Ibuprofen Max 400 mg Polfa Łódź, 50 tabletek
Lek
Lek
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Ibuprofen Max 400 mg Polfa Łódź, 50 tabletek

Ibuprofen działa przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo.

Opis

Spis treści

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu). Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Bolesne miesiączkowanie.

Skład

Każda tabletka powlekana zawiera: 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: Celuloza mikrokrystaliczna Laktoza jednowodna Skrobia kukurydziana Kroskarmeloza sodowa Powidon K30 Talk Dimetykon Krzemionka koloidalna bezwodna Otoczka tabletki: Talk Hypromeloza Tytanu dwutlenek (E 171) Makrogol 6000 Czerwień koszenilowa (E 124) Azorubina (E 122) Dimetykon

Działanie

Ibuprofen działa przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież (w wieku od 12 lat) o masie ciała 40 kg i większej: Dawka początkowa ibuprofenu to 400 mg. W razie konieczności można przyjąć dodatkowe dawki 400 mg ibuprofenu. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien być ustalany odpowiednio do występujących objawów i przy uwzględnieniu maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie powinien być on krótszy niż 6 godzin w przypadku dawki 400 mg. W ciągu 24 godzin nie należy przekraczać całkowitej dawki 1200 mg ibuprofenu. Dawkowanie w przypadku migrenowego bólu głowy to 400 mg w dawce pojedynczej, a w razie konieczności 400 mg co 4 - 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu nie powinna przekraczać 1200 mg. Przyjmowanie produktu leczniczego należy ograniczyć do maksymalnie dwóch lub trzech dni w tygodniu

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
  • Nadwrażliwość na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu błony śluzowej nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ
  • Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby
  • Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie); perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu NLPZ
  • Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA)
  • Ciężkie nadciśnienie tętnicze
  • Krwawienie mózgowo-naczyniowe lub inne czynne krwawienie
  • Zaburzenia hematopoezy (zaburzenia układu krwiotwórczego) o niewyjaśnionej przyczynie
  • Ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym nawodnieniem)
  • Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
  • Jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2
  • Ostatni trymestr ciąży
  • Dzieci i młodzież o masie ciała poniżej 40 kg (w wieku poniżej 12 lat)

Działania niepożądane

0

Dodatkowe informacje

Podmiot odpowiedzialny: Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o. Al. Jerozolimskie 142 B 02-305 Warszawa

3016794
Postać
Tabletki
Droga podania
Doustne
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
Produkt z Polski
Wiek
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 169zł 

 

Wartość koszyka do 168,99 zł

Wartość koszyka od 169,00 zł

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

Kurier specjalistyczny

159,99 zł

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Opinie
access_time

Opublikowane komentarze dodawane są przez użytkowników w oparciu o ich własne przekonania. Dlatego nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub dotycząca stosowania leku. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj opinię

Cena
17,31 zł

(0,35 zł tabl.) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 169 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
17 November 2021

Słoneczne i ciepłe lato to już przeszłość. Temperatura w ciągu dnia nie przekracza 10 stopni, a w nocy pojawiają się przymrozki. Dzień jest krótki, a my tracimy zapadł do pracy. Oznacza to tylko jedno - jesień na dobre się u nas zadomowiła, a już zagląda do nas zima. Co to może oznaczać? Że sezon infekcyjny trwa w najlepsze, a my odkurzamy domowe sposoby na infekcje.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj