Kalium hypermanganicum 100 mg, 30 tabletek
Lek
Lek
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Kalium hypermanganicum 100 mg, 30 tabletek

5909990627301
Marka: Galena

Produkt leczniczy Kalium hypermanganicum Galena zawiera nadmanganian potasu o właściwościach ściągających i odkażających skórę i błony śluzowe.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Kalium hypermanganicum Galena można stosować w zależności od stężenia przygotowanego roztworu. Roztwór 0,05% jest wskazany do odkażania skóry, na której występują rany, owrzodzenia, , również rąk. Natomiast stężenie roztworu 0,025% jest przeznaczony do płukania błony śluzowej gardła i jamy ustnej

Działanie Kalium hypermanganicum 100 mg, 30 tabletek

Lek Kalium hypermanganicum Galena zawiera nadmanganian potasu, który wykazuje właściwości utleniające. Przygotowane jego wodne roztwory są nietrwałe. Lek przeznaczony do miejscowego stosowania, gdzie wykazuje działanie odkażające i ściągające

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek Kalium hypermanganicum Galena jest przeznaczony do przygotowania roztworu nadmanganianu potasu do stosowania miejscowego. Przygotowanie 0,05% roztworu nadmanganianu potasu do przemywania skóry, ropiejących ran, owrzodzeń, a także rąk: Rozpuścić 1 tabletkę leku w 200 ml (1 szklanka) przegotowanej wody. Roztwór powinien być purpurowy. Przygotowanie 0,025% roztworu nadmanganianu potasu do płukania błon śluzowych gardła i jamy ustnej: Rozpuścić 1 tabletkę leku w 400 ml (2 szklanki) przegotowanej wody. Roztwór powinien być różowy. Używać świeżo przygotowanego roztworu. Roztwór ten należy zużyć bezpośrednio po przygotowaniu. Nie wolno połykać roztworu

Skład Kalium hypermanganicum 100 mg, 30 tabletek

Substancją czynną jest: nadmanganian potasu (Kalii permanganas). 1 tabletka zawiera 100 mg nadmanganianu potasu. Substancje pomocnicze: brak

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Częstość nieznana: - podrażnienie skóry (przy wielokrotnym użyciu we wskazanych stężeniach), - przebarwienia zębów i błon śluzowych, nieprzyjemny smak w ustach, nudności, wymioty (przy płukaniu jamy ustnej), - obrzęk dróg oddechowych (przy wdychaniu oparów roztworu)

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Kalium hypermanganicum Galena: - w przypadku uczulenia na nadmanganian potasu, - do przemywania oczu, - doustnie. Nie należy stosować leku Kalium hypermanganicum Galena w okresie ciąży i karmienia piersią

Podmiot odpowiedzialny

FSP Galena
Krucza 62,
53-411 Wrocław


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Elektrolity.

Galena
4195201
Postać
tabletki
Droga podania
na skórę
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Produkt z Polski
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
19,89 zł

(0,66 zł tabl.) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
26 May 2023

Alergia Na pokarmy i nietolerancja pokarmowa to dwa różne stany, które mogą powodować nieprzyjemne objawy po spożyciu określonych produktów. Choć niektóre z tych objawów mogą być podobne, istnieją fundamentalne różnice między tymi dwoma stanami. W tym artykule omówimy różnice między alergią a nietolerancją pokarmową, aby lepiej zrozumieć te terminy i jak wpływają na nasze zdrowie.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj
Zapytaj farmaceutę