Acatar Control aerozol do nosa 0,5 mg/ml, 15 ml
Lek
Lek

Acatar Control aerozol do nosa 0,5 mg/ml, 15 ml

5909990830312
Marka: Acatar

Lek Acatar Control zawiera oksymetazoliny chlorowodorek substancję zmniejszającą obrzęk błony śluzowej nosa i hamuje nadmierne wytwarzanie wydzieliny. Prowadzi to do udrożnienia nosa, ułatwia oddychanie przez nos, zmniejsza katar.

Opis
Spis treści

Wskazania

Obrzęk błon śluzowych występujący w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych.

Działanie Acatar Control aerozol do nosa 0,5 mg/ml, 15 ml

Lek Acatar Control działa na zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa co powoduje też  rozszerzenie i otwarcie przewodów odprowadzających zatok przynosowych oraz odblokowuje trąbki słuchowe. Ułatwia to usuwanie wydzieliny i wyleczenie zakażenia bakteryjnego. Działanie leku rozpoczyna się w ciągu kilkunastu sekund po podaniu i utrzymuje się do 12 godzin.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: należy podawać po jednej dawce preparatu Acatar do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: należy podawać po jednej dawce preparatu Acatar do każdego otworu nosowego 2 razy na dobę. Stosować jedynie przez krótki okres 3 do 5 dni. Nie przekraczać zaleconego dawkowania. Nie stosować dłużej niż 5 dni.

Skład Acatar Control aerozol do nosa 0,5 mg/ml, 15 ml

Jeden ml roztworu zawiera 0,5 mg oksymetazoliny chlorowodorku (Oxymetazolini hydrochloridum) oraz substancje pomocnicze: Benzalkoniowy chlorek, Disodu edetynian, Glikol propylenowy, Sodu diwodorofosforan dwuwodny, Disodu fosforan dwunastowodny, Woda oczyszczona.

Działania niepożądane

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia Często (1/100 do 1/10): uczucie pieczenia błony śluzowej nosa, suchość błony śluzowej nosa i kichanie, zwłaszcza u wrażliwych pacjentów. W rzadkich przypadkach, po ustąpieniu działania, może dojść do nasilenia obrzęku błony śluzowej nosa (przekrwienie reaktywne). Ze względu na obecność chlorku benzalkoniowego lek może wywołać podrażnienie błony śluzowej nosa. Długotrwałe lub częste stosowanie oksymetazoliny, zwłaszcza w dawkach większych niż zalecane, może prowadzić do polekowego zapalenia błony śluzowej nosa (rhinitis medicamentosa). Może ono wystąpić już po 5 dniach leczenia i jeśli stosowanie leku będzie kontynuowane, doprowadzić do trwałego uszkodzenia błony śluzowej nosa. Zaburzenia układu nerwowego Rzadko (1/10 000 do 1/1000): bóle głowy, bezsenność, zmęczenie, niepokój. Zaburzenia serca i zaburzenia naczyniowe Niezbyt często (1/1000 do 1/100): kołatanie serca, tachykardia i zwiększenie ciśnienia tętniczego po miejscowym, donosowym podaniu preparatu.

Przeciwwskazania

Nadwraliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Suche zapalenie błony śluzowej nosa (rhinitis sicca). Jaskra z wąskim kątem przesączania.

Podmiot odpowiedzialny

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Środki na przeziębienie i grypę. oraz w kategorii .Środki na biegunkę

4078511
Postać
aerozol
Droga podania
do nosa
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
29,84 zł

(1,99 zł ml) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj