Otrivin Regeneracja aerozol do nosa (1 mg + 50 mg)/ ml, 10 ml
Lek
Lek

Otrivin Regeneracja aerozol do nosa (1 mg + 50 mg)/ ml, 10 ml

5909991388522
Marka: Otrivin

Otrivin to lek zawierający xylometazolinę oraz dekspantenol. Ułatwia oddychanie przez nos, m.in. zmniejsza obrzęk śluzówki nosa oraz przyspiesza gojenie ran w obrębie błony śluzowej nosa.

Opis
Spis treści

Wskazania

 • Lek Otrivin Regeneracja jest przeznaczony do stosowania u osob dorosłych i młodziezy w wieku od 12 lat:
 • - w celu zmniejszenia obrzeku błony sluzowej nosa w zapaleniu błony sluzowej nosa, a takze jako leczenie wspomagajace gojenie ran skory i błony sluzowej, w łagodzeniu naczynioruchowego zapalenia błony sluzowej nosa i leczeniu utrudnionego oddychania przez nos po przebytej operacji nosa,
 • - w celu zmniejszenia obrzeku błony sluzowej nosa w zapaleniu błony sluzowej nosa zwiazanym z ostrym zapaleniem zatok przynosowych (zapalenie błony sluzowej nosa i zatok).
 • Działanie Otrivin Regeneracja aerozol do nosa (1 mg + 50 mg)/ ml, 10 ml

  Lek Otrivin Regeneracja zawiera substancje czynna ksylometazoliny chlorowodorek, ktora ma działanie obkurczajace naczynia krwionosne i zmniejsza obrzek błony sluzowej nosa. Lek Otrivin Regeneracja zawiera takze substancje czynna deksopantenol, ktory jest pochodna witaminy kwasu pantotenowego.Wspomaga on gojenie sie ran i chroni błone sluzowa nosa

  Dawkowanie

  U osob dorosłych i młodziezy, o ile lekarz nie zaleci inaczej, nalezy stosowac jedna dawke aerozolu Otrivin Regeneracja do kazdego otworu nosowego, maksymalnie 3 razy na dobe, stosownie do potrzeb. Dawkowanie zalezy od indywidualnej wrazliwosci oraz od odpowiedzi klinicznej. Nie nalezy stosowac wiecej niz 3 razy na dobe do kazdego otworu nosowego.

  Skład Otrivin Regeneracja aerozol do nosa (1 mg + 50 mg)/ ml, 10 ml

  Substancjami czynnymi leku sa ksylometazoliny chlorowodorek i deksopantenol. Jedna dawka 0,1 ml roztworu aerozolu zawiera 0,1 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 5,0 mg deksopantenolu. Pozostałe składniki leku to: benzalkoniowy chlorek (roztwor), potasu diwodorofosforan, disodu fosforan dwunastowodny, woda oczyszczona.

  Działania niepożądane

  • Jak kazdy lek, lek ten moze powodowac działania niepozadane, chociaz nie u kazdego one wystapia. Niezbyt czeste działania niepozadane (wystepujace u nie wiecej niz 1 na 100 osob)
  • reakcje alergiczne (wysypka, swiad, obrzek skory i błon sluzowych) Rzadkie działania niepozadane (wystepuja u nie wiecej niz 1 na 1000 osob)
  • kołatanie serca,
  • przyspieszone bicie serca (tachykardia),
  • podwyzszone cisnienie krwi (nadcisnienie tetnicze) Bardzo rzadkie działania niepozadane (wystepuja u nie wiecej niz 1 na 10 000 osob)
  • pobudzenie,
  • bezsennosc,
  • zmeczenie (sennosc, uspokojenie),
  • bole głowy,
  • omamy (szczegolnie u dzieci),
  • nieregularne bicie serca (zaburzenia rytmu serca),
  • zwiekszony obrzek błony sluzowej w wyniku osłabienia działania leku,
  • krwawienie z nosa,
  • skurcze (szczegolnie u dzieci) Czestosc nieznana (czestosc nie moze byc okreslona na podstawie dostepnych danych)
  • pieczenie lub suchosc błony sluzowej nosa,
  • kichanie.

  Przeciwwskazania

  • Kiedy nie stosowac leku Otrivin Regeneracja
  • jesli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub deksopantenol, lub ktorykolwiek z pozostałych składnikow tego leku
  • jesli u pacjenta wystepuje suche zapalenie błony sluzowej nosa, w tym takze z powstawaniem strupow (suche lub zanikowe zapalenie błony sluzowej nosa),
  • jesli pacjent miał zabieg chirurgiczny wykonywany przez nos, np. usuniecie przysadki lub jakikolwiek inny zabieg chirurgiczny z odsłonieciem opon mozgowych,
  • jezeli u pacjenta wystepuje podwyzszone cisnienie w oku, a zwłaszcza jaskra waskiego kata,
  • u niemowlat i dzieci w wieku ponizej 12 lat.

  Podmiot odpowiedzialny

  GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
  ul. Rzymowskiego 53
  02-697 Warszawa


  Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji twarzy.

  Otrivin
  3579321
  Postać
  spray
  Droga podania
  do nosa
  Rejestracja
  Lek
  Wiek
  dla dorosłych
  od 12. roku życia
  od 14. roku życia
  od 15. roku życia
  od 16. roku życia
  Czy to lek?
  Lek
  Super Cecha
  Lek
  info

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
36,35 zł

(3,64 zł ml) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj