszyka od 169,00 zł

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

Kurier specjalistyczny

159,99 zł

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Opinie
access_time

Opublikowane komentarze dodawane są przez użytkowników w oparciu o ich własne przekonania. Dlatego nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub dotycząca stosowania leku. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj opinię

Cena
14,99 zł

(1,50 zł sasz.) / w tym VAT

Ostatnie sztuki w magazynie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 169 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
17 November 2021

Słoneczne i ciepłe lato to już przeszłość. Temperatura w ciągu dnia nie przekracza 10 stopni, a w nocy pojawiają się przymrozki. Dzień jest krótki, a my tracimy zapadł do pracy. Oznacza to tylko jedno - jesień na dobre się u nas zadomowiła, a już zagląda do nas zima. Co to może oznaczać? Że sezon infekcyjny trwa w najlepsze, a my odkurzamy domowe sposoby na infekcje.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj