Vigantol krople doustne 0,5 mg/ml (20000 IU/ml), 10 ml
Lek
Lek

Vigantol krople doustne 0,5 mg/ml (20000 IU/ml), 10 ml

5909990178513
Marka: Vigantol

Vigantol zawiera witaminę D, która wpływa wielokierunkowo na organizm i może być stosowany w przypadku jej niedoboru.

Opis
Spis treści

Wskazania

Vigantol krople warto zastosować w zapobieganiu krzywicy, zapobieganiu schorzeniom w przypadku stwierdzonego ryzyka niedoboru witaminy D, leczeniu krzywicy i (lub) osteomalacji, leczeniu wspomagające w osteoporozie, leczeniu niedoczynności przytarczyc.

Działanie Vigantol krople doustne 0,5 mg/ml (20000 IU/ml), 10 ml

Witamina D3 posiada wielokierunkowe działanie (np. zwiększa wchłanianie wapnia i fosforanów w jelitach, wpływa na proces mineralizacji kości i jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania mięśni oraz układu odpornościowego) a jej niedobory mogą prowadzić do rozwoju krzywicy, zaburzeń mineralizacji kości czy zaburzeń funkcjonowania układu immunologicznego.

Dawkowanie

W zapobieganiu krzywicy: 1 kropla na dobę roztworu Vigantol (500 j.m. witaminy D3). W zapobieganiu schorzeniom w przypadku stwierdzonego ryzyka niedoboru witaminy D: 1 kropla na dobę roztworu Vigantol (500 j.m. witaminy D3). Dawki lecznicze (powyżej 500 j.m. witaminy D na dobę) można stosować po stwierdzeniu hipokalcemii i niedoboru witaminy D. W leczeniu wspomagającym w osteoporozie: 2 krople na dobę roztworu Vigantol (1000 j.m. witaminy D3). W zapobieganiu krzywicy u wcześniaków: 2 krople na dobę roztworu (1000 j.m. witaminy D3). Po osiągnięciu 40 tygodnia życia wieku skorygowanego dawkęprofilaktyczną należy zmniejszyć. Dawkowanie musi być ustalone przez lekarza prowadzącego. Leczenie u niemowląt w wieku od 1 do 12 miesięcy przy stwierdzonej hipokalcemii i niedoborze witaminy D3: 6 kropli (3000 j.m.) preparatu na dobę i wapń doustnie przez 3 miesiące, kontrolując jednocześnie stężenie wapnia, parathormonu i witaminy D3 w krwi. Dawkowanie musi być ustalone przez lekarza prowadzącego. Leczenie dzieci w wieku powyżej 12 miesięcy z krzywicą i stwierdzoną hipokalcemią: 10 kropli (5000 j.m.) preparatu na dobę i wapń doustnie przez 3 miesiące, kontrolując jednocześnie stężenie wapnia, parathormonu i witaminy D3 w krwi. Dawkowanie musi być ustalone przez lekarza prowadzącego.

Skład Vigantol krople doustne 0,5 mg/ml (20000 IU/ml), 10 ml

1 ml (40 kropli) zawiera 500 mikrogramów cholekalcyferolu (co odpowiada 20 000 j.m. witaminy D3). Jedna kropla zawiera 500 j.m. oraz średniołańcuchowe trójglicerydy.

Działania niepożądane

Zaburzenia żołądka i jelit: Dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak zaparcia, wzdęcia, nudności, bóle brzucha lub biegunka. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: Reakcje nadwrażliwości, takie jak świąd skóry, wysypka lub pokrzywka. Zaburzenia metabolizmu i odżywiania Hiperkalcemia i hiperkalcynuria w przypadku przedłużonego stosowania dużych dawek. W pojedynczych przypadkach opisywano zejścia śmiertelne (przedawkowanie).

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Vigantol w przypadku:

  • nadwrażliwości na substancję czynną cholekalcyferol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,
  • hiperkalcemii i(lub) hiperkalcynurii,
  • kamicy nerkowej i(lub) ciężkiej niewydolności nerek,
  • rzekomej niedoczynności przytarczyc (zapotrzebowanie na witaminę D może być obniżone w okresach prawidłowej wrażliwości na tę witaminę. Przyjmowanie w tym okresie witaminy D o przedłużonym działaniu może prowadzić do powstania ryzyka przedawkowania. W takich sytuacjach należy przyjmować witaminę D, której stężenie łatwiej kontrolować.

Podmiot odpowiedzialny

P&G Health Germany GmbH
Sulzbacher Strasse 40
65824 Schwalbach am Taunus
Niemcy


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Środki na przeziębienie i grypę. oraz w kategorii .Inhalatory, nebulizatory i termometry

4644701
Postać
krople
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
1 m.ż.
1 r.ż.
2 r.ż.
3 m.ż.
3 r.ż.
4 m.ż.
4 r.ż.
5 m.ż.
5 r.ż.
6 m.ż.
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
od 1. miesiąca życia
od 1. roku życia
od 2. roku życia
od 3. miesiąca życia
od 3. roku życia
od 4. miesiąca życia
od 4. roku życia
od 5. miesiąca życia
od 5. roku życia
od 6. miesiąca życia
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
od urodzenia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
29,22 zł

(2,92 zł ml) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
25 January 2022

Pandemia trwa nieprzerwanie od marca 2020 roku, więc za chwilę będziemy obchodzić niechlubną -2 rocznicę jej wybuchu. Wydawać, by się mogło, że na pytanie o to jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem każdy z nas ma doskonałą odpowiedź. Niestety przeciągające się fale zakażeń świadczą, że zawsze jest dobry moment, by przypominać te podstawowe informacje o ochronie przed infekcją COVID-19.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj