Rennie Antacidum 680 mg + 80 mg, 48 tabletek do ssania
Lek
Lek

Rennie Antacidum 680 mg + 80 mg, 48 tabletek do ssania

5909990658244
Marka: Rennie
(0)

Lek Rennie Antacidum zawiera węglan wapnia i węglan magnezu, substancje zobojętniające nadmiaru kwasu solnego w żołądku. Jest stosowany m.in. w zgadze, niestrawności, odbijaniu, czyli objawach związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego.

Opis
Spis treści

Wskazania

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego, takich jak:

 • zgaga,
 • niestrawność,
 • wzdęcia,
 • nudności,
 • odbijanie,
 • uczucie pełności lub ciężkości w nadbrzuszu.
 • Działanie

  Lek Rennie Antacidum zawiera działa zobojętniająco na nadmiar kwasu solnego w żołądku (czego efektem jest zwiększenie pH). Lek działa miejscowo i nie wchłania się do krwioobiegu.

  Dawkowanie

  Jednorazowo 1 do 2 tabletek, godzinę po posiłku i przed snem. Nie należy przyjmować więcej niż 11 tabletek na dobę. Sposób podawania

  • Stosować doustnie, tabletki można ssać lub żuć.
  • W przypadku wystąpienia zgagi lub bólu związanego z nadkwaśnością, można przyjąć dodatkowo jedną lub dwie tabletki pomiędzy zwykłymi porami dawkowania.
  • Należy unikać długotrwałego stosowania leku. Długotrwałe przyjmowanie leku i w dużych dawkach może spowodować wystąpienie objawów niepożądanych
  • Skład Rennie Antacidum 680 mg + 80 mg, 48 tabletek do ssania

   1 tabletka zawiera 680 mg węglanu wapnia i 80 mg magnezu węglanu ciężkiego oraz substancje pomocnicze: sacharoza, żelowana skrobia kukurydziana, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, talk, parafina ciekła lekka, aromat miętowy (olejek miętowy, maltodekstryna, guma arabska, ditlenek krzemu), aromat cytrynowy (olejek cytrynowy, maltodekstryna, woda).

   Przeciwwskazania

   Produkt leczniczy Rennie Antacidum nie powinien być stosowany w następujących przypadkach:

   • - nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
   • - hiperkalcemia i/lub stany powodujące hiperkalcemię
   • - kamica nerkowa z kamieniami zawierającymi osady wapniowe
   • - ciężka niewydolność nerek hipofosfatemia

   Działania niepożądane

   Wymienione niepożądane reakcje na produkt leczniczy są oparte na zgłoszeniach spontanicznych, a zatem niemożliwe jest ich uporządkowanie według kategorii częstotliwości zgodnie z zaleceniami CIOMS III. Zaburzenia układu immunologicznego Bardzo rzadko zgłaszano reakcje nadwrażliwości. Objawy kliniczne mogą obejmować wysypkę, pokrzywkę, obrzęk naczynioruchowy i wstrząs anafilaktyczny. Zaburzenia metabolizmu i odżywiania Długotrwałe stosowanie wysokich dawek, szczególnie u pacjentów z upośledzeniem czynności nerek, może powodować hipermagnezemię (w przypadku środków zobojętniających zawierających magnez) lub hiperkalcemię i zasadowicę, które mogą wywoływać objawy ze strony układu pokarmowego i osłabienie mięśni (patrz poniżej). Zaburzenia żołądkowo-jelitowe Mogą wystąpić nudności, wymioty, dyskomfort w żołądku i biegunka. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej Może wystąpić osłabienie mięśni.

   Rennie
   5894101
   Postać
   tabletki
   Droga podania
   doustnie
   Rejestracja
   Lek
   Super Cecha
   Lek
   Czy to lek?
   Lek
   Wiek
   dla dorosłych
   od 12. roku życia
   info

   Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
24,41 zł

(0,51 zł tabl.) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
03 March 2023

Nowa wegańska przekąska? Nie bardzo.Przyszłość kulinariów i być może jedyna szansa na wyżywienie kolejnych miliardów ludzi? Zdecydowanie. Jadalne owady np. suszone świerszcze to nic nadzwyczajnego. Jadłem smażone koniki polne i bardzo je polecam!

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj