Aspicont 75 mg, 60 tabletek dojelitowych
Lek
Lek

Aspicont 75 mg, 60 tabletek dojelitowych

5909991349868
Marka: Vitama

Lek Aspicont 75 mg zawiera kwas acetylosalicylowy, należy do grupy leków nazywanych lekami przeciwpłytkowymi. Jest stosowany profilaktycznie w chorobach układu krążenia, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Aspicont 75 mg przeznaczony jest do stosowania w profilaktyce chorób układu krążenia, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych po przebytym zawale serca, w niestabilnej i stabilnej chorobie niedokrwiennej serca oraz w celu zapobiegania tworzenia się zakrzepów krwi po zabiegach chirurgicznych serca w celu rozszerzenia lub odblokowania naczyń krwionośnych również po przebytym udarze mózgu

Działanie Aspicont 75 mg, 60 tabletek dojelitowych

Lek Aspicont zawiera w małej dawce kwas acetylosalicylowy, dzięki czemu działa hamująco na agregację płytek krwi.

Dawkowanie

Podawać p.o. w trakcie posiłku lub po nim; tabletki połykać w całości. Stosować ostrożnie u osób w podeszłym wieku. Lek nie jest zalecany do stosowania w stanach wymagających nagłej pomocy; zastosowanie jest ograniczone do prewencji wtórnej w leczeniu przewlekły

Skład Aspicont 75 mg, 60 tabletek dojelitowych

Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy. Jedna tabletka dojelitowa zawiera 75 mg kwasu acetylosalicylowego Pozostałe składniki: Rdzeń tabletki: skrobia kukurydziana żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A) Otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), triacetyna, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) typ A, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, sodu wodorowęglan, sodu laurylosiarczan, trietylu cytrynian

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na związki kwasu acetylosalicylowego, inhibitory syntezy prostaglandyn lub którykolwiek składnik preparatu, czynna bądź nawracająca choroba wrzodowa i/lub krwawienie z przewodu pokarmowego albo inne krwawienia (np. z naczyń mózgowych), skaza krwotoczna, choroby związane z krzepnięciem (hemofilia, małopłytkowość), ciężkie zaburzenia czynności nerek lub wątroby, równoległe stosowanie metotreksatu w dawce >15 mg/tydz., napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie NLPZ, stosowanie w III trymestrze ciąży dawek >100 mg/d. Nie stosować u dzieci do 16. rż. z wyjątkiem wyraźnych zaleceń, gdy korzyści z leczenia przeważają nad ryzykiem związanym ze stosowaniem leku

Podmiot odpowiedzialny

Vitama S.A.
ul. Bonifraterska 17,
00-203 Warszawa

Vitama
3398663
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
5,15 zł

(0,09 zł tabl.) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj