Coldrex MaxGrip C, 12 tabletek
Krótka data
Krótka data
Lek
Lek

Coldrex MaxGrip C, 12 tabletek

5909990278213
Marka: Coldrex
(0)

Produkt leczniczy Coldrex MaxGrip C zawiera w składzie przeciwbólowy i przeciwgorączkowy paracetamol, udrażniającą nos fenylefrynę oraz terpin o działaniu wykrztuśnym. Lek posiada również witaminę C i pobudzającą kofeinę. Tabletki są stosowane na przeziębienie oraz w leczeniu pierwszych objawów grypy u osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Opis

Krótki termin ważności - do 2022-07-31

Spis treści


Wskazania

Produkt leczniczy Coldrex MaxGrip C wskazany jest w leczeniu typowych objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła bóle kostne i mięśniowe

Działanie Coldrex MaxGrip C, 12 tabletek

Lek Coldrex MaxGrip C posiada złożony skład: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, kofeina, wodzian terpinu i witamina C. Połączenie tych substancji skutkuje wielokierunkowe działanie: przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, obkurczające naczynia krwionośne (zmniejszające katar) oraz wykrztuśne

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: doustnie 2 tabletki do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny na dobę ani nie stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby. Należy zawsze stosować możliwie najmniejszą skuteczną dawke leku. Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem

Skład Coldrex MaxGrip C, 12 tabletek

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum), kofeina (Coffeinum), chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum), wodzian terpinu (Terpinum hydratum), kwas askorbowy (Acidum ascorbicum). 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 20 mg wodzianu terpinu, 30 mg kwasu askobowego. Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, skrobia rozpuszczalna, talk, kwas stearynowy, powidom, potasu sorbinian, sodu laurylosiarczan, żółty barwnik (E 110)

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Coldrex MaxGrip C: - jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol, kofeinę, fenylefrynę, wodzian terpinu, witaminę C lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, - u osób  z niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnościa nerek, - u osób z chorobą alkoholową, - u osób przyjmujących zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV), - u osób przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodniu po ich ostatnim zastosowaniu. - Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 pacjentów): - ból głowy, - zawroty głowy, - bezsenność, - nerwowość, - zwiększenie ciśnienia tętniczego, - nudności i wymioty

Zobacz też inne produkty marki Coldrex.

Coldrex
8109601
Postać
tabletki
Droga podania
doustnie
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Krótka data
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 12. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 199zł 

 

Wartość koszyka do 198,99 zł

Wartość koszyka od 199,00 zł

Czas dostawy

 

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

Kurier specjalistyczny - Poltraf

26,99 zł

do 72h

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Cena
9,06 zł

(0,76 zł tabl.) / w tym VAT

Ostatnie sztuki w magazynie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
13 May 2022

Magnez jest kluczowym biopierwiastkiem, bo bierze udział w niezliczonych procesach zachodzących w naszym organizmie. Co ciekawe równie ważną rolę odgrywa u roślin, gdyż jest składnikiem chlorofilu. Choć teoretycznie jest go całkiem sporo w żywności, to z racji spożywania mocno przetworzonych pokarmów, mechanizacji rolnictwa, stosowania używek, życia w nieustającym stresie cały czas jesteśmy narażeni na niedobór magnezu

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj