Procto-Glyvenol 400 mg + 40 mg, 10 czopków
Lek
Lek

Procto-Glyvenol 400 mg + 40 mg, 10 czopków

5391519920466
Marka: Procto-Glyvenol

Lek Procto-Glyvenol czopki doodbytnicze zawiera dwa składniki aktywne o uzupełniającym się działaniu. Obecny w składzie tribenozyd przyczynia się do zmniejszenia stanu zapalnego, obrzęku oraz świądu. Natomiast dodatek lidokainy w czopkach wywołuje miejscowe znieczulenie. Czopki są odpowiednie dla osób dorosłych oraz od 4 miesiąca ciąży i podczas laktacji.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Procto-Glyvenol przeznaczony jest do stosowania w miejscowym leczeniu zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.

Działanie Procto-Glyvenol 400 mg + 40 mg, 10 czopków

Lek Procto-Glyvenol w postaci czopków działa dwukierunkowo. Lek zawiera tribenozyd, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwbólowe, przeciwświądowe, a także przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego. Natomiast obecna w składzie lidokaina działa miejscowo znieczulającą i łagodzi dolegliwości spowodowane żylakami odbytu.

Dawkowanie

Jeśli chodzi o czopki Procto-Glyvenol, to ten lek należy zawsze dawkować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. Lek podaje doodbytniczo. Zalecana dawkowanie leku Procto-Glyvenol to 1 czopek rano oraz 1 czopek wieczorem - aż do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć, stosując 1 czopek raz na dobę. Jeśli po upływie 7 dni stosowania nie nastąpiła poprawa lub pojawiły się inne, nieobserwowane wcześniej objawy, należy zwrócić się do lekarza, aby wykluczyć inne potencjalne przyczyny tych dolegliwości.

Skład Procto-Glyvenol 400 mg + 40 mg, 10 czopków

Skład czopków Procto-Glyvenol: Substancjami czynnymi leku są tribenozyd (Tribenosidum) i lidokaina (Lidocainum). 1 czopek doobytniczy zawiera 400 mg tribenozydu i 40 mg lidokainy. Substancje pomocnicze: tłuszcz (Witepsol E85), tłuszcz (Witepsol W35).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10000 osób): pokrzywka, świąd w miejscu podania, wysypka w miejscu podania, ból w miejscu podania. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 osób): reakcja anafilaktyczna, zaburzenia sercowo-naczyniowe, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do stosowania czopków Procto-Glyvenol: Nie stosować czopków Procto-Glyvenol u osób nadwrażliwych na tribenozyd, lidokainę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, albo na inne leki znieczulenia miejscowego o budowie amidowej.

Podmiot odpowiedzialny

Recordati Polska sp. z o.o.
Królewska 16
00-103 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Czyszczenie protez zębowych.

4367009
Postać
czopki
Droga podania
doodbytnicze
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
24,75 zł

(2,48 zł szt.) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj