Maxibiotic maść 10 saszetek po 1 g
Lek
Lek

Maxibiotic maść 10 saszetek po 1 g

5909991230074
Marka: Maxibiotic

Produkt leczniczy Maxibiotic w postaci maści, posiada w składzie trzy antybiotyki o uzupełniającym się zakresie działania przeciwbakteryjnego. Lek jest stosowany miejscowo na skórę w przypadku drobnych ran, owrzodzeń oraz oparzeń.

Opis
Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy Maxibiotic jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia: - drobnych ran (otarć, zadrapań, ukąszeń); - oparzeń; - owrzodzeń skóry.

Działanie Maxibiotic maść 10 saszetek po 1 g

Produkt leczniczy Maxibiotic posiada w składzie trzy antybiotyki o uzupełniającym się zakresie działania przeciwbakteryjnego wobec bakterii, które są przyczyną większości zakażeń skóry.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: Oczyścić miejsce zranienia i pokryć niewielką ilością leku chorobowo zmienioną powierzchnię skóry. Miejsce to po nałożeniu leku można przykryć opatrunkiem z gazy lub pozostawić nieosłonięte, stosować 2 do 5 razy na dobę. Nie stosować dłużej niż przez 7 dni. Po ukończeniu leczenia nie należy ponownie stosować leku Maxibiotic przed upływem 3 miesięcy.

Skład Maxibiotic maść 10 saszetek po 1 g

Substancjami czynnymi leku są neomycyny siarczan (Neomycini sulfas), polimyksyny B siarczan (Polymyxini B sulfas), bacytracyna cynkowa (Bacitracinum zincum). 1 g masa zawiera 5 mg neomycyny siarczanu, 5000 IU polimyksyny B siarczanu oraz 400 IU bacytracyny cynkowej. Substancja pomocnicza: wazelina biała.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Częstość występowania działań niepożądanych nie może być określona na podstawie dostępnych danych. - Zakażenia i zarażenia pasożytnicze: zakażenie niewrażliwymi szczepami bakterii lub grzybów. - Zaburzenia układu immunologicznego: miejscowe objawy nadwrażliwości (świąd, wysypka, zaczerwienienie, obrzęk i inne objawy podrażnienia). - Zaburzenia ucha i błędnika: uszkodzenie słuchu. - Zaburzenia nerek i dróg moczowych: uszkodzenia nerek.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Maxibotic: - jeśli pacjent ma uczulenie na neomycyny siarczan, polimyksyny B siarczan, bacytracynę cynkową lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; - jeśli pacjent ma zaburzenia słuchu (w takim przypadku po zastosowaniu leku może pojawić się działanie szkodliwe na słuch); - na głębokie lub kłute rany, ciężkie oparzenia lub duże powierzchnie uszkodzonej skóry oraz na sączące zmiany chorobowe, ze względu na ryzyko wchłonięcia substancji czynnych do kiwi i wywołania ogólnoustrojowych działań niepożądanych (działanie szkodliwe na słuch, nerki); - do oczu.

Podmiot odpowiedzialny

Bausch Health Ireland Limited
Lake Drive Citywest Business
3013 Campus Dublin 24, D24PPT3 Irlandia


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Pierwsza pomoc i apteczki. oraz w kategorii .Apteczka samochodowa

4064812
Postać
krem
Droga podania
na skórę
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
14,38 zł

(1,44 zł szt.) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj