Klimadynon 2,8 mg, 60 tabletek
Lek
Lek

Klimadynon 2,8 mg, 60 tabletek

5909991189631
Marka: Klimadynon
Produkt leczniczy roślinny stosowany u dorosłych kobiet w łagodzeniu dolegliwości menopauzalnych takich jak uderzenia gorąca i obfite pocenie się. …
Opis
Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy roślinny stosowany u dorosłych kobiet w łagodzeniu dolegliwości menopauzalnych takich jak uderzenia gorąca i obfite pocenie się.

Działanie Klimadynon 2,8 mg, 60 tabletek

Klimadynon zawiera w swoim składzie ekstrakt z korzenia pluskwicy groniastej (Cimicifuga racemosa), który jest substancją czynną odpowiedzialną za łagodzenie dolegliwości menopauzalnych. Korzeń pluskwicy groniastej zawiera fitoestrogeny, które są związkami roślinnymi podobnymi w strukturze do żeńskich hormonów płciowych (estrogenów). Działanie fitoestrogenów polega na wpływie na ośrodkowy układ nerwowy i regulacji poziomu hormonów płciowych, co może przyczynić się do złagodzenia objawów menopauzy.

Dawkowanie

Dorosłe kobiety w okresie menopauzy: Doustnie 1 tabletka powlekana dwa razy na dobę (rano i wieczorem), tabletki należy popić odpowiednią ilością płynu, tabletek nie należy żuć ani ssać.

Skład Klimadynon 2,8 mg, 60 tabletek

1 tabletka powlekana zawiera 2,8 mg suchego wyciągu kłącze pluskwicy groniastej (10:1), ekstrahent: etanol 58% (V/V). Substancje pomocnicze: wapnia wodorofosforan dwuwodny, Kopolimer amoniometakrylanowy, typ A, rozproszenie 30% (Eudragit RL 3OD), Żelaza tlenek czerwony (El 72), Żelaza tlenek żółty (El72), Laktoza jedno wodna, Makrogol 6000, Magnezu stearynian (roślinny), Skrobia ziemniaczana, Oczyszczony talk, Wodorotlenek sodu, Kwas sorbowy, Tytanu dwutlenek (E 171)

Działania niepożądane

Częstość poniższych działań niepożądanych nie jest znana: Stosowaniu produktówzawierającychpluskwicęgroniastą towarzyszy działanie toksyczne na wątrobę (w tym zapalenie wątroby, żółtaczka, nieprawidłowe wyniki testów czynnościowych wątroby). Reakcje skórne (pokrzywka, świąd, wysypka) Obrzęk tkanek twarzy i kończyn dolnych Objawy żołądkowo-jelitowe (tj. zaburzenia dyspeptyczne, biegunka)

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku Klimadynon: -jeśli pacjentka ma uczulenie (nadwrażliwość) na kłącze pluskwicy groniastej (Cimicifuga racemosa (L.) Nutt., rhizoma) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku -jeśli u pacjentki występujerzadko występująca dziedziczna nietolerancja galaktozy, niedobór laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy galaktozy.

Podmiot odpowiedzialny

Bionorica Polska Sp. z o.o.
Hrubieszowska 6B,
01-209 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji włosów.

Klimadynon
6811811
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
1 m.ż.
1 r.ż.
2 r.ż.
3 m.ż.
3 r.ż.
4 m.ż.
4 r.ż.
5 m.ż.
5 r.ż.
6 m.ż.
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
od urodzenia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
46,69 zł

(0,78 zł tabl.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj