Paracetamol Galena syrop 120 mg/5 ml, 100 ml
Lek
Lek
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Paracetamol Galena syrop 120 mg/5 ml, 100 ml

Lek Paracetamol Galena syrop posiada właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, przeznaczony głównie dla dzieci. Jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, bóle mięśni, oraz w gorączce, przeziębieniu czy stanach grypopochodnych.

Opis

Spis treści

Wskazania

Lek Paracetamol przeznaczony jest do stosowania w bólach o małym i średnim nasileniu różnego pochodzenia, m.in.: ból głowy, zębów, bóle stawowe, miesiączkowe oraz nerwobóle. Paracetamol Galena jest zalecany w celu obniżenia gorączki oraz w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol. 5 ml syropu zawiera 120 mg paracetamolu. Substancje pomocnicze: glicerol, sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), powidon, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), czerwień koszenilowa (E 124), aromat owoców leśnych, woda oczyszczona..

Działanie

Produkt leczniczy Paracetamol Galena działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Syrop należy stosować doustnie. Bez konsultacji z lekarzem lek można stosować nie dłużej niż 3 dni. Syrop należy odmierzać za pomocą miarki dołączonej do opakowania. Zalecane dawkowanie u dzieci wynosi od 10 do 15 mg/kg masy ciała do 4 razy na dobę, z co najmniej 4-godzinną przerwą. Przykładowo dla dziecka o masie 6 kg dawka jednorazowa syropu to 2,5 ml. W przypadku dzieci poniżej 3 miesiąca życia przed zastosowaniem syropu Paracetamol Galena należy skonsultować się z lekarzem. Bez zalecenia lekarza nie podawać leku dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu. Dawkowanie leku u dorosłych wynosi od 0,3 do 1,0 g paracetamolu (czyli 12,5–41,6 ml syropu) jednorazowo do 4 razy na dobę, z minimum 4-godzinną przerwą. Maksymalna dawka dobowa to 4 g paracetamolu, co odpowiada 166,7 ml.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników. Przeciwwskazaniem do stosowania jest ciężka niewydolność wątroby lub nerek, stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu oraz wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 00 pacjentów): agranulocytoza. Częstość nieznana: uszkodzenie wątroby, występujące głównie po przedawkowaniu, objawiające się mdłościami, wymiotami, rozpieraniem w nadbrzuszu, zażółceniem skóry i oczu, tkliwością wątroby, ze zwiększoną aktywnością enzymów wątrobowych; zaburzenia żołądkowo-jelitowe u osób z nadwrażliwością (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia).

Dodatkowe informacje

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy „GALENA” Krucza 62 53-411 Wrocław

3229541
Postać
syrop
Droga podania
Doustne
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
Produkt z Polski
Wiek
1 r.ż.
2 r.ż.
3 m.ż.
3 r.ż.
4 m.ż.
4 r.ż.
5 m.ż.
5 r.ż.
6 m.ż.
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 169zł 

 

Wartość koszyka do 168,99 zł

Wartość koszyka od 169,00 zł

Czas dostawy

 

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

Kurier specjalistyczny - Poltraf

26,99 zł

do 72h

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Opinie
access_time

Opublikowane komentarze dodawane są przez użytkowników w oparciu o ich własne przekonania. Dlatego nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub dotycząca stosowania leku. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj opinię

Cena
1,89 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 169 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
10 January 2022

Żywność modyfikowana genetycznie – GMO to bardzo gorący temat. Ma zarówno wielu zwolenników ja i zagorzałych przeciwników. Tylko która strona ma rację? Czy jest się czego bać? Co to jest GMO i jak się otrzymuje żywność modyfikowaną genetycznie?

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj