Otrivin Ipra max aerozol do nosa (0,5 mg + 0,6 mg)/ml, 10 ml
Lek
Lek

Otrivin Ipra max aerozol do nosa (0,5 mg + 0,6 mg)/ml, 10 ml

5909990690534
Marka: Otrivin

Lek Otrivin Ipra Max dzięki zawartości ksylometazoliny i bromku ipratropium, zwęża naczynia krwionośne, zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zmniejsza ilość wydzieliny z nosa czego efektem jest zmniejszenie kataru, który towarzyszy przeziębieniu.

Opis
Spis treści

Wskazania

Objawowe leczenie przekrwienia błony śluzowej nosa i wodnistej wydzieliny z nosa, związanych z przeziębieniem

Działanie Otrivin Ipra max aerozol do nosa (0,5 mg + 0,6 mg)/ml, 10 ml

Lek zwęża naczynia krwionośne krwionośne, zmniejsza przekrwienie błony, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa

Dawkowanie

Dorośli: 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego, do 3 razy na dobę. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 6 godzin. Nie należy przekraczać 3 aplikacji na dobę do każdego otworu nosowego. Czas trwania leczenia nie powinien być dłuższy niż 7 dni. Gdy objawy choroby zmniejszą się, zaleca się przerwanie leczenia, nawet jeśli trwało ono krócej niż maksymalny czas trwania leczenia wynoszący 7 dni, w celu zminimalizowania ryzyka działań niepożądanych. Dzieci i młodzież Produkt Otrivin ipra MAX nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat ze względu na brak wystarczającej dokumentacji. Pacjenci w podeszłym wieku Istnieje tylko ograniczone doświadczenie dotyczące stosowania u pacjentów w wieku powyżej 70 lat. Sposób podawania Przed pierwszym użyciem należy uruchomić pompkę poprzez czterokrotne naciśnięcie dozownika. Po uruchomieniu pompka jest gotowa do regularnego, codziennego stosowania przez cały okres leczenia. Jeżeli po wciśnięciu pompki dozowanie jest nieprawidłowe lub jeżeli produkt nie był stosowany przez dłużej niż 6 dni, należy powtórzyć aktywację poprzez 4-krotne naciśnięcie dozownika, jak przed pierwszym użyciem

Skład Otrivin Ipra max aerozol do nosa (0,5 mg + 0,6 mg)/ml, 10 ml

1 ml roztworu zawiera 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 0,6 mg ipratropiowego bromku. 1 dawka (około 140 mikrolitrów) zawiera 70 mikrogramów ksylometazoliny chlorowodorku i 84 mikrogramy ipratropiowego bromku oraz disodu edetynian, glicerol 85%, kwas solny stężony (do ustalenia pH), sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda oczyszczona

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Bardzo często występujące działania niepożądane (częściej niż u 1 na 10 osób): krwawienie z nosa, suchość błony śluzowej nosa. Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): zaburzenia smaku, suchość błony śluzowej jamy ustnej, dyskomfort w nosie, przekrwienie błony śluzowej nosa, ból nosa, suchość i podrażnienie gardła. Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób): zmienione czucie zapachu, podrażnienie oczu, suchość oczu, dyskomfort, zmęczenie, kichanie, ból gardła, kaszel, chrypka, zawroty głowy, drżenie, nudności, rozstrój żołądka. Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób): katar. Częstość nieznana: uczucie dyskomfortu w okolicy nosa, uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej, nieregularne tętno, pokrzywka, wysypka, zaburzenia ostrości wzroku, rozszerzenie źrenic, trudności w opróżnianiu pęcherza

Przeciwwskazania

Produktu Otrivin ipra MAX nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 18 lat ze względu na brak wystarczającej dokumentacji. Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Stwierdzona nadwrażliwość na atropinę lub substancje podobne, np. hioscyjaminę i skopolaminę. U pacjentów po zabiegach chirurgicznych w obrębie opony twardej, np. po przezklinowym usunięciu przysadki lub innych zabiegach przeprowadzanych drogą przeznosową. U pacjentów z jaskrą. U pacjent z wysychajcym zapaleniem bony uzowej nosa

Podmiot odpowiedzialny

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Witaminy i minerały. oraz w kategorii .Witamina D

4934811
Postać
aerozol
Droga podania
do nosa
Rejestracja
Lek
Wiek
1 m.ż.
1 r.ż.
2 r.ż.
3 m.ż.
3 r.ż.
4 m.ż.
4 r.ż.
5 m.ż.
5 r.ż.
6 m.ż.
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
od 1. miesiąca życia
od 1. roku życia
od 2. roku życia
od 3. miesiąca życia
od 3. roku życia
od 4. miesiąca życia
od 4. roku życia
od 5. miesiąca życia
od 5. roku życia
od 6. miesiąca życia
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
od urodzenia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
38,07 zł

(3,81 zł ml) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
12 January 2021

„Zimowy czas to bardzo często prawdziwy problem z cieknącym nosem. A za tym idą pozatykane zatoki, które w końcu dają o sobie znać bólem.” – tak chciałoby się napisać. Jednak prawda jest taka, że problemy z zatokami to problem całoroczny.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj