Cholestil Max 200 mg, 30 tabletek
Lek
Lek
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Cholestil Max 200 mg, 30 tabletek

5909991292850
Marka: Cholestil

Produkt leczniczy Cholestil MAX zawiera hymekromon. Preparat jest stosowany w celu zmniejszenia zastoju żółci w drogach żółciowych oraz utrudniania tworzenie się złogów cholesterolowych i kamieni żółciowych.

Opis
Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy Cholestil Max jest wskazany pomocniczo w objawowym leczeniu stanów skurczowych dróg żółciowych, dyskinez, zaburzeń dyspeptycznych; stany po operacji pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Preparat przeznaczony do stosowania także w braku łaknienia, nudnościach i zaparciach związanych ze zmniejszonym wydzielaniem żółci

Działanie Cholestil Max 200 mg, 30 tabletek

Produkt leczniczy Cholestil Max posiada substancję czynną hymekromon, która jest pochodną kumaryny. Lek wykazuje działanie rozkurczowe na mięśniówkę gładką dróg żółciowych i zwieracza Oddiego, przyczynia się do zwiększania wydzielania żółci i przyspiesza jej wydalanie przez drogi żółciowe. Działanie to wpływa na zmniejszenie zastoju żółci oraz związanych z tym dolegliwości oraz utrudnia tworzenie się złogów cholesterolowych i kamieni żółciowych.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zwykle stosowana dawka przez dorosłych to 200 do 400 mg (od 1 do 2 tabletek) trzy razy na dobę przez tydzień. - Tabletki nie należy dzielić. -Lek należy przyjąć pół godziny przed posiłkiem

Skład Cholestil Max 200 mg, 30 tabletek

Substancja czynna jest hymekromon (Hymecromonum). 1 tabletka zawiera 200 mg hymekromonu. Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, żelatyna, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Cholestil Max jest na ogół dobrze tolerowany. Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 osób na 10 000): - biegunka, - uczucie pełności lub ucisku w jamie brzusznej, - reakcje nadwrażliwości, wysypka lub inne skórne reakcje alergiczne

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Cholestil Max: - jeśli pacjent ma nadwrażliwość na hymekromon lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, - jeśli pacjent ma niedrożność dróg żółciowych, - jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby i/lub nerek, - u pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy i z chorobą Crohna

Podmiot odpowiedzialny

Adamed Pharma S.A.
ul. Mariana Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów k. W-wy
Polska


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji włosów.

Cholestil
3220661
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
Produkt z Polski
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
27,54 zł

(0,92 zł tabl.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj