Otrivin Regeneracja aerozol do nosa (1 mg + 50 mg)/ ml, 10 ml
Lek
Lek

Otrivin Regeneracja aerozol do nosa (1 mg + 50 mg)/ ml, 10 ml

5909991388522
Marka: Otrivin
(0)

Otrivin to lek zawierający xylometazolinę oraz dekspantenol. Ułatwia oddychanie przez nos, m.in. zmniejsza obrzęk śluzówki nosa oraz przyspiesza gojenie ran w obrębie błony śluzowej nosa.

Opis
Spis treści

Wskazania

 • Lek Otrivin Regeneracja jest przeznaczony do stosowania u osob dorosłych i młodziezy w wieku od 12 lat:
 • - w celu zmniejszenia obrzeku błony sluzowej nosa w zapaleniu błony sluzowej nosa, a takze jako leczenie wspomagajace gojenie ran skory i błony sluzowej, w łagodzeniu naczynioruchowego zapalenia błony sluzowej nosa i leczeniu utrudnionego oddychania przez nos po przebytej operacji nosa,
 • - w celu zmniejszenia obrzeku błony sluzowej nosa w zapaleniu błony sluzowej nosa zwiazanym z ostrym zapaleniem zatok przynosowych (zapalenie błony sluzowej nosa i zatok).
 • Działanie

  Lek Otrivin Regeneracja zawiera substancje czynna ksylometazoliny chlorowodorek, ktora ma działanie obkurczajace naczynia krwionosne i zmniejsza obrzek błony sluzowej nosa. Lek Otrivin Regeneracja zawiera takze substancje czynna deksopantenol, ktory jest pochodna witaminy kwasu pantotenowego.Wspomaga on gojenie sie ran i chroni błone sluzowa nosa

  Dawkowanie

  U osob dorosłych i młodziezy, o ile lekarz nie zaleci inaczej, nalezy stosowac jedna dawke aerozolu Otrivin Regeneracja do kazdego otworu nosowego, maksymalnie 3 razy na dobe, stosownie do potrzeb. Dawkowanie zalezy od indywidualnej wrazliwosci oraz od odpowiedzi klinicznej. Nie nalezy stosowac wiecej niz 3 razy na dobe do kazdego otworu nosowego.

  Skład Otrivin Regeneracja aerozol do nosa (1 mg + 50 mg)/ ml, 10 ml

  Substancjami czynnymi leku sa ksylometazoliny chlorowodorek i deksopantenol. Jedna dawka 0,1 ml roztworu aerozolu zawiera 0,1 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 5,0 mg deksopantenolu. Pozostałe składniki leku to: benzalkoniowy chlorek (roztwor), potasu diwodorofosforan, disodu fosforan dwunastowodny, woda oczyszczona.

  Przeciwwskazania

  • Kiedy nie stosowac leku Otrivin Regeneracja
  • jesli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub deksopantenol, lub ktorykolwiek z pozostałych składnikow tego leku
  • jesli u pacjenta wystepuje suche zapalenie błony sluzowej nosa, w tym takze z powstawaniem strupow (suche lub zanikowe zapalenie błony sluzowej nosa),
  • jesli pacjent miał zabieg chirurgiczny wykonywany przez nos, np. usuniecie przysadki lub jakikolwiek inny zabieg chirurgiczny z odsłonieciem opon mozgowych,
  • jezeli u pacjenta wystepuje podwyzszone cisnienie w oku, a zwłaszcza jaskra waskiego kata,
  • u niemowlat i dzieci w wieku ponizej 12 lat.

  Działania niepożądane

  • Jak kazdy lek, lek ten moze powodowac działania niepozadane, chociaz nie u kazdego one wystapia. Niezbyt czeste działania niepozadane (wystepujace u nie wiecej niz 1 na 100 osob)
  • reakcje alergiczne (wysypka, swiad, obrzek skory i błon sluzowych) Rzadkie działania niepozadane (wystepuja u nie wiecej niz 1 na 1000 osob)
  • kołatanie serca,
  • przyspieszone bicie serca (tachykardia),
  • podwyzszone cisnienie krwi (nadcisnienie tetnicze) Bardzo rzadkie działania niepozadane (wystepuja u nie wiecej niz 1 na 10 000 osob)
  • pobudzenie,
  • bezsennosc,
  • zmeczenie (sennosc, uspokojenie),
  • bole głowy,
  • omamy (szczegolnie u dzieci),
  • nieregularne bicie serca (zaburzenia rytmu serca),
  • zwiekszony obrzek błony sluzowej w wyniku osłabienia działania leku,
  • krwawienie z nosa,
  • skurcze (szczegolnie u dzieci) Czestosc nieznana (czestosc nie moze byc okreslona na podstawie dostepnych danych)
  • pieczenie lub suchosc błony sluzowej nosa,
  • kichanie.
  Otrivin
  3579321
  Postać
  spray
  Droga podania
  do nosa
  Rejestracja
  Lek
  Super Cecha
  Lek
  Czy to lek?
  Lek
  Wiek
  dla dorosłych
  od 12. roku życia
  info

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
20,80 zł

(2,08 zł ml) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
23 March 2023
 • W tym roku kleszcze atakują wcześnie. Są bardziej aktywne niż w poprzednich latach. Dlatego trzeba uważać, a każdą wizytę w lesie czy parku zakończyć na przeglądzie całego ciała po powrocie do domu. Oczywiście można też spróbować użyć środków odstraszających, jednak według specjalistów o tej porze roku mogą być one mało skuteczne. Kleszcze są wygłodniałe po zimie i nieprzyjemny (dla nich zapach) nie zniechęci ich do posiłku. A chyba wszyscy już wiedzą, że ugryzienie przez kleszcza to ryzyko zachorowania na boreliozę lub odkleszczowe zapalenie mózgu.

 • Jednym z najpopularniejszych składników repelentów jest DEET, czyli dietylotoluamid. Zalicza się on do syntetycznych repelentów, czyli związków które powstrzymują owady przed zbliżaniem się do miejsca ich zastosowania, spowalniają ich lot i “zniechęcają” do ukąszenia ludzi. 

 •  Nie należy kleszcza niczym smarować. Ani masłem, ani olejem, ani kefirem, wódką, spirytusem, płynami do odkażania, ani tym bardziej przypalać. Intruz przy takich czynnościach się po prostu zestresuje i zwymiotuje. A to niesie ze sobą dużo większe ryzyko zainfekowania niż gdyby nawet się najadł i odpadł.
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj