Uniben aerozol do stosowania w jamie ustnej 1,5 mg/ml, 30 ml
Lek
Lek

Uniben aerozol do stosowania w jamie ustnej 1,5 mg/ml, 30 ml

5909990859740
Marka: Uniben

Uniben spray do gardła 30 ml zawiera benzydaminę o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, znieczulającym oraz odkażającym, lek stosowany miejscowo w jamie ustnej do leczenia objawów związanych ze stanem zapalnym. Lek do stosowania dla dorosłych i dzieci od 6 roku życia.

Opis
Spis treści

Wskazania

Wskazaniem do stosowania Uniben jest leczenie objawów związanych z ostrym stanem zapalnym jamy ustnej i gardła

Działanie Uniben aerozol do stosowania w jamie ustnej 1,5 mg/ml, 30 ml

Benzydamina działa miejscowo przeciwzapalnie, przeciwbólowo, znieczulająco oraz odkażająco.

Dawkowanie

Uniben stosuje sie miejscowo spryskujac powierzchnie błony sluzowej jamy ustnej i (lub) gardła. Dzieci ponizej 6 lat: 1 dawka leku na 4 kg masy ciała, stosowana od 2 do 6 razy na dobe. Bez wzgledu na mase ciała, jednorazowo nie nalezy przekraczac 4 dawek. Dzieci od 6 do 12 lat: Jednorazowo 4 dawki leku, stosowane od 2 do 6 razy na dobe. Dzieci i młodziez powyzej 12 lat oraz dorosli: Jednorazowo od 4 do 8 dawek leku, stosowane od 2 do 6 razy na dobe

Skład Uniben aerozol do stosowania w jamie ustnej 1,5 mg/ml, 30 ml

Substancja czynna leku jest benzydaminy chlorowodorek (1,5 mg na 1 ml leku). Pozostałe składniki to: glicerol, sacharyna sodowa, sodu wodoroweglan, etanol 96%, metylu parahydroksybenzoesan, polisorbat 20, aromat mietowy (aromat fresh peppermint 506041T), woda oczyszczona

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Bardzo rzadko (mniej niż 1 na 10 000 pacjentów) lub z częstością nieznaną jako działania niepożądane mogą pojawić się: uczucie pieczenia błony śluzowej jamy ustnej, suchość w jamie ustnej, nudności oraz wymioty, reakcje nadwrażliwości, zaburzenia czucia, drętwienie, zawroty głowy, bóle głowy, wysypka

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosowac leku Uniben jesli pacjent ma uczulenie (nadwrazliwosc) na benzydaminy chlorowodorek lub ktorykolwiek z pozostałych składnikow tego lek

Podmiot odpowiedzialny

Zakłady Farmaceutyczne „UNIA” Spółdzielnia Pracy
ul. Chłodna 56/60,
00-872 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Probiotyki na trawienie. oraz w kategorii .Probiotyki

8799101
Postać
aerozol
Droga podania
na błony śluzowe
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
11,29 zł

(0,38 zł ml) / w tym VAT

Ostatnie sztuki w magazynie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj