Ascalcin Plus o smaku malinowym 500 mg + 300 mg + 200 mg, 20 saszetek
Lek
Lek
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Ascalcin Plus o smaku malinowym 500 mg + 300 mg + 200 mg, 20 saszetek

5909990833382
Marka: Ascalcin

Lek Ascalcin Plus zawiera kwas acetylosalicylowy z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, oraz Witaminę C i wapń, które wspierają prawidłową czynność ścian naczyń krwionośnych. Jest stosowany w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia, gorączce, bólach mięśni oraz stawów, nerwobólach, bólach zębów czy głowy, także migrenie.Lek można podawać osobom dorosłych oraz dzieciom w wieku powyżej 12 lat.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym. Leczenie:

 • - objawów przeziębienia i grypy,
 • - gorączki,
 • - bólów mięśni i stawów,
 • - bólów głowy w tym migrenowych,
 • - bólów zębów,
 • - nerwobólów.
 • Działanie

  Lek Ascalcin Plus działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek zawiera 3 składniki aktywne o uzupełniającym się działaniu. Kwas acetylosalicylowy, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), zmniejsza gorączkę i stan zapalny oraz łagodzi ból. Witamina C, czyli kwas askorbowy oraz wapń zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych, działają przeciwwysiękowo oraz przeciwobrzękowo.

  Dawkowanie

  Dorośli: 1 lub 2 saszetki 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa to 6 saszetek. Pacjenci w podeszłym wieku (powyżej 65 lat): 1 saszetka 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa to 3 saszetki. Dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa to 3 saszetki.

  Skład Ascalcin Plus o smaku malinowym 500 mg + 300 mg + 200 mg, 20 saszetek

  Każda saszetka zawiera: 500 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum) 300 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) 200 mg wapnia w postaci 1,55 g wapnia laktoglukonianu (Calcii lactogluconas) oraz substancje pomocnicze: Sodu wodorowęglan (178 mg sodu/saszetkę), Kwas cytrynowy bezwodny, Powidon K-25, Aromat malinowy, Aspartam Betakaroten 1% (zawiera sacharozę), Sodu laurylosiarczan.

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na substancje czynne i salicylany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Czynna choroba wrzodowa żołądka, dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego. Skazy krwotoczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków przeciwzakrzepowych. Zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej (w cukrzycy, mocznicy, tężyczce). Znacznie zwiększone stężenie wapnia we krwi. Napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ciężka niewydolność nerek, wątroby. Ciężka niewydolność serca. W ostatnim trymetrze ciąży.Fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu). Nie podawać dzieciom w wieku do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowej. Nie podawać jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych.

  Działania niepożądane

  Zaburzenia krwi i układu chłonnego:

  • -zaburzenia krzepnięcia krwi, zwiększone krwawienia miesiączkowe.
  Zaburzenia układu immunologicznego:
  • - u osób nadwrażliwych mogą pojawić się zmiany skórne: rumień, pokrzywka,
  • - uważa się, że kwas acetylosalicylowy, jako hapten, może wywołać napad astmy oskrzelowej u dorosłych lub duszności.
  Zaburzenia układu nerwowego:
  • - zawroty głowy, pocenie się, szum w uszach. Zaburzenia żołądka i jelit:
   • - nudności, wymioty, bóle brzucha,
   • - zaostrzenie lub nawrót choroby wrzodowej,
   • - nadżerki błony śluzowej i krwawienia z przewodu pokarmowego.
   W związku z leczeniem lekami z grupy NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Z badań klinicznych i danych epidemiologicznych wynika, że przyjmowanie niektórych leków z grupy NLPZ (szczególnie długotrwale w dużych dawkach) może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zatorów tętnic (np. zawał serca lub udar), patrz punkt 4.4. Długotrwałe stosowanie dużych dawek może spowodować przedawkowanie.
  Ascalcin
  4293944
  Postać
  saszetki
  Droga podania
  doustnie
  Rejestracja
  Lek
  Wiek
  dla dorosłych
  od 12. roku życia
  Czy to lek?
  Lek
  Super Cecha
  Lek
  Produkt z Polski
  info

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
12,50 zł

(0,63 zł szt.) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj