Sinupret Extract 160 mg, 20 tabletek
Lek
Lek

Sinupret Extract 160 mg, 20 tabletek

4029799167394
Marka: Sinupret

Zioła zawarte w leku Sinupret Extract zwiększają ilość powstającej wydzieliny, co ułatwia jej usuwanie z dróg oddechowych, poprawia funkcję błon śluzowych i udrażnia nos i zatoki.

Opis
Spis treści

Wskazania

Wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok. Produkt roślinny jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Działanie Sinupret Extract 160 mg, 20 tabletek

Zioła zawarte w leku Sinupret zwiększają ilość powstającej wydzieliny, co ułatwia jej usuwanie z dróg oddechowych, poprawia funkcję błon śluzowych i udrażnia nos i zatoki.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: doustnie po 2 tabletki drażowane 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 lat do 11 lat: doustnie 1 tabletkę drażowaną 3 razy na dobę.

Skład Sinupret Extract 160 mg, 20 tabletek

Jedna tabletka drażowana zawiera 6 mg Gentiana lutea L., radix (korzeń goryczki), 18 mg Primula veris L. i(lub) Primula elatior (L.) Hill., flos (kwiat pierwiosnka z kielichem), 18 mg różnych gatunków rodzaju Rumex, włączając R. acetosa L., R. acetosella L., R. obtusifolius L., R. patientia L., R. crispus L., R. thyrsiflorus Fingerh., herba (ziele szczawiu), 18 mg Sambucus nigra L., flos (kwiat bzu czarnego) oraz 18 mg Verbena officinalis L., herba (ziele werbeny). Substancje pomocnicze Składniki rdzenia tabletki drażowanej: Żelatyna, laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna, sorbitol E420, kwas stearynowy, woda oczyszczona. Składniki otoczki tabletki drażowanej: kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, wapnia węglan, olej rycynowy oczyszczony, kompleks miedziowy chlorofiliny E 141, dekstryna, glukoza ciekła (sucha substancja), lak glinowy indygotyny E 132, magnezu tlenek lekki, skrobia kukurydziana, wosk Montana, ryboflawina E101, szelak, sacharoza, talk, tytanu dwutlenek.:

Działania niepożądane

Bardzo często>1/10
Często >1/100 do 1/10
Niezbyt często >1/1 000 do 1/100
Rzadko >1/10 000 do 1/1 000
Bardzo rzadko 1/10 000

Zaburzenia żołądka i jelit: Niezbyt często: zaburzenia żołądka i jelit, takie jak ból żołądka, nudności. Zaburzenia układu immunologicznego: Niezbyt często: miejscowe reakcje nadwrażliwości, jak osutka, rumień, świąd. Częstość nieznana: układowe reakcje alergiczne, takie jak obrzęk naczynioruchowy, duszność, obrzęk twarzy.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do stosowania Sinupret Extract 20 tabletek: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Podmiot odpowiedzialny

Bionorica Polska Sp. z o.o.
Hrubieszowska 6B,
01-209 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji ciała.

Sinupret
3058962
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
FAQ

sinupret extract zamiennik

Produkt Sinupret Extract jest środkiem leczniczmym i w obrocie nie istnieje jego odpowiednik (zamiennik). Co prawda istnieją suplementy diety o podobnym składzie, ale nie wykazują one mierzalnego działania leczniczego, więc nie sposób tu mówić o zamienniku. Suplement diety nawet po spełnieniu warunków tej samej dawki, wielkości opakowania i ilości tabletek w opakowaniu nigdy nie będzie odpowiednikiem dla leku.

mgr farm. Artur Rakowski

sinupret a sinupret extract porównanie

Oba leki posiadają ten skład surowcowy (te same zioła), lecz o różnych zawartościach. Lek Sinupret Extract zawiera wyższe dawki surowców ziołowych od leku Sinupret. Z różnicy w zawartości surowców wynika różne dawkowanie obu leków. Lek Sinupret Extract stosuje się 3x dziennie po 1 tabletce, a lek Sinupret 3 razy dziennie po 2 tabletki.

mgr farm. Artur Rakowski

sinupret extract a alkohol

Interakcje między alkoholem a lekiem Sinupret nie są znane. Aczkolwiek z racji ryzyka pojawienia się u niektórych zawrotów głowy po spożyciu leku, łączenie leku z alkoholem nie jest mądrym posunięciem.

mgr farm. Artur Rakowski

sinupret extract jak długo stosować

Lek Sinupret Extract powinnosię stosować maksymalnie od 7-14 dni, a w razie braku poprawy skorzystać z konsultacji lekarskiej.

mgr farm. Artur Rakowski

sinupret extract skutki uboczne

Produkt leczniczy Sinupret jak każdy lek może wywoływać określone działania niepożądane. Jeśli lek stosowany jest zgodnie z zaleceniami farmaceuty, lekarza lub umieszczonymi na ulotce ryzyko pojawienia się działań niepożadanych nie jest wysokie. Do zgłaszanych działań niepożadanych leku Sinupret Extract należą: zaburzenia przewodu pokarmowego, sushość w ustach, ból nrzucha. Niezbyt często może pojawić się osutka oraz zawroty głowy.

mgr farm. Artur Rakowski

lek sinupret extract a antykoncepcja

Nie przeprowadzono badań pod kątem występowania interakcji między lekowych leku Sinupret. Oznacza to, że nie ma pewności czy lek sinupret wchodzi w interakcje z antykoncepcją hormonalną. Dla bezpieczeństwa warto w okresie leczenia lekiem Sinupret stosować dodatkową formę antykoncepcji.

mgr farm. Artur Rakowski

Cena
56,89 zł

(2,84 zł tabl.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj